Het MacFreak® Forum
Printbare Versie van onderwerp: Hoe lang blijft de Mac Pro nog bestaan?
http://www.macfreak.nl/forums/topic/16/23576/hoe-lang-blijft-de-mac-pro-nog-bestaan/


Geplaatst door: Robert om 7:53, 26-01-2012
Er zijn mensen die liever niet zouden zien gebeuren dat Apple met de Mac Pro stopt, er is op ons forum dan ook een draadje dat speciaal gewijd is aan geruchten rond de Mac Pro. Maar blijft is de Mac Pro nog de moeite voor Apple?

In dit draadje over het historische recordkwartaal van Apple rekent forumlid 'macquarius' het op pagina 2 al voor ons uit:

Citaat:

14% van de totale omzet is voor de Mac. Daarvan is 29% (zie link) een desktop. In het gunstigste geval zou dus 4% van de totale omzet voor rekening komen van de Mac Pro. Maar aangezien de iMac veel populairder is schat ik dat van die 4% weinig overblijft voor de Mac Pro.

Ik denk dat Apple de Mac Pro nog een laatste update geeft als Intel eens over de brug komt met nieuwe CPU's en dan het nog een kwartaal of twee aankijkt. Gaat de verkoop van de Mac Pro niet in de lift dan zal deze uit productie gehaald worden per 2013.

Grafiek Mac Sales Q1 2012

En in de Buyers Guide van MacRumors kunnen we lezen dat we vooral geen Mac Pro moeten kopen, omdat er binnenkort een update zou komen. Maar de enige reden voor dat advies is dat de Mac Pro sinds eind juli 2010 (!) geen update meer is gekregen…

De grootste vraag is misschien nog wel of we daar zo rouwig om moeten zijn. Want het computerlandschap verandert zo snel, dat het misschien helemaal niet meer nodig is dat Apple een nieuwe Mac Pro uitbrengt.

Dezelfde rekenkracht is tenslotte ook te halen uit een MacBook Air met de juiste randapparatuur dankzij Thunderbolt. Mocht je me niet willen geloven, kijk dan maar even naar onderstaand filmpje.






Geplaatst door: wickedme om 8:18, 26-01-2012
Inderdaad we hebben helemaal geen MacPro meer nodig!

-We gaan gewoon allemaal windows draaien op onze macs. Mac OS heeft zijn langste tijd gehad dat is duidelijk.
-We kopen dure externe thunderbolt extender kastjes, alleen om een PCI kaartje te installeren. En als we meer PCI kaartjes willen, dan doen we dat allemaal over die zelfde thunderbolt aansluiting. Snelle videokaart, wie wil dat nou?
-We doen kleurcorrectie gewoon op een glimmend scherm, want wie wil er nou de echte kleuren zien?

Sorry Robert, maar wat dit filmpje aan toont, is juist dat de professionals nog wel een MacPro nodig hebben. Tuurlijk kan je ook editen op een Macbook, maar wil je uncompressed Full HD of 2K of 4K doen, dan is een MacPro eigenlijk de enige serieuze keus. Als die er straks niet meer is? Dan is een windows of Linux machine straks de enige serieuze keus. En dan stap ik dus na 26 jaar Mac (!) over op een alternatief...

Dat Apple nog maar een klein deel van zijn omzet uit de MacPro haalt is natuurlijk een onzin argument. De winst op een MacPro is nog steeds aanzienlijk, dus waarom stoppen? Al zou het me niet verbazen, Apple is de pro gebruiker allang vergeten (zie Final Cut Studio X, een programma voor de serieuze amateur, niet voor de pro).


Geplaatst door: Robert om 8:23, 26-01-2012
@ wickedme: Waar haal jij de informatie vandaan dat de winst op de Mac Pro nog steeds aanzienlijk is? En wat is 'aanzienlijk'?

En ik denk echt dat de toekomst wel eens in dit filmpje te zien zou kunnen zijn, dat er Windows op die MacBook Air wordt gedraaid lijkt me niet ter zake doende.

Het glimmende scherm is natuurlijk geen argument omdat je er toch externe schermen aan hangt (dat doe je bij een Mac Pro tenslotte ook), en waarom zou de rekenkracht (zoals de videokaart) niet uit een extern kastje mogen komen?

Ik ben trouwens geen Mac Pro gebruiker maar heb geen voorkeur, ik schrijf alleen dat ik constateer dat deze optie een reële lijkt te worden...


Geplaatst door: Gus om 8:43, 26-01-2012
ben het toch grotendeels met wickedme eens.
ik denk dat op dit moment, pratisch het niet mogelijk is een mbp of mini, zo uit te rusten als een macpro.
in theorie lijkt het mooi de thunderbolt, maar in de praktijk kan ik er niets mee, dan enkel een beeldscherm aansluiten en een woest dure HDD aansluiten.
die grafische kaart extern aansluiten, geheugen?? dat is op dit moment niet te koop en als het op de markt komt, vrees ik een belachelijke prijs, zoals die opslag.

ik hoop van harte dat de macpro niet verdwijnt.


Geplaatst door: wickedme om 9:01, 26-01-2012
Als je de prijs van een MacPro vergelijkt met de prijs van de componenten, dan pakt die voor de MacPro een stuk minder voordelig uit dan bij een iMac. Nou koopt Apple de iMac componenten natuurlijk zo groot in dat ze waarschijnlijk gunstigere prijzen kunnen bedingen, maar de winst op een MacPro lijkt me dus nog steeds aanzienlijk. Vergelijk ook maar eens prijzen van de MacPro met een vergelijkbare HP of ander 'goed' PC merk, dan zal je zien dat er best veel winst op een MacPro moet zitten. Overigens is dat volgens mij een van de redenen dat Apple weinig MacPro's verkoopt, dat de MacPro gewoon duur is. Je krijgt inderdaad veel meer waar voor je geld bij een iMac.

Rekenkracht mag natuurlijk uit een extern kastje komen. Maar Thunderbolt kan niet de allersnelste videokaarten aansturen. Dus als je wilt rekenen met CUDA, heb je op dit moment toch snelle videokaarten IN je computer nodig. En hoeveel van die externe kastjes denk je dat thunderbolt aan kan? Zeker als je ook nog eens je schijven moet aansturen via Thunderbolt. Ja, een interne SSD is leuk en snel, maar daar kan je geen uncompressed video op doen. Ik ben een enorme fan van Thunderbolt, maar het is nog geen volledig alternatief voor PCI.

Extra schermen naast het glanzend scherm kan natuurlijk. Kost je extra ruimte op je bureau. En ook weer over diezelfde thunderbolt poort.

Ik ben trouwens wel benieuwd waarom hij demonstreert op Windows. Die RED rockte doet het ook gewoon op de mac.

En Robert, ik ben ook bang dat dit de toekomst is. Apple is teveel van het grote publiek geworden. Goed voor Apple, jammer voor de Pro. De Pro die er wel voor gezorgd heeft dat Apple nog bestaat.


Geplaatst door: Peter Villevoye om 9:08, 26-01-2012
Ik denk dat de belangrijkste reden voor Apple om een Mac Pro (of alternatief) te blijven ontwikkelen en verkopen, is of ze er zelf een nodig heeft. Bij de notebooks is het verschil tussen de "Pro" en niet-Pro-modellen nog steeds aanwezig, maar heeft het vooral te maken met kracht. Bij desktops heeft het verschil eerder te maken met het format en minder met kracht: de platte all-in-one iMac vs. de ruime en uitbreidbare Mac Pro. Een verschil in kracht is daarbij secundair aan het worden. (De mini is een special geval, die houden we ff uit de discussie.)

Hoe dan ook, een product bestaat bij Apple niet bij gratie van het aanhouden van een ooit belangrijke matrix of oude reden; een product moet zijn nut bewijzen, allereerst bij de Apple-medewerkers zelf. Het ruim bemeten formaat van de Mac Pro lijkt me daarbij deels achterhaald, want nieuwere add-ins en add-ons zijn lang zo fors niet meer. Maar een elegante oplossing om nieuwere generaties componenten te kunnen blijven aanvullen (aan binnen- of buitenzijde) is misschien nog steeds nodig.

Ik denk dat het los kunnen plaatsen van een of meer superplatte en/of geruisloze displays een voorname reden zal blijven. Maar of daar een Mac Pro voor nodig is... Een Mac "maxi" dan maar ?


Geplaatst door: Robert om 9:08, 26-01-2012

Citaat: wickedme om 9:01, 26-01-2012
De Pro die er wel voor gezorgd heeft dat Apple nog bestaat.


Als met 'Pro' in die zin de Mac Pro bedoelt dan is dat het enige in jouw betoog waar ik het niet mee eens ben. De iMac heeft er (o.a.) voor gezorgd dat Apple nog bestaat.

Of bedoel je met Pro de professional die Apple in moeilijke tijden levend heeft gehouden..?


Geplaatst door: MacSea om 9:11, 26-01-2012
Vroeger was ik altijd een "Pro" mens: nooit Performa's maar PowerMacs, nooit iMacs maar een G4, G5, MacPro aangevuld met een PowerBook/MacBook Pro.

Ik moet zeggen dat toen een vorige MacBook Pro aan vernieuwing toe was (toen elk jaar een andere) in combinatie met mijn desktop Pro machine (toen elke 2-3 jaar), ik even gekeken heb en toen bewust geïnvesteerd heb in de krachtigste MacBook Pro die er was, in combinatie met een hoop RAM en GEEN MacPro. Ik was het gesync, dubbele data,... meer dan beu en de duurste MacBook Pro was nog altijd goedkoper dan een gemiddelde MacBook Pro + een MacPro en voldeed toen net. Het feit dat hij iets trager was dan een nieuwe MacPro (maar nog altijd een pak sneller dan mijn oude MacPro) nam ik er voor lief bij omdat ik nu met 1 computer door het leven kon. Nu zijn we weer een aantal jaartjes (en MacBook Pro's) verder en ik moet zeggen dat ik niet alleen die desktop computer helemaal niet mis, maar een MacPro al helemaal niet. Moest ik nu persé een nieuwe desktop willen dan zou het een iMac 27" worden. Meer dan snel genoeg voor wat ik als IT-professional nodig heb. Meer nog als er binnenkort(?") een "Air" versie van de MacBook 17" zou uitkomen is dat zeker een kandidaat om mijn MacBook Pro 17" op te volgen (de huidige hebben nog net iets te weinig HD storage voor mij). Al is dat woordje "binnenkort" ook weer relatief, want mijn bijna 1 jaar oude MBPro is nog allesbehalve aan vervanging toe, die gaat zeker nog wel een jaartje (of 2 mee).

Kortom de huidige generatie consumer desktops is voor de meeste Pro's genoeg en dito kunnen de laptops van Apple ook daar soelaas bieden.
En uiteraard heeft wickedme ook wel voor een stuk gelijk: er is wel degelijk nog een doelgroep voor de MacPro (grafici die een beter scherm willen, video professionals,...) maar in de afgelopen 5-10 jaar is de doelgroep kleiner en kleiner geworden: de snelheid, de uitbreidbaarheid,... waar we het allemaal voor deden vinden we allemaal in de iMac/MacBook Pro's
Ook bij mij is dat zo gegroeid: de laatste PCI kaart die ik geïnstalleerd heb was een SCSI kaart voor mijn legacy apparaten in mijn PowerMac G4. En als die doelgroep blijft krimpen....


Geplaatst door: Esquare om 9:15, 26-01-2012

Citaat: wickedme om 9:01, 26-01-2012
De Pro die er wel voor gezorgd heeft dat Apple nog bestaat.

Is dit idiote fabeltje nou nog de wereld niet uit?  


Geplaatst door: odo om 9:24, 26-01-2012
De filiosofie bij Apple lijkt dus een beetje te zijn geef de professional een prosumerproduct want dat is net zo goed. Ook bij FCPX is dat een beetje de gedachtegang lijkt het. Niet meer exclusieve producten voor de professional maar een product voor een grotere doelgroep waar ook de professional mee uit de voeten kan. Dat is een beetje hinken op 2 gedachtes want beiden groepen hebben nu eenmaal verschillende eisen.

Een groot gedeelte van de Promarkt zal zich inderdaad prima kunnen redden als de MacPro verdwijnt. Er zal helaas toch een deel flink gedupeerd worden en moeten switchen. Voor 3D werk bijvoorbeeld KUN je ook op een iMac op MBP werken, maar het is gewoon geen pretje als je niet het snelste van het snelste hebt en kunt beschikken over multicore Xeons. De nieuwe dual processor xeons die te verwachten zijn zullen 16 cores bevatten. Dat is op een gesloten kastje nooit te halen vanwege de warmteproductie.
Ik geef toe dat het een relatief kleine specialistische doelgroep is die het uiterste vergt van zijn computer. De doorvoersnelheden van Thunderbolt zijn hoog, maar niet zo hoog als intern haalbare doorvoersnelheden. Ook de RAM op de MacPro is van een sneller type dan dat op de andere Mac's zit.

Als je dit voorbeeldfilmpje bekijkt zie je ongeveer wat er op MacPro's van verschillende generaties qua snelheidsverschil te zien is: te weten 2 core, 8 core en 12 core. Het laat zich raden hoe de nieuwe Xeon MacPro met 16 core in dit voorbeeld zou scoren.

(Bewerkt door odo om 9:29, 26-01-2012)


Geplaatst door: wickedme om 9:25, 26-01-2012
Welk fabeltje? De iMac en de iPod hebben Apple gered, maar voordat de iMac uitkwam overleefde Apple (Computer inc., toen nog) bij de gratie van een stelletje professionele gebruikers.

Ik ben ook hartstikke blij met alle leuke Apple speeltjes, sterker nog, het hele huis staat er vol mee hier. Ik vind het alleen jammer dat ik straks voor mijn werk naar Linux of erger nog Windows zal over moeten. Iets dat ik dus sinds de eerste Mac in 1986 bij ons in huis kwam heb weten te voorkomen! Vandaar die stille hoop dat Apple toch door blijft gaan met echte computers maken.


Geplaatst door: wickedme om 9:29, 26-01-2012

Citaat: odo om 9:24, 26-01-2012
eldfilmpje bekijkt zie je ongeveer wat er op MacPro's van verschillende generaties qua snelheidsverschil te zien is: te weten 2 core, 8 core en 12 core. Het laat zich raden hoe de nieuwe Xeon MacPro met 16 core in dit voorbeeld zou scoren.


Haha, sterk filmpje inderdaad. Zou leuk zijn om daar een iMac met i7 bij te zetten. Die scoort ook al best goed denk ik. Ondersteund C4D al CUDA? Ik dacht het niet toch? Want dat zou ook een interessante vergelijking zijn. CUDA draait namelijk NIET op een iMac.


Geplaatst door: Gus om 9:31, 26-01-2012
@ MacSea :
Toen ik afgelopen november mijn macbook pro moest vervangen, stond ik te kijken van de snelheid van deze machine.
echter... probeer me voor te stellen zoals MacSea hieronder uit een zet: zonder mac pro!
werk op 2 schermen, Apple en Eizo, 32 gig ram en 4 interne Hdd en 1 SSD op sata.
de hdd kunnen extern, maar de rest.

heb daar nog geen goed beeld bij.




Geplaatst door: wickedme om 9:33, 26-01-2012

Citaat: MacSea om 9:11, 26-01-2012

En uiteraard heeft wickedme ook wel voor een stuk gelijk: er is wel degelijk nog een doelgroep voor de MacPro (grafici die een beter scherm willen, video professionals,...) maar in de afgelopen 5-10 jaar is de doelgroep kleiner en kleiner geworden: de snelheid, de uitbreidbaarheid,... waar we het allemaal voor deden vinden we allemaal in de iMac/MacBook Pro's
Ook bij mij is dat zo gegroeid: de laatste PCI kaart die ik geïnstalleerd heb was een SCSI kaart voor mijn legacy apparaten in mijn PowerMac G4. En als die doelgroep blijft krimpen....


Die doelgroep krimpt niet, die groeit volgens mij alleen maar. Maar relatief gezien krimpt hij, omdat er steeds meer Mac gebruikers bijkomen die de Mac niet gebruiken als grafische- of videomachine. Ik zie inderdaad om me heen dat mensen die vroeger een PC gekocht zouden hebben (programmeurs, projectmanagers e.d.) nu een MacBook Pro kopen!


Geplaatst door: DJAN om 9:54, 26-01-2012
Wanneer ik heden bij verschillende Mac-gebruikens kom zoals grafische bedrijven, multi-mediabedrijfjes, zelfs particulieren... welke reeds geruime tijd (10 jaar en meer) een Mac-gebruiker zijn, dan zie je toch dat de MacPro er vervangen is door een elegante iMac met 27" scherm. Dit is een vaststelling, of dit natuurlijk logisch is, weet ik niet direct. Maar feit is wel, desktops worden meer en meer als all-in-one pakket verkocht zowel bij windows als osx.
Komt daarbij nog dat de modellen zo zijn opgebouwd dat je in beperkte mate toch kan personaliseren zoals processor, geheugen, opslag... en vrijwel ben je echt wel goed bediend en hoef je niet meer aan uitbreiding te doen achteraf. Een interne HD van 2 T en een 16Gb RAM geheugen zijn voor de veeleisende professionele gebruiker volgens mij ruim voldoende. Qua aansluitmogelijkheden en de heden ten dage draadloze mogelijkheden is een iMac ook ruim voldoende.
Ik zie momenteel, bij vele bedrijven en particulieren die Mac-gebruikers zijn, dat ikzelf een einzelgänger aan het worden ben met mijn MacPro... en dat als ik nog zo verder doe zelfs de windows-wereld mij ook geen antwoord meer zal geven op die keuze. Maar zover zal het nu ook niet komen, dit jaar nog komt de vervanging van de MacPro door een iMac... sorry


Geplaatst door: JH om 10:18, 26-01-2012

Citaat: Esquare om 9:15, 26-01-2012

Citaat: wickedme om 9:01, 26-01-2012
De Pro die er wel voor gezorgd heeft dat Apple nog bestaat.

Is dit idiote fabeltje nou nog de wereld niet uit?  


Is geen fabeltje, ik heb het zelf gezien en meegemaakt als 'creatieve' zzp'er.
Met name de muziek- en grafische industrie (okee, onderwijs er ook bij) zijn Apple altijd trouw gebleven: echt niet alleen uit 'liefde' of gewoonte, maar ook uit noodzaak trouwens (Apple-only software, stabiliteit, uitwisselbaarheid, randapparatuur).
In de jaren 90, toen Apple bijna kopje onder ging, stond in elke geluidsstudio een (Power)Mac, terwijl verder bijna niemand een Mac had en je in het land moest zoeken naar een winkel waar je iets van Apple kon kopen.
Het pro-segment was qua aandeel en inkomsten toentertijd véél groter en belangrijker voor Apple dan het nu is, dus ik kan best begrijpen dat er iets gaat veranderen komende tijd.


Geplaatst door: jittebergsma om 10:47, 26-01-2012
Zelf ben ik altijd een pro-gebruiker geweest, zowel qua professie, hobby als machine. Toen mijn G5 aan vervanging toe was en de nieuwe Mac Pro maar op zich liet wachten heb ik voor het eerst een alles-in-een Appeltje gekocht. Een iMac 27".

Natuurlijk ging ik met de i5 er qua snelheid enorm op vooruit. Iets dat trouwens na een aantal maanden niet meer helemaal zo aanvoelt als die eerste keer. Natuurlijk is het prachtig dat grote scherm en heerlijk dat het ding nauwelijks geluid produceert. Dat is wel anders geweest met die G5!

Toch is het naar mijn idee wel degelijk een consumentenapparaatje. Wanneer je er een grotere HDD in wilt stoppen is dat een hele toer en moet je ook nog eens de juiste HDD hebben ivm sensortjes enzo. Wil je daar geen trammelant mee dan moet je het in externe schijven zoeken. En dat terwijl ik in de verschillende pro-machines altijd meerdere tot wel 4 HDD's kwijt had zitten.

Het eerste dat dan opvalt is dat het geroemde platte design van de iMac volkomen verpest wordt door die kastjes en draadjes en voedingen en stekkers, nog afgezien van de herrie die ze veroorzaken.

Sinds enige tijd merk ik ook dat dat fantastische scherm af en toe heel even een flikkering vertoont. Bij een pro sluit je dan gewoon een ander scherm aan en klaar ben je weer. Bij dit apparaat kun je wel een extern scherm aansluiten maar dan zal je je computer met het scherm naar de muur daar weer achter moeten zetten. Ik kom regelmatig het zo geroemde 'bolletje' in die 'schaamstand' tegen.

Het zou jammer zijn wanneer Apple de pro lijn zou verlaten, net zoals het uitermate jammer is dat de Xserve is stopgezet. Ik voel dan ook hetzelfde als sommige commentaren hier dat in die situatie Apple de mensen waaraan ze haar voortbestaan heeft te danken in de steek zou laten.

Ik hoop en vertrouw er eigenlijk op dat Apple, ook met de nieuwe CEO, niet slechts een kil, Amerikaans cijferbedrijf is, want daarvan zijn er m.i. al genoeg.


Geplaatst door: Didjee om 11:19, 26-01-2012
Vorige week bij een collega een aantal iMacs 27" geïnstalleerd. Nu weet ik weer waarom ik graag op een MacPro wil blijven werken! Zo'n 27"-scherm is hartstikke mooi en groot, maar dan geef ik toch de voorkeur een twee iets kleinere, dezelfde schermen die ik naast elkaar plaats. Een extra scherm aan een kleinere iMac hangen is voor mij dus geen optie.

Ik ontwerp en ontwikkel zelf websites waarbij ik bijv. mijn code in het linkerscherm plaats en de browser in het rechterscherm. Of de website in Firefox links en Parallels met daarin IE aan de rechterkant.

Werk ik in Photoshop, Illustrator of InDesign, dan staat mijn canvas in het linkerscherm en alle palletjes in het rechter.

Ik heb, voor de manier waarop ik zelf het liefste werk, dus niet zozeer de hoogte nodig van een 27", maar de breedte van 2 x 20".

Ik werk zelf nog steeds op een flink uitgebreide MacPro uit 2006 (eerste versie!). Dat ding heeft mij nog geen minuut in de steek gelaten en is werkelijk 'rock solid'! Hij begint wat snelheid betreft alleen een beetje achter te lopen, dus ik kijk reikhalzend uit naar een nieuwe MacPro.


Geplaatst door: DirtyMay om 11:25, 26-01-2012
Wie graag veel geld uitgeeft aan een Mac Pro mag je geen stro in de weg leggen.
Maar ik speel niet meer mee.

Mijn G5 was vorig jaar aan vervanging toe.
Heb gekozen voor de iMac, de meest performante van de serie,
met nagenoeg alle aangeboden opties erbij.

Was nog stukken goedkoper dan een vergelijkbare MP.

Het enige nadeel, als je niet goed weet hoe dat aan
te pakken, is dat je inderdaad wat minder esthetisch
je kabeltjes kunt wegstoppen. Alhoewel ...

Nee hoor, voor mij hoeft die MP niet meer.


Geplaatst door: MacFrankie om 11:44, 26-01-2012

Citaat: jittebergsma om 10:47, 26-01-2012
Toch is het naar mijn idee wel degelijk een consumentenapparaatje. Wanneer je er een grotere HDD in wilt stoppen is dat een hele toer en moet je ook nog eens de juiste HDD hebben ivm sensortjes enzo.

Waarom zou je dat willen? Als je een pro-klant bent, ben je juist de doelgroep voor een externe ThunderBolt schijf...


Citaat: jittebergsma om 10:47, 26-01-2012
En dat terwijl ik in de verschillende pro-machines altijd meerdere tot wel 4 HDD's kwijt had zitten.

...of een ThunderBolt schijvenpakket!


Citaat: jittebergsma om 10:47, 26-01-2012
Het eerste dat dan opvalt is dat het geroemde platte design van de iMac volkomen verpest wordt door die kastjes en draadjes en voedingen en stekkers, nog afgezien van de herrie die ze veroorzaken.

Naast het stroomsnoer een ThunderBolt kabeltje, het schijvenpakket onder het bureau, je hebt dan minder draden dan mij de gemiddelde Mac Pro en veel minder draden dan bij een PC!


Citaat: jittebergsma om 10:47, 26-01-2012
Het zou jammer zijn wanneer Apple de pro lijn zou verlaten, net zoals het uitermate jammer is dat de Xserve is stopgezet. Ik voel dan ook hetzelfde als sommige commentaren hier dat in die situatie Apple de mensen waaraan ze haar voortbestaan heeft te danken in de steek zou laten.

Volgens mij kan Apple niet zonder Pro gebruikers. Die moeten met Apple producten bediend worden.

De meeste Pro gebruikers zullen prima met een iMac kunnen werken. iMac's hebben eigenlijk maar één probleem: het scherm is niet om te wisselen. Een Mac mini is te weinig voor een pro.

Dus misschien komt er een nieuwe Mac Pro, misschien ook niet. Maar ik denk dat je het idee los moet laten dat een Mac Pro een grote kast met veel slots moet zijn. Misschien wordt het wel een apparaat dat net zo groot is als 3 Mac mini's op elkaar gestapeld. Groot genoeg om een voeding, een full size harde schijf, een optische drive, een snelle CPU en een goede grafische kaart te bevatten.


Geplaatst door: DJAN om 12:07, 26-01-2012
Zelfde gedachte.... iets zoals een MacMini XXL, zonder al te veel poorten, maar met dezefde mogelijkheden.

Btw met een apple-care programma of een goede mac-seller kan je zo'n scherm vrij vlug laten vervangen zonder al te veel kosten.


Geplaatst door: odo om 12:15, 26-01-2012
Citaat:
Dus misschien komt er een nieuwe Mac Pro, misschien ook niet. Maar ik denk dat je het idee los moet laten dat een Mac Pro een grote kast met veel slots moet zijn. Misschien wordt het wel een apparaat dat net zo groot is als 3 Mac mini's op elkaar gestapeld. Groot genoeg om een voeding, een full size harde schijf, een optische drive, een snelle CPU en een goede grafische kaart te bevatten.


Als er zo'n Mac Mini XXL komt, vermoed ik dat Apple het nog steeds een Mac Pro zal noemen. Dat het persé een grote kast zou moeten zijn zul je mij niet horen zeggen. Hoe kleiner, hoe beter, als we er maar voldoende RAM en zware processors in kwijt kunnen en misschien wel externe PCI naast Thunderbolt?


Geplaatst door: Peter Villevoye om 12:35, 26-01-2012
Ik denk dat in de negentiger jaren de professionele gebruikers -gelukkig- het langst aan het toentertijd bijna dood paard zijn blijven trekken, maar het paard was ziek en ging langzaam dood, hoe dan ook. Dus ze waren niet de redding, maar wel de volhouder die Apple's langzame maar zekere neergang genoeg heeft weten te rekken. Geef jezelf dus gerust een schouderklopje, maar besef dat met alléén die creatieve pro-gebruikers Apple niet kon en nu ook niet kan overleven.

Het is dus een mix van verschillende schaalbare technieken en gevarieerde gebruikersgroepen, waar Apple voor staat. Apple is beslist geen "consumenten" fabrikant per definitie, en de "professional" heeft ook heus niet altijd het zwaarste van het zwaarste nodig. Sommige gamende en video-editende hobbyisten hebben krachtigere hardware onder hun vingers dan iemand die iedere dag braaf zijn/haar werk met een Mac doet.

Hou toch eens op met die achterhaalde hokjesgeest. Bepaal wat je nodig hebt, kijk wat Apple NU voor je kan betekenen (niet "vroeger" en ook niet overmorgen) en becijfer hoeveel geld je dat waard is (en kost). En laat Apple maar lekker hun eigen marketing doen.

(Bewerkt door Peter Villevoye om 12:52, 26-01-2012)


Geplaatst door: Peter Villevoye om 12:58, 26-01-2012
Misschien nog even ten overvloede: de redding kwam van Jobs. Maar typisch genoeg wèl door Apple's producten in heel rigide en duidelijke hokjes in te delen... Dat schrikbewind was toen hard nodig, maar of die hokjes nu nog steeds (of weer) gelden, betwijfel ik.


Geplaatst door: wickedme om 13:00, 26-01-2012
Je hebt gedeeltelijk gelijk Peter. Maar Apple heeft natuurlijk de laatste tien jaar veel zware video gebruikers gelokt, door Final Cut te maken en Shake en Color te kopen. Het zou jammer zijn dat als Apple merkt dat iPads beter verkopen, ze deze doelgroep zomaar laten vallen. Hetgeen ze natuurlijk eigenlijk al gedaan hebben door eerst Shake en toen Final Cut te killen.

Niet kijken naar wat apple vroeger voor je kon betekenen is natuurlijk prima. Maar als Apple geen betrouwbare partner blijkt voor de toekomst (hetgeen ze dus hebben laten zien met Final Cut en Shake), moet je je als bedrijf wel afvragen of je wel wilt investeren.

Waar het natuurlijk eigenlijk allemaal op neer komt, is dat ik geen zin heb om over te stappen op een ander systeem dan Mac OS X. Maarja, als Apple osn geen keus laat...


Geplaatst door: wickedme om 13:03, 26-01-2012
Het was ook onder Jobs bewind dat Final Cut en Shake aangekocht werden...

Ik denk trouwens dat die hokjes van Jobs nu nog steeds net zo hard gelden. Het enige is dat het ene hokje succesvoller blijkt dan het andere, en je je als bedrijf dan af kan vragen of je elk hokje in wilt blijven vullen.


Geplaatst door: Peter Villevoye om 13:04, 26-01-2012
Als je de Steve Biografie hebt gelezen, dan weet je dat Apple die Pro-videosoftware is gaan ontwikkelen (kopen/maken) omdat Adobe geen zin had om hun toenmalige software voor OSX te gaan klaarstomen. Vanuit die optiek zou je bijna kunnen stellen, dat het tij inmiddels weer gekeerd is (prima versies van Première en After Effects op Mac) en Adobe eindelijk en terecht weer de voorkeur van de professional geniet.


Geplaatst door: wickedme om 13:07, 26-01-2012
Citaat: odo om 12:15, 26-01-2012

en misschien wel externe PCI naast Thunderbolt?


Dat zou mooi zijn. Maar aangezien Apple ook nooit eSata op zijn machines heeft geimplementeerd (gemiste kans), naast FW800, zie ik het er niet van komen. Maar je weet nooit, hopen kan altijd.


Geplaatst door: wickedme om 13:16, 26-01-2012
Peter, ik heb de biografie inderdaad nog niet gelezen. Als je iets meer van video op de mac zou weten, dan zou je weten dat Final Cut Pro niet zozeer een concurrent was voor Premiere, maar veel meer voor AVID. In de VS hebben heel veel kleine TV stations (die heb je daar heel veel), hun AVID stations destijds weggedaan en ingeruild voor Macs met Final Cut. Later volgden ook de grote jongens. Premiere is altijd een leuk pakket geweest voor de prosumer. Wat dat betreft is het huidige Final Cut X een echte concurrent voor Premiere.

After Effects er altijd geweest is voor de mac. Premiere is inderdaad een tijd weg geweest. Dus de aankoop van Shake en Color zijn absoluut niet te verklaren als reaktie op Adobe.


Geplaatst door: MacFrankie om 13:24, 26-01-2012
eSATA is een interface met een beperkt gebruik. Het is net als de vroegere Centronics poort: goed voor één ding!

Wat moet je met alle interfaces voor één doel, zoals eSATA en DP, als je middels ThunderBolt alles aan kunt sluiten?

En PCI kaarten, waar wil je die voor gebruiken? Voor SCSI, of een extra grafische kaart, of ...

Als de Mac Pro mini nu de mogelijkheid heeft om 2 grafische kaarten te plaatsen, en bv een Express Card slot (of 2), dan heb je meer dan genoeg mogelijkheden voor uitbreiding.

Ìk ben eigenlijk wel benieuwd wat de huidige Mac Pro gebruiker allemaal aan zijn Mac heeft uitgebreid, behalve eventueel een rijtje schijven... Volgens mij kan dat allemaal met een Mac Pro mini!


Geplaatst door: wickedme om 13:26, 26-01-2012
Zeker, nu er Thunderbolt is, is eSata overbodig. Maar ik heb het over de vorige generatie computers zonder Thunderbolt.


Geplaatst door: Gus om 13:41, 26-01-2012
@ macFranky: wat denk je van de Ram in een mini
max 8 gig is echt voor een internet machientje.


Geplaatst door: DJAN om 14:05, 26-01-2012
Misschien zitten we wel off topic, maar als reactie op Final Cut problematiek:
Final Cut Pro is ontworpen door dezelfde groep mensen die ook Adobe Premiere ontwierp. In eerste instantie was het een pakket van Macromedia, maar al snel werd het overgenomen door Apple.
Op 21 juni 2011 hield Final Cut Studio op te bestaan. Op Motion en Compressor na werden alle programma’s uit de Studio immers gecombineerd tot Final Cut Pro X. Motion en Compressor bleven apart beschikbaar.


Geplaatst door: MacFrankie om 14:18, 26-01-2012
@Gus:
Even goed lezen. Ik zeg dat een Mac mini te beperkt is voor een pro. Daarvoor moet dan een nieuw model komen, wellicht een Mac Pro mini. En daar kan uiteraard voldoende geheugen in, 32 GB en 2 CPU's (8 cores of meer) moeten tot de mogelijkheden behoren.


Geplaatst door: huisje om 14:23, 26-01-2012
Zoals Wickedme al zegt het ene Hokje verkoopt beter dan het andere. Het is een Amerikaanse Multinational met ook die commerciële inslag, daar bestaat geen twijfel over.

De MacPro cq Powermac was indertijd, naar mijn idee, noodzaak om de Audio en Video hoek goed te bedienen. Namelijk Power. OK iMac heeft ook wat Power erbij gekregen maar is toch wel een andere computer en niet goed te vergelijken.  

Nu zijn we er ook namelijk de gebruikers die nog steeds de meeste Power willen en daar speelt het prijskaartje echt geen rol. MacPro blijft. MacPro is tijdloos. MacPro is Power. Apple is MacPro met design. Kijk eens wat een vakmanschap zo'n machine is. Dat is een visitekaartje.

Ja ik ben een liefhebber van de MacPro.


Geplaatst door: odo om 15:00, 26-01-2012
Als ik de reacties zo lees zijn velen het er wel over eens dat als Apple de huidige MacPro lijn discontinueert er een alternatief geboden gaat worden. Ik zou dat op zich prima vinden maar vraag me toch af of Apple daar ook zo over denkt. Does it make sense voor Apple om een nieuwe productcategorie erbij te zetten voor deze relatief kleine doelgroep?

Is het niet gewoon goedkoper en makkelijker voor Apple om de huidige MacPro-kast te upgraden met Thunderbolt en de nieuwste generatie Xeons? Beproefd en zeer degelijk ontwerp, ruimschoots uitbreidbaar en geliefd bij de doelgroep. Waarom zou het kleiner en anders moeten. Het is geen sexy consumentenproduct maar gewoon een werkpaard. Kleine aanpassing en klaar.

De Xserve is gedistcontinueerd, maar daarvoor in de plaats kwam de MacPro server (op basis van bestaand model), dus een echte afstoting van de servermarkt was het niet. Voor de MacPro is er geen vervangend bestaand model dus is het of afgelopen met deze productlijn, of de start van een nieuwe. Aangezien we begin maart de nieuwste Xeons mogen verwachten en er nog geen enkele glimp van een nieuw model Macpro is opgedoken, hou ik het erop dat de oude kast nog even in ere blijft. Als Apple de nieuwe Xeons gaat gebruiken tenminste, anders is het over en uit.


Geplaatst door: Robert om 15:34, 26-01-2012
Het alternatief zou wel eens precies kunnen zijn wat we in het YouTube filmpje in het nieuwsbericht zien...

In deze context lijkt het me trouwens ook nog de moeite om de visie van Steve Jobs (en het gebrek aan visie van Steve Ballmer) er nog eens naast te leggen:



Geplaatst door: markof om 15:54, 26-01-2012

Citaat: Peter Villevoye om 9:08, 26-01-2012
Ik denk dat de belangrijkste reden voor Apple om een Mac Pro (of alternatief) te blijven ontwikkelen en verkopen, is of ze er zelf een nodig heeft. Bij de notebooks is het verschil tussen de "Pro" en niet-Pro-modellen nog steeds aanwezig, maar heeft het vooral te maken met kracht. Bij desktops heeft het verschil eerder te maken met het format en minder met kracht: de platte all-in-one iMac vs. de ruime en uitbreidbare Mac Pro. Een verschil in kracht is daarbij secundair aan het worden. (De mini is een special geval, die houden we ff uit de discussie.)

Hoe dan ook, een product bestaat bij Apple niet bij gratie van het aanhouden van een ooit belangrijke matrix of oude reden; een product moet zijn nut bewijzen, allereerst bij de Apple-medewerkers zelf. Het ruim bemeten formaat van de Mac Pro lijkt me daarbij deels achterhaald, want nieuwere add-ins en add-ons zijn lang zo fors niet meer. Maar een elegante oplossing om nieuwere generaties componenten te kunnen blijven aanvullen (aan binnen- of buitenzijde) is misschien nog steeds nodig.

Ik denk dat het los kunnen plaatsen van een of meer superplatte en/of geruisloze displays een voorname reden zal blijven. Maar of daar een Mac Pro voor nodig is... Een Mac "maxi" dan maar ?


Interessante uitleg waar ik mij wel in kan vinden. Ik koester mijn Mac Pro van 1 jaar geleden nog steeds alleen wenste ik dat men nooit met die achterlijke glasplaten was begonnen op de nieuwe Apple beeldschermen want dat is en blijft voor mij een crime.


Geplaatst door: odo om 15:58, 26-01-2012
Dat filmpje is heel leuk en zal voor de grootste groep het alternatief kunnen zijn, maar NIET voor iedereen. Ik hoop dat dat langzamerhand eens is doorgedrongen.
De PC is een Truck inderdaad. Dat doet niets af aan de Post-PC era waar ik ook volledig in geloof. De PC is dood, maar zal voorlopig nog blijven bestaan. Waarom ook niet?

Voor mijn werk kan ik niet overstappen op een MBA en er dan wat uitbreidingen aanhangen. Als dat het alternatief is kan ik niet anders dan een grijze HP-box kopen en Win7 gaan draaien. Zal Apple verder een worst wezen want het gaat maar om heel weinig mensen. Ik kan het Apple niet kwalijk nemen en doe dat ook niet, maar ik wil gewoon langzamerhand wel eens weten waar ik aan toe ben. Het overstappen doe ik met pijn in het hart en zal me veel nieuwe problemen gaan opleveren waar ik absoluut geen trek in heb. Waarom die geheimzinnigheid en dat stilzwijgen? Zijn ze er nog niet uit of vinden ze het leuk om mensen te tarten en dan opeens de stekker eruit te trekken?

(Bewerkt door odo om 17:12, 26-01-2012)


Geplaatst door: DJAN om 15:58, 26-01-2012
Klopt, het huidige model van de MacPro is tijdloos, mooie en men kan er enorm veel mogelijkheden voor voorzien. Dit model upgraden inside van nieuwe hardware is vrij eenvoudig, en wellicht zal deze lijn daardoor ook blijven bestaan. Diegene die een MacPro kopen, geven minder om het model maar wel om de werkkracht en diversiteit.
In mijn vorige stellingen was ik ervan uitgegaan volgens de vraag, wanneer een nieuw model van de MacPro? Voor mij hoeft een nieuw model niet, upgrade inside kan best. En dit vooral voor de mensen die zullen blijven gebruik maken van deze MacPro.
Maar voor mij is de keuze momenteel gemaakt, gewoon topmodel van de iMac ipv de MacPro. Meer heb ik momenteel niet nodig om zware multimediabestanden te verwerken.


Geplaatst door: jittebergsma om 16:03, 26-01-2012
Hoe serieus ga ik een A-merk nemen dat geen krachtig top-model meer voert? Grote kans dat Apple de pro wereld nog dit jaar van een nieuwe, krachtige Mac Pro voorziet. Hoop ik toch


Geplaatst door: macquarius om 16:17, 26-01-2012
Als de Mac Pro wegvalt is er nog steeds een krachtig topmodel in de vorm van een 27" iMac.

Een beetje het principe van "Oudste mens op Aarde overleden". Is dezelfde paradox want na het overlijden is er direct weer een oudste mens op Aarde.

We moeten maar gewoon afwachten wat Apple doet na de introductie van de nieuwe Xeons van Intel. Maar ik vind het al tijden oorverdovend stil qua geruchtenstroom rond de Mac Pro en dat is op zijn zachtst gezegd opmerkelijk.


Geplaatst door: jittebergsma om 16:34, 26-01-2012

Citaat: macquarius om 16:17, 26-01-2012
Als de Mac Pro wegvalt is er nog steeds een krachtig topmodel in de vorm van een 27" iMac.

Binnen de Apple lijn. Logisch. Een waarheid als een koe. Wanneer het topmodel wegvalt is het model dat direct onder het topmodel stond plots het topmodel geworden.

Maar dus niet binnen het wereldje van computermerken en dat bedoel ik natuurlijk!


Geplaatst door: KrizZaY om 16:34, 26-01-2012
Voor mij is het simpel. Heb ik ergens rond begin april nog niets gehoord over een nieuwe Mac Pro, dan schakelijk ik met pijn in het hart en de nodige bijkomende problemen over naar een HP Z800.
Met het verdwijnen van Final Cut Pro (yep, je leest het goed, FCP X is a joke) is er toch niet meer veel incentive voor mij om te blijven.


Geplaatst door: macquarius om 16:42, 26-01-2012
@jittebergsma: Ik dacht al zoiets maar het was zo'n leuk open deurtje om de boel even wat te nuanceren. Anders wordt het allemaal zo deprimerend

Maar zijn die Xeons nu echt zo onontbeerlijk? Kun je als Professional echt niet uit de voeten met de zwaarste iMac en een externe HD? Afgezien dan van het glossy scherm...

Wellicht is Apple wel bezig met een 2x 4Core iMac met een beest van een videochip en als optie een mat scherm, who knows...


Geplaatst door: jittebergsma om 17:06, 26-01-2012
Naast rekenkracht is flexibiliteit in scherm, opslag, video, geheugen, optische drive en expansiekaarten (esata, glasvezel, usb3, extra firewire enz, enz) een belangrijke reden om te kiezen voor een Mac Pro boven een iMac. Speciaal nu in de iMac nauwelijks zelf optische drive of hdd zijn te vervangen.

Apple kan dus prachtige iMacs op de markt brengen maar velen hebben meer aan een torentje onder het bureau.


Geplaatst door: MacFrankie om 17:18, 26-01-2012
Ik had de vraag al eerder gesteld, maar heb nog geen antwoord ontvangen. Komt-ie nog een keer:

Beste Mac Pro gebruikers,

Welke opties (naast de vrije schermkeuze en de plaats voor een paar harde schijven) gebruik je nu? Waarvoor heb je een Mac Pro nodig?

Groeten
Frank


Geplaatst door: odo om 17:29, 26-01-2012
MacFrankie, Alleen al de beperking in Ram geheugen bij de iMac van slechts 16gb is genoeg om voor MacPro te kiezen in mijn geval. Ik heb nu 64. Dan de CPU en verder een zelfgekozen grafische kaart (al is daar niet erg veel keus in bij Apple). Audio en Videoprofessionals hebben bijna altijd nog extra PCI-Express kaarten in gebruik.

Mischien nog aardig te vermelden. De MacPro heeft in de afgelopen jaren (sinds Bootcamp) vele Windows 3D professionals verleid om deze als hardware te gebruiken waar Win7 op gedraaid wordt. Als Windowsgebruiker op een MacPro kun je wel bijna alle PC grafische kaarten gebruiken dus dat levert zelfs voor Windowsgebruikers, die zoveel hardwarekeuze hebben, een zeer interessante machine op.


Geplaatst door: MacFrankie om 18:53, 26-01-2012
@odo:
Voor jou is het dus geheugen. Eerder meldde ik al dat een MP vervanger minimaal 32 GB aan moet kunnen. Als er al voorbeelden zijn van 64GB, moet de opvolger zeker 128GB kunnen hebben lijkt me.

Dat de MP geliefd is bij Windows gamers zal Apple wellicht niet interessant vinden. Apple wordt steeds groter, OS X krijgt een groter aandeel, misschien wordt BootCamp in de toekomst niet meer meegeleverd. Je bent dan overgeleverd aan virtualisatie.

Ik ben benieuwd wie welke kaarten in een MP gebruikt.


Geplaatst door: Jules om 19:25, 26-01-2012
Behalve RAM kan alles toch met Thunderbolt?


Geplaatst door: odo om 19:45, 26-01-2012
Jullie vergeten nog steeds die krachtige Xeons! Die hang je er niet via Thunderbolt aan.
@macfrankie: ik had het niet over Windows gamers maar over 3D professionals in de filmindustrie. Ik mag toch hopen dat Apple de bootcamp-optie laat bestaan zeg. Virtualisatie is leuk, maar qua snelheid niet te vergelijken.


Geplaatst door: Flix om 20:16, 26-01-2012
64 GB RAM? Krijg je die wel eens substantieel in gebruik (als actief dus)?


Geplaatst door: VwVanFan om 20:18, 26-01-2012
Ik heb een MP met 2 quod xenons 2,8,en ben er ontzettend blij mee.
Zeer degelijk gebouwd,en makkelijk uit te breiden,en ontzettend betrouwbaar.
De machine draait al jaren 24/7 zonder mankementen of wat dan ook.Fluisterstil.
Bij het bestellen heb ik er 2 video kaarten en 2 dvd branders in laten zetten,en later uitgebreid met
ram en hd,s.
Ik heb een stel windhoos bakken versleten,maar wil nooit wat anders meer.
MP is the best.


Geplaatst door: huisje om 22:06, 26-01-2012
MacFrankie vraagt: Waarvoor heb je een Mac Pro voor nodig?

antwoord is al gegeven voor Video/Audio/Cad wil je Power icm met Pci-(e)(x) kaarten. Kijk eens naar ProTools. Die jongens willen Power. Heb je die kaarten van ProTools wel eens gezien? Die zitten er niet voor niets. dat gaat niet met een iMac.  Ik herhaal:

MacPro blijft. MacPro is tijdloos. MacPro is Power. MacPro is design.
Kijk eens wat een vakmanschap zo'n machine is. Dat is een visitekaartje.


Geplaatst door: Durk om 22:49, 26-01-2012
iMac met mat scherm of geen glasplaat en er zullen heel wat mensen tevreden zijn en dit is commercieel aantrekkelijker voor apple  dan de huidige pro lijn aan houden. En met het uitbrengen van fcp x heeft apple wel duidelijk laten zien wat ze tegenwoordig als pro zien en in dat geval moet een iMac met schermkeuze voldoende zijn.

(Bewerkt door Durk om 22:55, 26-01-2012)


Geplaatst door: janmo om 11:06, 27-01-2012
In dat geval wordt Hackintosch een serieuze optie.


Geplaatst door: MacFrankie om 11:57, 27-01-2012
Het ligt eraan wat voor soort Pro je bent, voor velen zal een iMac volstaan. Echter, ik denk niet dat meer keuzemogelijkheden voor schermen bij iMac's de oplossing is voor iedereen.

Het binnenste moet makkelijk toegankelijk zijn voor het (zelf) vervangen van geheugen en schijven (magnetisch, optisch, flash) en mogelijke andere opties (PCI-E/X, Express Cards, ...). Bij een iMac is alleen het geheugen makkelijk toegankelijk.


Geplaatst door: Peter Villevoye om 12:00, 27-01-2012
Een "serieuze" optie ?
Apple zal nooit "serieus" (d.w.z. legaal) het OSX laten porten naar systemen van andere fabrikanten.


Geplaatst door: MacFrankie om 13:08, 27-01-2012
@Peter: SL Server en Lion Server mag je virtueel draaien sinds er geen Xserver modellen meer zijn.


Geplaatst door: Peter Villevoye om 15:41, 27-01-2012
Ja, virtueel en zelfs meerdere malen op één machine,
maar wel op Apple-hardware ! Ik heb er wat naar gegoogled,
maar kan nergens iets vinden waarin staat dat het legaal is.
Integendeel:

VMWare: http://reviews.cnet.com/8301-13727_7-20005524-263.html
Parallels: http://en.wikipedia.org/wiki/Parallels_Server_for_Mac

Onderstaande handelwijzen is dus niet legaal:
http://www.sysprobs.com/install-lion-os-server-vmware-intel-pc-windows-7
En dat weten deze mensen dus ook:
http://www.quora.com/Can-you-run-Mac-OS-X-Server-on-a-Dell-computer

Vind hooguit nog wat oude blogs en fora waarin men zinspeelt
op vrijer beleid bij Apple, maar ik vrees dat ze pech hebben.

(Bewerkt door Peter Villevoye om 15:43, 27-01-2012)


Geplaatst door: janmo om 16:57, 27-01-2012
@Peter, Je opmerking is correct. Het is door Apple niet toegestaan om OS X te virtualiseren op andere dan Apple hardware. Daarbij nog even toegvoegd dat naast de serverversies ook Lion client versie virtueel mag draaien. Mits op Apple hardware, dus!

Ik denk alleen dat een rechtszaak om dit te doorbreken best wel eens kans zal hebben wanneer Apple inderdaad geen topmodel hardware meer levert in de vorm van een Mac Pro daar waar ander fabrikant wel dergelijke flexibele en krachtige hardware apparatuur aanbieden.

Ik denk dat met in mijn achterhoofd dat het jailbreaken van een iPhone (iPad) door een Amerikaanse rechtbank als niet-illegaal is bestempeld. Apple mag het dan niet leuk vinden, maar kan het niet via een wet afdwingen.

Wanneer Apple geen topmodel Mac Pro meer levert zal er wel gauw een rechtszaak volgen waarin het belang van de gebruiker van OS X wellicht zwaarder zal wegen dan de licentievoorwaarden van Apple. Apple zal dan Hackintosch moeten toestaan, door de licentievoorwaarden op dit punt te wijzigen. Ondersteunen is natuurlijk heel wat anders. Daartoe zal een rechter ze niet dwingen.


Geplaatst door: janmo om 17:00, 27-01-2012
@Peter, Je hebt het over een handelwijze die niet legaal is bij een artikel over hoe je OS X server op een Dell computer kunt draaien. Daar zit je niet helemaal goed mee. Het is tegen de licentievoorwaarden van Apple. Maar of het daadwerkelijk illegaal is zal moeten worden bepaald door een rechtbank.  Ik dacht niet dat hier al jurisprudentie over is.


Geplaatst door: Nick007 om 18:37, 27-01-2012
Nu ben ik in Photoshop cs5 bezig met een 16 bits bestand gemaakt uit verschillende Hasselbald bestanden die maar liefst 4GB groot is! Ik ben begonnen om deze de bewerken op mij. Mac pro eind 2010. Van de week ben ik aan het beeld verder gaan werken op mijn iMac 27" i7 (zonder extra swap schijf die de Mac pro wel heeft). En wat denk je, de iMac is sneller!

Wat scherm betreft, ik heb altijd gekeken naar testen, heb lang op eizo's gewerkt en de kleurcalibratie moest perfect zijn. En op papier hebben deze schermen een groter kleur gebruik. Prachtig allemaal maar als ik de iMac en het scherm van mijn Mac pro naast elkaar zit dan zie ik geen verschil! Helemaal niks. De doortekning in alle kleuren perfect hetzelfde! De kleurverzadiging, hetzelfde!

Wat betekend dit? Dat de MacPro ouderwets is voor mij. Voor mensen die 4k film bewerken kan ik niet oordelen want ik maak geen gebruik van RAID systemen en ik heb geen ervaring met Thunderbold. Maar durf eens mee te gaan met de technologie en laat het oude voor wat het is!


Geplaatst door: KrizZaY om 22:14, 27-01-2012
Leuk voor plaatjes Nick maar ik heb net toevallig om te testen nog een zware Maya render opgezet bij een collega op zijn laatste nieuwe iToy eeuh... sry iMac en dat ging 32 uur nodig hebben om uit te renderen, terwijl die zelfde scene op mijn 12 core Mac Pro met nVidia Quadro 'slechts' 22 uur nodig heeft. Hier is alle power nodig die we kunnen hebben en zoals ik al eerder geschreven heb in deze topic, komt hier niet snel verandering in, dan switch ik naar een HP Z800 met pijn in het hart. Ik ga het kut vinden om voor de eerste keer in mijn leven windows te moeten draaien en mijn hele workflow op the fucken, maar de software die ik draai blijft het zelfde gelukkig (op Final Cut Pro na, maar die hebben ze ook naar de klote geholpen met hun iMovie Pro update, ja sorry, ik ben lastig maar het doet pijn als ge uw favoriete platform moet laten vallen).

(Bewerkt door KrizZaY om 22:16, 27-01-2012)


Geplaatst door: MacFrankie om 22:40, 27-01-2012

Citaat: KrizZaY om 22:14, 27-01-2012
... iToy ... kut ... fucken ...

Je hebt je taalgebruik al aangepast aan Tweakers.net, dus bij deze: vaarwel!


Geplaatst door: macquarius om 23:36, 27-01-2012
Als ik moet kiezen tussen Tweakers.net of een iMac dan viel de keus toch zeker op de iMac  

Toegegeven, ik kom regelmatig op tweakers.net om me vervolgens te ergeren aan de "Anti-Apple" houding" daar en compenseer die ergenis vaak met een "Pro-Apple" houding (soms zelfs ten koste van tweakers). Ik weet het, het is niet erg volwassen maar toch, soms moet je je ff kunnen laten gaan toch?


Geplaatst door: KrizZaY om 23:53, 27-01-2012

Citaat: MacFrankie om 22:40, 27-01-2012

Citaat: KrizZaY om 22:14, 27-01-2012
... iToy ... kut ... fucken ...

Je hebt je taalgebruik al aangepast aan Tweakers.net, dus bij deze: vaarwel!


Frankie, sorry, maar kinderachtige fanboy reactie. Dat geeft ons Mac gebruikers een slechte naam.mijn reactie is er omdat ik moet gaan afstappen van het platform waar ik van hou om mee te werken. Je hoeft niet persé op mijn woordgebruik te antwoorden hoor, dit is frustratie mijnentwege omdat ik mijn Mac Pro ga moeten inruilen voor een Z800. Je kan ook eens op de inhoud proberen te antwoorden. Ik weet dat er een hoop mensen zijn binnen mijn professionele kring die dezelfde bedenkingen hebben als mij.

edit: en over die kut en da fucken, lees nog eens tegoei waar dat op slaat, idd: "Ik ga het kut vinden om voor de eerste keer in mijn leven windows te moeten draaien en mijn hele workflow op the fucken"

Alsof een mens nog niet eens lastig mag zijn af en toe...

(Bewerkt door KrizZaY om 23:57, 27-01-2012)


Geplaatst door: MacFrankie om 0:00, 28-01-2012
@KrizZaY: Ik deel je zorg over het mogelijk verdwijnen van de Mac Pro. De mega grote systeemkast zal niemand missen (schijven kunnen prima middels ThunderBolt worden aangesloten), maar de kracht (meerdere multi-core CPU's), de flexibiliteit en de uitbreidbaarheid (heel veel geheugen, eventueel interface- / uitbreidingskaarten) zijn voor sommige klussen gewoon nodig!

Ik wees je alleen op je taalgebruik. Dat past niet op een forum als deze, maar komt geregeld op Tweakers voor (waar ik overigens ook vertoef, het is een nuttige bron van info). Dat is geen fanboy reactie, nogmaals, het ging om de manier waarop je je geuit hebt.


Geplaatst door: macquarius om 0:04, 28-01-2012
@KrizZaY: Maar kun je dan niet op het moment dat de Mac Pro end of life is het laatste model aanschaffen zodat je nog een aantal jaren vooruit kan met een Mac Pro. Wellicht is er over een jaar of drie, vier wel een perfect alternatief voor de Mac Pro in de vorm van een iMac (Pro) of Mac Mini (Pro)?


Geplaatst door: KrizZaY om 0:12, 28-01-2012
Ja man, sorry, ben hier aan een project aan't werken en vermits het weekend is heb ik me ook de nodige hoeveelheid inspiratie ingedronken maar Apple is zijn pro gebruikers in de steek aan't laten (FCS droppen, Color alleen al kostte $25000 voor het in dit hemels pakket zat, Shake droppen, stoppen met Mac Pro's) en ik ben een beetje gefrustreed. Onze studio's gaan binnenkort upgraden en ik krijg ook een nieuwe computer krijgen thuis van hun. Mijn (+ een x aantal anderen bij ons) advies voor hun is te gaan voor HP Z800's met de zwaarste nVidia Quadro kaarten. Kwa hardware interesseert het mij niet zo veel (merkgewijs he) maar kwa OS wel. Nu, de software zelf gaat niks veranderen maar de workflow gaat een ramp zijn. Heb je al eens met windows gewerkt? Voor mij is het een ramp alleszins.

Vandaar mijn frustratie dus.

Voor de rest amuseer ik mij met mijn iToys, ik heb hier thuis nog 2 iMacs, 2 iPhones (ééntje voor mijn vriendin he ) en een iPad2 die ik geweldig vind.


Geplaatst door: KrizZaY om 0:14, 28-01-2012

Citaat: macquarius om 0:04, 28-01-2012
@KrizZaY: Maar kun je dan niet op het moment dat de Mac Pro end of life is het laatste model aanschaffen zodat je nog een aantal jaren vooruit kan met een Mac Pro. Wellicht is er over een jaar of drie, vier wel een perfect alternatief voor de Mac Pro in de vorm van een iMac (Pro) of Mac Mini (Pro)?


ff realistisch zijn he  


Geplaatst door: macquarius om 0:20, 28-01-2012
Ben ik... In drie jaar kan er veel gebeuren als je al kijkt hoe krachtig de iMac is geworden in de afgelopen drie jaar...

Ik hoop ten zeerste dat Apple toch weer met een beest van een update komt voor de Mac Pro en dat het vanaf dat moment weer de "Numero Uno" onder de workstations is maar cijfers en gebrek aan geruchten doen het tegendeel vermoeden, helaas.


Geplaatst door: KrizZaY om 0:25, 28-01-2012

Citaat: macquarius om 0:20, 28-01-2012
Ben ik... In drie jaar kan er veel gebeuren als je al kijkt hoe krachtig de iMac is geworden in de afgelopen drie jaar...

Ik hoop ten zeerste dat Apple toch weer met een beest van een update komt voor de Mac Pro en dat het vanaf dat moment weer de "Numero Uno" onder de workstations is maar cijfers en gebrek aan geruchten doen het tegendeel vermoeden, helaas.


Sorry maar ik denk het niet. Wij moeten nu (allé, tegen april-mei) nieuwe computers hebben met fatsoenlijke hardware, niet binnen 3 jaar.

Snap je mijn frustratie (en de laatste Z800 draait toertjes rond een iMac voor wat ik doe).


Geplaatst door: macquarius om 12:21, 28-01-2012
Dan koop je voor april/mei de dan laatste Mac Pro's (die update komt zeker voor die tijd als hij komt) en doe daar dan drie/vier jaar mee, dat is wat ik bedoelde, of heb je de huidige Mac Pro's al staan?


Geplaatst door: KrizZaY om 15:18, 28-01-2012
Ik heb hier inderdaad de laatste generatie met 12 cores staan. We gaan echt niet investeren in technologie die een doodlopende straat blijkt te zijn. Geef me 1 goede reden om nog een 5 tal Mac Pro's te kopen als we weten dat de lijn verdwijnt en we daarna toch moeten overschakelen.

Nee nee, eerst FCS en Shake ditchen en nu de Mac Pro's. Het is duidelijk welke richting Apple uitgaat en daar horen wij (video en film pro's) niet meer bij. Spijtige zaak, zeker als je weet wat ze in handen hadden.


Geplaatst door: macquarius om 15:38, 28-01-2012
Okay, dan is het inderdaad einde verhaal voor jou wat betreft de Mac Pro mocht de misschien komende update de laatste zijn.

Dat wordt dus duimen, duimen en nog eens duimen...  


Geplaatst door: huisje om 7:42, 30-01-2012
Speculatie, speculatie, blabla, blabla
FCP X om zeep geholpen, blablabla

"Nee nee, eerst FCS en Shake ditchen en nu de Mac Pro's. Het is duidelijk welke richting Apple uitgaat en daar horen wij (video en film pro's) niet meer bij""  dat is jouw mening, niet de mijne. Allemaal speculatie.  Je kunt nog steeds met FCPro werken. En FCP X wordt en is verder verbeterd.  Die interface is, misschien, even wennen van FCP X maar ik vind het een flinke verbetering en alles werkt sneller.

Ik verwacht in april/mei gewoon een flinke update(Power) van de MacPro. En dan is alle blabla voor niets.


Geplaatst door: KrizZaY om 15:01, 30-01-2012
Ah zo huisje, vertel me dan dit. Kan FCP X ondertussen al:

-Communiceren met andere Pro Apps?

-Oudere FCP projecten openen?

-Projecten doorgeven naar een andere cutter die dan ook al uw file organisatie meekrijgt?
(kan je uberhaupt je project al zelf organiseren zoals je wilt of zijn het nog steeds die onnozel "events"?)

-Wil al uw media zich nog steeds naar de lokale drive kopiëren? Vrij vervelend als je 10-tallen TB aan projecten hebt.

-Is er al een zoekfunctie om off-line media te reconnecten die werkt zoals in FCP? FCP X denk echt dat alle media lokaal staat zoals iMovie.

-WAAR IS MIJN MULTICAM TOOL!!!

-Is er ondertussen al terug OMF en XML import en export?

-Hebben ze al terug Color (een pakket van $25.000 nb voordat Apple het kocht) geïntegreerd? Zo een fantastische tool, real-time graden vervangen door iets dat net niet middelmatig is in FCP X.

-Kunnen we ondertussen al terug audiotracks aanwijzen? (je weet wel, vb stem op 1 en 2, effecten op 3-6...)

-Stuurt FCP X ondertussen al een echt videosignaal uit?

en zo kunnen we blijven doorgaan. Een flinke verbetering zei je? Als je vele 10000-den Euro's moet uitgeven aan je productie omgeving is het geen blabla als je een verstandige keuze naar de toekomst toe wilt maken.


Geplaatst door: VwVanFan om 23:54, 30-01-2012

Citaat: KrizZaY om 22:14, 27-01-2012
Leuk voor plaatjes Nick maar ik heb net toevallig om te testen nog een zware Maya render opgezet bij een collega op zijn laatste nieuwe iToy eeuh... sry iMac en dat ging 32 uur nodig hebben om uit te renderen, terwijl die zelfde scene op mijn 12 core Mac Pro met nVidia Quadro 'slechts' 22 uur nodig heeft. Hier is alle power nodig die we kunnen hebben en zoals ik al eerder geschreven heb in deze topic, komt hier niet snel verandering in, dan switch ik naar een HP Z800 met pijn in het hart. Ik ga het kut vinden om voor de eerste keer in mijn leven windows te moeten draaien en mijn hele workflow op the fucken, maar de software die ik draai blijft het zelfde gelukkig (op Final Cut Pro na, maar die hebben ze ook naar de klote geholpen met hun iMovie Pro update, ja sorry, ik ben lastig maar het doet pijn als ge uw favoriete platform moet laten vallen).

(Bewerkt door KrizZaY om 22:16, 27-01-2012)


Voor mij mag je hier een ban krijgen figuur.
Ik verbied mijn kinderen om zo te praten en laat ze hier wel eens lezen.
Het getuigt van weinig respect voor anderen dat je dit soort taal gebruikt en bovendien hier plaatst.
Volgens mij kan iedereen talloze andere uitdrukkingen vinden die hetzelfde betekenen maar minder lomp zijn.
Mij is geleerd: Ieder vogeltje zingt zoals hij gebekt is.
Praat maar met je soortgenoten op die manier,maar ik houdt mijn bedenkingen over je vocabulaire.
Waarschijnlijk ligt het aan je opvoeding,omgeving of ontwikkelingen,maar ik vind het zeer ongepast.



Geplaatst door: KrizZaY om 0:42, 31-01-2012
@ VwVanFan: Mijn oprechte excuses als je aanstoot neemt met mijn taalgebruik. Je kinderen zullen echter aan veel ergere dingen blootgesteld worden in het dagelijkse leven. Zo een ramp was het nu ook niet he, om er zo een reactie op te geven. Je mag natuurlijk ook mee doen aan de discussie en jou mening over het onderwerp geven, dat lijkt mij productiever.

Ik kan er ook niet aan doen dat dit een onderwerp is dat mij nauw aan het hart ligt, potverdorie  

Oh, en je hebt een dt fout in je tirade staan (voorlaatste zin)


Geplaatst door: VwVanFan om 9:08, 31-01-2012
Lol,ja,ik zie je punt,maar dan nog.
Emotie is geen excuus om van je principes af te wijken en grof te worden.
Als je ooit een 12core wilt verkopen,graag een pb


Geplaatst door: macquarius om 15:14, 31-01-2012

Citaat: KrizZaY om 0:42, 31-01-2012
Oh, en je hebt een dt fout in je tirade staan (voorlaatste zin)


Het is netter om eventuele spel- en/of grammaticafouten middels een PB te melden aan de schrijver.
En als je iemand wijst op schrijffouten is het niet handig als je je er zelf ook schuldig aan maakt.

Ik heb je een PB gestuurd met die fouten...


Geplaatst door: VwVanFan om 15:26, 31-01-2012


Het MacFreak® Forum
MF-Forum v6.0.0

© 2001/2012 - MacFreak® Interactive Media