Aantal berichten: 20759 | Lid sinds: 11-11-2003 | Geplaatst om: 08:20 - 24-06-2010
Een paar maanden geleden hadden we een nieuwsbericht over het feit dat Viacom een zaak tegen YouTube had aangespannen omdat daar materiaal stond dat auteursrechtelijk beschermd is. De zaak werd er nog pikanter op omdat een groot gedeelte van dat materiaal door Viacom zelf op YouTube was gezet.
Inmiddels is hier te lezen dat Viacom deze zaak heeft verloren omdat YouTube werd beschermd door een speciale provisie (de safe harbor) in de Amerikaanse wet die over dit soort zaken gaat, de Digital Millennium Copyright Act (DMCA).
De uitzondering geldt voor plekken op het web waar weliswaar dingen staan die auteursrechtelijk beschermd zijn, maar waarvan de eigenaar van die plek - in dit geval dus YouTube - meewerkt om die rechten toch te beschermen. En omdat YouTube inderdaad actief meewerkt heeft Viacom geen gelijk gekregen.
De uitspraak geldt trouwens ook voor andere bedrijven die in deze zaak partij waren, zoals de Premier League.
Robert is van beroep fotograaf. Kijk hier voor zijn website in beweging.
JOR Niet Aanwezig
Een ware MacFreak!
Aantal berichten: 1621 | Lid sinds: 18-07-2004 | Geplaatst om: 09:41 - 24-06-2010
Gelukkig maar,kon ook niet anders. je zal je kind maar tegen komen in een bep. reclame. zonder daar bewust aan meegewerkt te hebben.