Het MacFreak® Forum - Voor online ondersteuning in het Nederlands!

    Het MacFreak® Forum
     Nieuwsflitsen (archief) en reacties
         A Greener Apple
                
Welkom bij Nieuwsflitsen (archief) en reacties 

      Forum gemodereerd door: Moderator, Robert, Administrator, karel apple, iTom, JPZ, Ger Nijkamp, Plexyglazz, SteefJoops, Ibor Gork  
  Spring naar onderwerp
« Ouder - Nieuwer »  
Onderwerp met 1 pagina
    

       
karel apple
Niet Aanwezig




Redactielid
Aantal berichten: 5741 | Lid sinds: 17-04-2005 | Geplaatst om: 08:46 - 24-01-2008
Apple heeft een vijf pagina's grote milieu sectie op de website gedetailleerd uit de doeken gedaan welke resultaten de afgelopen jaren bereikt zijn met betrekking tot het milieu en wat de plannen voor de komende tijd zijn.

Apple geeft aan op een viertal gebieden het milieu in de bedrijfsvoering te betrekken. Vanaf het productontwerp via de fabricage (het gebruik van omstreden toxische materialen), de energie efficiency tot en met de product terugname en recycling. Het merendeel van de informatie geeft aan welke voortgang er de afgelopen jaren op de verschillende gebieden geboekt is. De pagina over de in de producten verwerkte chemische stoffen laat zien dat Apple er naar streeft om eind dit jaar de omstreden verbindingen zoals broomhoudende vlamvertragers, PVC's en arsenicum volledig uit de producten te hebben verbannen.
Daarnaast is er een speciale pagina waar per product alle milieucomponenten van dat product worden opgesomd.

Naast het milieu is er ook een aparte pagina gewijd aan de sociale verantwoordelijkheid van Apple met betrekking tot de fabricage processen en dan met name in de fabrieken van de onderaannemers in China.

Deze pagina's vormen onderdeel van de publicatie van de resultaten van het eerste kwartaal 2008, de zogenaamde 'Proxy Materials'

Kennelijk heeft de recente kritiek van Greenpeace Apple toch aangezet om op dit vlak duidelijker te communiceren. Ik ben benieuwd of ze dit genoeg vinden.




repareer uw Mighty Mouse | Join the Fon | 360vr panorama's |
Where On Google Earth?
The Online Geography Game

Geeaar
Niet Aanwezig




Gevorderd Lid
Aantal berichten: 52 | Lid sinds: 26-01-2004 | Geplaatst om: 09:12 - 24-01-2008
Heel goed nieuws. Apple pakt het in ieder geval aan.

MacBigfoot
Niet Aanwezig




Een ware MacFreak!
Aantal berichten: 1543 | Lid sinds: 06-11-2002 | Geplaatst om: 09:13 - 24-01-2008
Of dit de kritiek van GreenPeacer wegneemt, hangt er van af:
Iedereen kan een mooie wegpagina maken met plannen, doelstellingen en realisaties.

Het gaat er bij GreenPeace om, of dit alles daadwerkelijk in het bedrijf geïmplemeteerd is, of het bij de mensen die bij Apple werken "tussen de oren zit".




Shaking Godspeed supporting De Staat 15.04.2011 gezien in Off Corso.
Twee geweldige bands, optredens passen goed bij elkaar. Gaat dat zien, beluisteren!
Shaking Godspeed en De Staat

lutewizzard
Niet Aanwezig




MacFreak Verslaafde
Aantal berichten: 551 | Lid sinds: 25-05-2006 | Geplaatst om: 09:31 - 24-01-2008
En daar hebben ze natuurlijk gelijk in......




Doctor's orders after virus attack: Close Windows, use Apples!
www.speeltuygh.com
iMac 24"C2D 2,8/4Gb/2TB, mac-mini C2D 1,83/4GB/250GB/combo, Blackbook CD 2Ghz/2GB/160GB/SD, iPod Nano 8GB, iPhone 4, Macbook Air 13" i5 1.7/4GB/256SSD

Phil Schiller
Niet Aanwezig




MacFreak Veteraan
Aantal berichten: 105 | Lid sinds: 16-11-2007 | Geplaatst om: 09:33 - 24-01-2008
Misschien moet je eerst even lezen wat Apple op de website heeft staan. Ze zeggen namelijk wat ze de afgelopen jaren allemaal bereikt hebben ipv vage plannetjes. Dat was nou precies de kritiek die Apple had op de lage Greenpeace score: Greenpeace wilde voornemens horen van fabrikanten en Apple zei dat ze het belangrijker vonden om dingen ook re realiseren.

edit: dit was een reactie op macbigfoot

(Edited by Phil Schiller at 9:34, 24-Jan-2008)




Hi Guys

hitchhiker
Niet Aanwezig




Een ware MacFreak!
Aantal berichten: 8036 | Lid sinds: 22-07-2003 | Geplaatst om: 15:06 - 24-01-2008
En dat klopt ook niet. Je krijgt punten voor voornemens, rapportages en werkelijk uitbannen van spullen c.q. juist gebruiken van materialen.

Zonder voornemens gebeurt er (later) natuurlijk niks, het is al heel wat dat je er punten voor krijgt. Idem voor rapportages. Zouden daar geen punten voor uitgedeeld worden, dan zat iedereen diep in het rood.

http://www.greenpeace.org/international/assets/binaries/rankingguide6thedition.swf


Citaat: karel apple om 8:46, 24-01-2008Ik ben benieuwd of ze dit genoeg vinden.

Iets minder tendentieus mag wel.   




Don't Panic!

lector
Niet Aanwezig




Een ware MacFreak!
Aantal berichten: 2766 | Lid sinds: 05-03-2005 | Geplaatst om: 16:14 - 24-01-2008
We zullen zien hoeveel van deze goede voornemens uitgekomen zijn eind dit jaar.
Maar toch prima, dat Apple zich hier van zijn goede kant laat zien.    




I think, therefore I mac
Violin Masterclass | Fiddlers Cove | Het Brabants Orkest | Folding@home | JAP  

htmljunk
Niet Aanwezig




Junior Lid
Aantal berichten: 42 | Lid sinds: 23-08-2007 | Geplaatst om: 16:31 - 24-01-2008
Volgens mij was deze pagina er altijd al en die lijst ook, ik heb die maanden geleden al eens doorgelezen hoor.

hitchhiker
Niet Aanwezig




Een ware MacFreak!
Aantal berichten: 8036 | Lid sinds: 22-07-2003 | Geplaatst om: 16:49 - 24-01-2008
Als je goed opgelet hebt, wordt die pagina regelmatig ververst en vermoedelijk zal dat ook nog wel even doorgaan. Eénmaal lezen volstaat hier niet.   




Don't Panic!

jappelman
Niet Aanwezig




Gevorderd Lid
Aantal berichten: 61 | Lid sinds: 01-11-2007 | Geplaatst om: 19:27 - 24-01-2008
Tekst ook in Nederlands op NL Apple site: http://www.apple.com/nl/environment/

       

Spring naar onderwerp
« Ouder - Nieuwer »
Onderwerp met 1 pagina

MF-Forum v6.0.0 © 2001/2012 - MacFreak® Interactive Media