Het MacFreak® Forum - Voor online ondersteuning in het Nederlands!

    Het MacFreak® Forum
     Feedback op de MacFreak Website
         Hoe kan ik me uitschrijven bij MacFreak?
                
Welkom bij Feedback op de MacFreak Website 

      Forum gemodereerd door: Moderator  
  Spring naar onderwerp
« Ouder - Nieuwer »  
Onderwerp met meerdere pagina's:
« Vorige    [ 1 2 3 4 5 6 ]   

    

       
KJ
Niet Aanwezig




Een ware MacFreak!
Aantal berichten: 1472 | Lid sinds: 22-12-2003 | Geplaatst om: 17:32 - 24-05-2011
Wat ooit is geschreven op macfreak blijft gewoon tot zeer lange tijd terug te vinden. Dat is nu eenmaal het risico van het grote boze net te gebruiken. Al zou Macfreak beheerders een account verwijderen dan is het via Google Cache nog altijd nog terug te vinden en anders is het wel via The Wayback Machine:

http://liveweb.archive.org/http://www.macfreak.nl/forums/topic/16/4974/steve-jobs-niet-de-nieuwe-disney-baas/

Honger...




KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com

wimbor
Niet Aanwezig



MacFreak Verslaafde
Aantal berichten: 204 | Lid sinds: 18-01-2004 | Geplaatst om: 18:13 - 24-05-2011
Jongens toch, wat een heisa.        Eigenlijk is het toch simpel?

1) Als je je aansluit bij een forum (Macfreak of gelijk welk ander forum op het net) moet je meestal toestemmen met de T&C's waarin duidelijk staat dat posts in een forum altijd bewaard blijven.  Als je als lid info post of het forum, ga je hiermee akkoord. Simpel.  Als het niet wettelijk afdwingbaar is, dan toch moreel.  Het is common-practise op het net, en bij deze deel van de normen die gelden op internet. (Bovendien zijn er dingen zoals Google cache.)  Als je niet wil dat men iets over 20 jaar nog kan lezen, schrijf dan niets.

2) Als user heb je het volste recht om ook te stoppen met posten of lid te zijn van een forum.  Goed: maak dan je persoonlijke info uit je profiel leeg (dat kan op MF), en laat je toegang door de moderatoren blokkeren.  Alle mail van het forum wordt dan ook uitgeschakeld.  Dat is zover ik begrijp hier ook gebeurd.  Je kan er dan als user niet meer in, en je wordt niet meer lastig gevallen.  Waar zit hier het probleem?

3) Moderatoren hebben natuurlijk ook de verantwoordelijkheid om punt 2 ook uit te voeren!

4) Als je een lezersbrief naar een krant stuurt, en de krant publiceert die in de editie van morgen, dan ligt die krant binnenkort ook in het archief bij de lokale bibliotheek.  En wat je daarin schreef, kan je ook niet zomaar intrekken, wijzigen of uitgommen.  Anders zouden we in George Orwell's 1984 terechtkomen,  Ieder volwassen mens moet het verstand hebben om fatsoenlijk en bedacht te reageren en te posten, net zoals je dat overal in de maatschappij (op het werk in conversaties, in brieven, wetten ,,,) ook zou moeten doen.  Op internet is dat niet anders.  Op dit forum ook, dus is het logisch dat alle geproduceerde content blijft staan.  De wetgeving die je toestaat je de deregistreren is volgens mij hier niet voor bedoeld, maar voor andere databanken (anti-spam opt-out lists, etc.)

5) Uitzondering op regel 4:  posts/comments die niet meer onder vrije meningsuiting vallen volgens de algemeen heersende normen en waarden van de maatschappij van de doelgroep (denken we aan racisme, nazi-sympathisanten, etc.) mogen op last van overheid, rechtbank verwijderd worden.

6) Ik ben nog van de 'oude garde'.  (30+) Vroeger, voordat Internet een tool voor de massa werd (voor pakweg 1998), en alleen gebruikt werd door researchers, militairen, etc, geldde de Netiquette en vrijheid van meningsuiting als hoogste goed.  Zie ook:  http://nl.wikipedia.org/wiki/Nettiquette.  Wat mij betreft liggen deze regels in lijn met mijn commentaren 1 tem 5.  En aangezien die RFC voor iedere internet gebruiker telt (zie je contract bij je provider of internet policy op het werk maar na), dus ook nog altijd van toepassing voor alle gebruikers.

Tot slot:

ik heb ook spijt van sommige posts uit mijn verleden, omdat over de jaren mijn mening en kennis ook verfijnde of veranderde, ofwel omdat ik door tijdsgebrek posts net iets te gebald maakte, waardoor ze soms aan fijngevoeligheid en details ontbraken, met misverstanden tot gevolg.  (Misschien geldt dit straks ook voor deze post     omdat ik ze rap-rap schrijf ), maar dat lijkt me een leerschool, en deel van ouder worden en evolueren als mens, waarbij de regels hierboven blijven gelden,

Kortom:  het is simpel:  een user mag zich perfect desactiveren op een forum, maar waarom zou de geproduceerde content dan ook moeten verdwijnen?

Vgl met Facebook:   ik vind dat je perfect je Facebook profiel en foto's  (met nadruk op profiel) moet kunnen verwijderen zodat je als persoon niet meer vindbaar bent.  Facebook houdt zich daar jammer genoeg niet aan.  Maar elke 'like' en comment die ik maak, tja, die mag wat mij betreft blijven bestaan.

tboy
Niet Aanwezig




MacFreak Veteraan
Aantal berichten: 159 | Lid sinds: 30-08-2005 | Geplaatst om: 18:38 - 24-05-2011
Tip: misschien een afzonderlijke server installeren om zinloze draadjes op weg te schrijven... Niemand verplicht je nog te komen hé, nietwaar?

Man, man, man   




We live in a Windows World, on a quiet night you can hear them all reboot!

Gewist lid
Niet Aanwezig



Gewist
Aantal berichten: n.v.t. | Lid sinds: Niet Beschikbaar | Geplaatst om: 18:43 - 24-05-2011
Toch vind ik deze verontwaardiging minder terecht. Zelfs de kerk geeft je de mogelijkheid om uit te schrijven. Het internet zal je echter je leven lang blijven achtervolgen?

watcherob
Niet Aanwezig




MacFreak Verslaafde
Aantal berichten: 353 | Lid sinds: 27-04-2008 | Geplaatst om: 18:51 - 24-05-2011
Je kunt natuurlijk ook gewoon nadenken over wat je post op internet. Ik schaam me nergens voor. Natuurlijk heb ik 10 jaar geleden vast ergens wel eens wat geroepen waar ik niet niet meer achter sta maar als het probleem is dat een toekomstige werkgever dit zou kunnen vinden en tegen me kan gebruiken dan zet ik toch grotere vraagtekens bij die werkgever.

Als ik hier echt niet meer wil zijn maak ik mijn account leeg voor zover het kan of vul ik het met fake info, log ik uit en kom ik niet meer, opgelost.

Ziegler
Niet Aanwezig




Een ware MacFreak!
Aantal berichten: 3192 | Lid sinds: 06-10-2007 | Geplaatst om: 18:54 - 24-05-2011
@123
Ja. En de reden is vrij simpel.
Je schrijft iets en op het moment dat je het schrijft weet je dat dit voor iedereen toegankelijk is. Letterlijk iedereen.
Stel je voor dat een journalist al z'n artikelen wil intrekken als hij een krant verlaat. Een politicus wil al z'n uitspraken die hij op tv deed terugtrekken en wissen (hup de archieven van alle nieuwsprogramma's in en wissen maar).
Het slaat helemaal nergens op.
Je schrijft iets. Op een openbaar forum. Openbaar.

(Bewerkt door Ziegler om 18:55, 24-05-2011)




Eigenlijk al lid sinds 3-3-2002. www.last.fm/user/skrutinizert

DJAN
Niet Aanwezig




Een ware MacFreak!
Aantal berichten: 1160 | Lid sinds: 31-08-2007 | Geplaatst om: 19:12 - 24-05-2011
Als je op een steen van een monument in de stad iets schrijft of zelfs krast, dan blijft dat soms nog jaren zichtbaar... misschien kan je er vele jaren nadien nog eens om lachen?
Zou dit ook niet zo zijn in dit draadje... als je dit binnen 10 jaar nog eens leest ?
Zou zeggen, probleem is opgelost, sluit af !




Mac Pro 8 core / iMac 21" / MacBook Pro 15" / iPod nano / iPhone 3GS / iPad2

Moderator
Niet Aanwezig



Moderator
Aantal berichten: 1407 | Lid sinds: Niet Beschikbaar | Geplaatst om: 19:26 - 24-05-2011
We zijn het met DJAN eens en denken dat inmiddels alles over dit onderwerp gezegd is, en zetten er bij deze een slotje op,




met vriendelijke groet,
het moderatorteam

       

Spring naar onderwerp
« Ouder - Nieuwer »
Onderwerp met meerdere pagina's:
« Vorige    [ 1 2 3 4 5 6 ]   

MF-Forum v6.0.0 © 2001/2012 - MacFreak® Interactive Media