Mac Pro krijgt upgrade, maar stelt teleur
Bij het bekijken van de keynote viel meteen op dat de grote afwezige de nieuwe Mac Pro was, terwijl de geruchten overduidelijk waren, we konden tenslotte vooraf zelfs al de modelnummers aan jullie doorgeven.
Inmiddels blijkt dat de Mac Pro wel degelijk een update heeft gekregen, maar de reden dat Apple het er in de keynote niet over heeft gehad lijkt ook overduidelijk. Want voor € 2.599,00 (Quad-Core), € 3.899,00 (12-Core) of € 3.099,00 (Server) krijg je een Mac Pro zonder USB 3, zonder Thunderbolt en een Xeon W3565 processor (de vorige serie had een Xeon W3530 processor).
Kortom, deze upgrade is niet veel meer dan een speed bump en het wekt dan ook geen verbazing dat Apple hier tijdens de keynote geen aandacht aan heeft besteed.
We begrijpen dat Apple minder aandacht heeft voor een lijn waar relatief weinig aan verdiend wordt, maar voor een merk dat zich zo vaak op de borst slaat dat ze de beste computers ter wereld maken was het misschien eleganter geweest als ze de Mac Pro gewoon End of Life hadden verklaard.