Ik heb momenteel een laptop die het aan het begeven is en ben op zoek naar een nieuwe laptop. De macbook pro trok gelijk mijn aandacht. Ik heb altijd Windows gebruikt en was iemand die "anti-mac" was, want "het was toch maar overpriced." Echter ben ik toch wel van mening gaan veranderen..het zijn zulke mooie dingen met een onwijs mooi systeem erop.
Echter, ik ben niet super bekend in de wereld van de computers..dus bij deze, welke macbook raden jullie mij aan? Ik zat zelf al te denken aan een 15 inch scherm, want 13 inch lijkt mij vrij klein. Ik wil namelijk wel bijvoorbeeld af en toe sims 3 en WoW spelen (als ik niet in de buurt ben van mijn gamepc) en als ik voor mijn studie bezig ben wil ik ook graag meerdere documenten open kunnen hebben.
Raden jullie mij dan de 15 inch echt aan of is de 13 inch ook gewoon goed te doen? En voor de 13 inch: de 2.5 of 2.9 ghz?
En voor de 15: de 2.3 of 2.6 ghz?
Is een Retina scherm een "must?" Of kan dit ook gewoon weggelaten worden. Ik ben zelf, denk ik, niet super kieskeurig wat het beeldscherm betreft. Zolang ik niet beter gewend ben zal ik het ook niet missen en vind ik het waarschijnlijk ook wat te "pricey" worden, maar veel mensen zeggen dat een Retina scherm echt geweldig is.
Ik wil dit graag allemaal weten zodat ik de beste keuze maak en niet daarna weer spijt krijg :P
Als laatste nog een vraag die misschien niet helemaal objectief te beantwoorden is door jullie (macfans), maar vanuit mijn behoeften..is een mac het geld echt waard of kan ik beter een "normale" laptop kopen voor veel minder geld? Veel mensen vertellen mij namelijk dat een macbook het alleen waard is als je een grafische opleiding doet, en die doe ik dus niet..
Alvast heel erg bedankt voor het beantwoorden van mijn vragen
Voor mijn wensen; welke is dan het beste?
Misschien kun je eerst vertellen hoeveel je wilt uitgeven. Dan is het antwoord makkelijker te geven.http://store.apple.com/nl/browse/home/shop_mac/family/macbook_pro/select
Pieterr om 20:49, 30-06-2012Je wordt binnenkort 19. Ik zou zeggen, spendeer niet teveel geld aan een computer.Met een 13" MBP 2.5GHz (het "instapmodel") haal je een hele leuke Mac in huis, waar je nog jaren plezier van hebt.
Ik word binnenkort 19 ja, maar ik heb ook een vrij dure PC (1500 euro), omdat ik het geld ervoor over heb en ook veel met computers bezig ben. (Photoshop, gamen, studiewerk, dagelijkse dingetjes et cetera) En eerlijk gezegd geef ik liever even bijvoorbeeld 300 euro meer uit dan dat ik na een jaar of twee toch weer een nieuwe wil, omdat ik toch iets meer wil dan wat het biedt zeg maar..Dat vind ik pas echt zonde van mijn geld en ben ik nog meer geld kwijt. Ik werk ook gewoon fulltime op het moment dus hoef niet krom te liggen om het te betalen..En ben gek op technologie..
Ik ben ook bang dat een 13 inch beeldscherm mij iets te klein is, want ik ben gewend aan een 17 inch beeldscherm van mijn huidige laptop. En trekt het instapmodel mijn "eisen" (dus ook af en toe sims 3, wow) wel?
Bedankt trouwens voor het antwoorden
Ga eerst eens kijken in een winkel waar ze Mac's verkopen.
Heb ik al eens gedaan, maar ik trap vrij snel in verkopers praatjes of loop veel te snel met iets weg wat later toch geen slim idee blijkt te zijn dus ik vraag toch liever ook nog even rond op het internet
(Bewerkt door Kyrez om 22:10, 30-06-2012)
(Bewerkt door Kyrez om 22:11, 30-06-2012)
(Bewerkt door Kyrez om 22:13, 30-06-2012)
- ga neuzen op het web voor de prijzen en ga dan eens kijken bij tweedehandsmac.nl en wat daar staat en vergelijk. Wie weet koop je een leuk instapmodel voor een leuke prijs om mee te beginnen.
- Ik zou gaan voor 15" zeker als je van 17" komt.- Retina, is Mac is niet na 2 jaar afgeschreven. Je gamed en photo shoppend. En als je het 1 x hebt wil je niet meer zonder, net als elektrische ramen in een auto - Mac voor grafische wereld die opmerking gebruikte ik in 2000 toen ik bij Dell werkte en sporadisch een Mac tegen kwam in de corporate omgeving. Kortom zwaar achterhaald.- Processor snelheid, leuk die race, maar niet doorslag gevend voor mij, wat wel bij de Retina 8Gb werkgeheugen en SSD.
Kyrez om 20:28, 30-06-2012Als laatste nog een vraag die misschien niet helemaal objectief te beantwoorden is door jullie (macfans), maar vanuit mijn behoeften..is een mac het geld echt waard of kan ik beter een "normale" laptop kopen voor veel minder geld? Veel mensen vertellen mij namelijk dat een macbook het alleen waard is als je een grafische opleiding doet, en die doe ik dus niet..Voor mijn wensen; welke is dan het beste?
Nee, een Mac is het geld niet waard, ik doe geen grafische opleiding, maar toch koop ik niets anders... Klik verder maar is in mijn onderschrift op 'veelgestelde vragen' en kijk bij punt 2. Dat gaat over Welke Macbook kopen.
Vergeet die Retina verder maar, tenzij je zoveel centen kan en wil neerleggen voor een high-end laptop.Maar dat kon ik op mijn 18de niet....nog geeneens op mijn 30ste...
Als je geen zware programma's wilt draaien kun je ook denken aan een iPad. Zelf ben ik daarop overgestapt van eerst een MB Pro 15", via een MB Air 11" en nu het goedkoopste model van de nieuwe iPad. Samen met iCloud zou dit voldoende moeten zijn terwijl ik nog altijd Mahjongg, Risk, Asphalt, Atari en Angry Birds kan spelen. Ideaal voor een studie ook doordat ik PDF's kan annoteren met een Wacom pennetje, oftewel aantekeningen maken bij de presentaties van docenten (ook voor vergaderingen ideaal).Wel is het zo dat ik voor mezelf geen nut zie voor programma's als Photoshop etc. voor het aanpassen van afbeeldingen. Voor het creëren van afbeeldingen zijn er ook genoeg programma's voor de iPad verkrijgbaar. En als je veel typt zijn er toetsenborden voor verkrijgbaar zoals te zien in de MacFreak-webshop.
Enfin, meer mogelijkheden dan waar je in eerste instantie aan zou denken.
Kyrez om 20:28, 30-06-2012Als laatste nog een vraag die misschien niet helemaal objectief te beantwoorden is door jullie (macfans), maar vanuit mijn behoeften..is een mac het geld echt waard of kan ik beter een "normale" laptop kopen voor veel minder geld?
Dat kan natuurlijk ook.