Uitdaging voor audio fanaten 'turkse sample'
16 oktober 2004 - 13:09   
geplaatst door: Xion
Ik heb een hele oude opname van een authentiek turks nummer.

Nu is het een slechte opname en wil ik graag dat hij opgelapt word zodat ik hem voor onze stichting kan gaan gebruiken.
De rechten zijn in het bezit van onze stichting.

Het is dus een turks nummer dat best "authentiek" mag blijven klinken en laat je niet afschrikken het zal vast je muziek niet wezen ;)

Ik zal zeggen wie durft de uitdaging aan en haalt het beste uit dit nummer??

(Bewerkt door Xion om 13:10, 16-10-2004)

(Bewerkt door Xion om 13:10, 16-10-2004)

"Constant uit de maat is ook een ritme" - Simon van Rooijen 2005
Ritme Regie|Montage|Media
Beyaz Balina Appartementen Hotel Ayvalik Cunda
Uitdaging voor audio fanaten 'turkse sample'
17 oktober 2004 - 03:56    reactie #1
geplaatst door: Vasilis
ik heb zelf een grote collectie van griekse 'underground' nummers uit de jaren twintig van de vorige eeuw; originele opnamen. Die klinken over het algemeen slechter dan het nummer dat jij wilt perfectioneren.

Deze griekse liederen zijn overigens heel goed vergelijkbaar met jouw nummer (ook qua origine). Ben benieuwd naar meer materiaal. Stuur mij hierover wellicht een pb.

Misschien kan een professionele geluidstechnicus het nummer digitaal voor je bewerken. De enige werkelijke oplossing voor een goede opname is om het nummer opnieuw op te nemen met levenede musici. Die bestaan, ook in nederland.

Vasilis
Trash Chique, nu ook via RSS
het schaftlokaal, uiteraard ook via rss
Uitdaging voor audio fanaten 'turkse sample'
17 oktober 2004 - 09:24    reactie #2
geplaatst door: fvandijk
Hallo Xion,

Ik heb je nummer gehoord, gaat het je speciaal om deze versie van het nummer (artiest) of gaat het om het nummer in het algemeen.

Dit nummer is namelijk nog diverse malen door diverse artiesten gecovered en wat ook in een veel betere kwaliteit verkrijgbaar is.

Groeten Frank

PS. knap van jullie om de rechten van het nummer te hebben.....

iPhone 12pro // MacBook Pro 15"-2018 // iPad-Air 4 // iPad-Mini 4 // AppleTV4 // MacMini i5 (2012) // TimeCapsule // iPod Nano-16 Gb  ®Red // MacBook Air (2020) M1 // iPod Nano 4 Gb //  iPod Nano 2 Gb // iPod Shuffle (3x) //...No i am not addicted to a Apple
Uitdaging voor audio fanaten 'turkse sample'
17 oktober 2004 - 10:02    reactie #3
geplaatst door: aaiBoek
Ik snap de bedoeling niet Xion. Aan de mp3 hoor ik niet wat er opgelapt moet worden. Het is een beetje overstuurd lijkt het, maar daar is niks aan te doen. En ik hoor het bekende mp3 gesizzel.

Wat is de bron? Vinyl, cassette of deze mp3?

Tikken en krassen op een plaat, daar is wat aan te doen, maar die hoor ik niet. We kunnen wat met een equalizer rommelen, of het door een filtertje halen, maar dat gaat ten koste van de authenticiteit.

Johan

Macfreako ergo sum
Uitdaging voor audio fanaten 'turkse sample'
18 oktober 2004 - 21:48    reactie #4
geplaatst door: bart
Ook ik hoor oversturing en slechte MP3 codering. Daar valt heel weinig aan te doen,
behalve teruggaan naar het bronbestand (als je die hebt). Dit zou al een stuk beter moeten klinken.  
Daarnaast zijn alle transienten grotendeels verdwenen, als die al aanwezig waren in het origineel zijn ook die niet terug te halen.

Het subtiel ophalen van het hoogmidden of de overvloed aan laagmiddenfrequenties dimmen dmv eq lijkt me het enige wat nog verbetering kan brengen, zonder de authenticiteit teveel aan te tasten.  
Met deze MP3 als bron kom je niet veel verder; er is teveel aan de hand om dat nog goed te krijgen.