Zo gezegd, zo gedaan. Ik maak twee gebruikers aan (dezelfde als onder OS X...), krijg een melding die ik achteloos wegklik en voila: twee gebruikers. So far so good...
Na een beetje rommelen kwam ik erachter dat je met die gebruikers de opstartschijf niet kan aanpassen en dus niet terugkan naar OS X. Geeft niks, ik gooi gewoon die twee gebruikers weer weg. Ik had al gezien dat er op mijn OS 9 partitie twee nagenoeg lege gebruikersmappen stonden, dus dat kon geen kwaad dacht ik...Bij het weggooien weer een melding of ik dat echt wel wil en of ik ook de gegevens van die gebruikers weg wil gooien en dat dat echt definitief is enzo. Tuurlijk wist ik het zeker. Hmmm, duurt toch wel lang dat verwijderen, dacht ik nog.
Terug onder Mac OS X zag ik al snel dat alle instellingen op default stonden en toen kwam de harde waarheid aan: OS 9 had ook onze usermappen onder OS X verwijderd! Meest recente backup van mij is drie maanden oud, van mijn vrouw had ik geen backup (een half jaar foto's pleite!)
Laat dit een les zijn!
Ik vind dat wel raar dat uw gebruikers in OSX ook weg waren na het verwijderen van de nieuwe aangemaakte in OS9. Misschien kan iemand dat heel logisch verklaren maar ik vermoed dat je die mappen gewoon op de verkeerde partitie had aangemaakt en waarschijnlijk waren je OSX gebruikers overschreven door de nieuwe gebruikers die je aanmaakte. Maar dat zou wel echt heel veel toeval zijn. Ik heb er ook niet direkt een verklaring voor anders.
De usermappen onder MacOS 9 stonden keurig op de OS 9 partitie. De melding die ik kreeg bij het aanmaken van de users had me er waarschijnlijk attent op moeten maken dat OS 9 zich op z'n minst bewust is van de gebruikers onder OS X.
Maar goed, een echte ezel ben je pas als je je twee keer aan dezelfde steen stoot. Sindsdien maak ik van alles wat ik niet kwijt wil raken minstens één keer per week en soms zelfs één keer per dag een backup. Maar ik vind dat OS X op dit punt nog niet gebruikersvriendelijk genoeg is. Eigenlijk zou in de systeemsoftware een mogelijkheid moeten zitten om met een nader te bespalen regelmaat automatisch backups te maken. Dat is iets wat ik nog mis in het huidige systeem.
Ik ben nu op zoek naar een goed backup-programma, waarmee ik meteen m'n iBook en m'n iMac kan syncen. Dus als iemdan nog tips heeft? Graag 1tje die incrementele backups ondersteunt.
Email me voor meer hulp hiermee.Het is een OS9 programma. http://www.alsoft.com/DiskWarrior/
@michelvdb: Silverkeeper is leuk als je een externe HD hebt voor een backup. Ik zoek meer iets om naar DVD te backuppen, ook incrementeel, en dat daarnaast de iBook met de iMac kan syncen. Op dit moment ben ik Dantz Retrospect aan het bekijken, dus we zullen zien.
Overigens: ik begrijp dat er niemand is die het logisch vind dat als je onder OS 9 een gebruiker weggooit, dattie dan ook onder OS X verdwijnt? Gelukkig, dan ben ik toch nog niet zo dom als ik dacht...
artiecad om 21:43, 13-09-2003Je had vroeger copyagent van connectix ( nu microsoft )dat zeer interessant was voor classic ( macOs 9 )
Connectix is niet overgenomen door Microsoft.Microsoft heeft alleen Virtual PC (incl. medewerkers) van Connectix overgenomen.In het verleden heeft Sony Virtual GameStation (playstation emulator) van Connectix overgenomen.Het bedrijf Connectix blijft zelfstandig.
http://www.prosoftengineering.com/products/data_backup.php
Die kende ik nog niet. Zal ik zeker gaan uitproberen. Schappelijke prijs ook.
Incrementeel is grofweg dat je eerst een complete backup maakt en de volgende keren alleen de veranderingen verandert of opslaat. To increment (engels) = ophogen, verhogen.
Evolutief is grofweg dat je eerst een complete backup maakt en de volgende keren veranderde bestanden er aan toevoegt en zodoende (een tijdje) de oude versies ook bewaard blijven. Als een evolutie, opbouwend, langzaam veranderd.
Het voordeel van incrimenteel is dat je niet iedere keer heel veel data hoeft te backuppen maar alleen wat gewijzigd is en op een gemiddeld systeem is dat niet iedere dag/week zo veel. Denk aan het besturingssysteem bijvoorbeeld, dat verandert niet zo vaak. Evolutief heeft dat ook maar met extra voordeel dat je ook heel makkelijk naar een aantal oude versies terug kunt, bijvoorbeeld als je perongelijk een brief hebt weggegooid of iets aangepast hebt dan kun je die van een week geleden nog opvissen. Het gebruikt daarom wel wat meer opslagruimte.