Hier dan mijn vraag;
Ik heb een Macintosh classic (z/w exacte specificaties weet ik ook niet precies) deze loopt op dit moment met een bootdisk, maar eigenlijk wil ik er gewoon een complete besturings software op de hdd hebben staan.
Nou heb ik wat lopen zoeken en vond op de apple site een aantal download mogelijkheden, te weten: operatingsystem 6.0.1 voor macintosh classic,deze (7 files) heb ik gedownload (met pc) maar ik weet nu niet hoe ik verder moet, er stond wel enige uitleg over hoe dit over te zetten op floppy's naa m'n Mac. maar ik begrijp er niks van.Deze 7 file's hebben .sea als extensie (en windows ziet deze als BIN bestanden)
Kan iemand mij dit op een simpele manier in het nederlands uitleggen?
Ik hoop het van harte, ik wil nl. deze mac weer in volle ere herstellen en ook gebruiken.(maar aangezien ik alleen maar een beetje verstand heb van windoos....)
Alvast bedankt.
ik zal proberen meer gegevens van mijn classic mac te achterhalen.
Roh.
(Bewerkt door RohTop om 22:27, 29-02-2004)
Tenminste, dat is wat ik ervan begrijp.... ik hoop dat er mensen zijn die dit ook zo zien
Het uitpakken is me gelukt met "alladin expander" maar nu moet ik deze file's nog op een floppies krijgen welke mijn mac classic ook kan lezen,
en het lukt me niet om in windows mac floppies te formateren en geformateerde floppies uit mijn classic die kan windows weer niet lezen (windows XP)
.....
uh....Allemaal nieuwe termen voor mij! maar ik lees het nog wel een keer....
Mijn Classic is trouwens uitgerust met een 3,5 diskette station zowel intern als extern (ik had het over floppy) en een harddisk.
De bootdisk die ik gebruik zat erbij toen ik m kreeg omdat het besturings systeem op de harddisk niet werkte.....(uh nog steeds niet)
(Bewerkt door RohTop om 22:57, 29-02-2004)
Een classic heeft een diskdrive jongens, weetjewel, gewoon een floppydrive voor HD 3,5 inch dingen.
Macintosh Classic Introduced: October 1990 Discontinued: September 1992 Processor: Motorola 68000 Processor Speed: 8 MHz System Bus: 8 MHz Hard Drive Size: 40 MB Media: 1.44 MB Floppy Weight and Dimensions: 16 lbs., 13.2" H x 9.7" W x 11.2" D Original Mac OS: System 6.0.7 Maximum Mac OS: Mac OS 7.5.5 Machine ID: 17 Motherboard RAM: 1 MB Maximum RAM: 4 MB Number of Sockets: 2 - 30 pin SIMMs on Memory Expansion Card Minimum RAM Speed: 120 ns Graphics Card: None Video Memory: None Built-in Display: 9" 1 bit 512 x 342 Display Connection: n/a Slots: None Hard Drive Bus: SCSI Modem: None PRAM Battery: 3.6v Lithium Power: 76 Watts ADB: 1 Serial: 2 SCSI: DB-25 USB: None FireWire: None Ethernet: None Sound In: None Sound Out: 8 bit mono Printed by Mactracker 2, © 2001-2003 Ian Page http://www.mactracker.ca/
Dus gebruik HD floppies, het ding kan systeem 7.5.5. nog aan, maar probeer het vooral eens met systeem 6.5 (met MultiFinder), want dat loopt tenminste nog wat soepel op de 8Mhz Motorola. Het ding is voornamelijk geschikt voor tekstverwerking in LeerTekst. De gemiddelde mobiele telefoon heeft meer rekenkracht en geheugen aan boord... Maar altijd leuk, een stukje nostalgie en met een beetje beleid is het ding goed aan de praat te krijgen. Je zult zien dat hij het gewoon blijft doen.
Ik zie eigenlijk slechts twee mogelijkheden:1. Vind iemand met een mac die diskettes kan schrijven;(me for example, maar ik weet dus niet waar je woont, staat niets in je profiel)2. Probeer bijvoorbeeld Basilisk IIMeer tips en emulators voor MacOS onder Windows:MacWindowsenMacWindowsJe hebt in de meeste gevallen nog wel een ROM-bestand nodig, maar je beschikt al over een Classic ,en een OS, maar die heb je ook al .
Zelf heb ik ook een classic, je kunt er idd niet zo heel veel mee, maar bij mij heeft ie tot voor kort dienst gedaan als spelcomputer voor twee beginnende computeraars (nu 5 jaar en bijna pro's ).Verder valt er met goed zoeken nog veel, zo niet heel veel, software voor een Classic te vinden op internet.Veelal free- en shareware, (abandonware ), maar zeker niet onbruikbaar, ook niet voor deze tijd, als je er maar geen hedendaagse eisen aan stelt, en echt wel leuk!
(Bewerkt door MacBigfoot om 0:00, 1-03-2004)
handiste is inderdaad iemand vinden met een classic mac, die wel pc-floppen aankan (mocht je in de buurt van utrecht wonen, moet je maar even pb'tje sturen, ik hen nog een se/30-je naast mnb imac), en dan kunnen we het erop zetten..
wel mooi trouwens hoe apple zelfs in 1990 al zn computers çlassic'noemde, terwijl ze pas 5 jaar oud waren en pas tien jaar later het toenmalige os als classic te boek ging staan
Heb je dus nog hulp nodig, dan stuur je maar even een pb-tje of mail je even.
Nu moet alleen nog kijken hoe ik die systeem bestanden moet instaleren.....ik pruts wel ff.
Ik laat wel weten als het me lukt.....Tja en als het niet lukt ook natuurlijk.