geplaatst door: markof
Ja ik weet "het is nooit slim om met een verouderd OS alsnog proberen actuele sites te bezoeken"maar als je zoals ik wat oude meuk op Apple gebied hebt, dan vind je het soms gewoon leuk om weer achter een oude Mac te kruipen en even het web op te gaan.:satisfied:

Zo ook dus gisteren waar ik een orginele iMac bondi (233 MHZ) blue gebruikte met OS9 en Explorer 5xxx om wat te surfen. Ik moet zeggen het gaf een echt retro gevoel zo met de puck in de rechterhand al klikkend het web op te gaan. Heel veel standaard nieuwssites werden goed weergeven,enkelen kwamen nauwelijks door en sommigen zagen er heel apart uit.

Je ziet,Het Apple verleden op hardware gebied kan anno 2011 nog prima mee!
Ik denk dat ik volgende keer de Pismo meeneem voor onderweg en dan tussen al dat subcultuurvolk een bak koffie ga drinken en hun verbaasde reacties ga peilen tussen alle  nieuwe iPhones,MacBooks en MacBook Pro's :woot:  :devil:

OS 9 en Explorer 5xxx geven een apart beeld van websites
18 mei 2011 - 16:45    reactie #1
geplaatst door: Ernste
Inderdaad leuk om met het oude spul nog een eind te komen.

Nog leuker, vind ik, dat er nog mensen zijn, die een nieuwe browser ontwikkelen voor Mac OS 9: Classilla.

Browser iCab schijnt ook nog volop mee te doen in Mac OS 9. Op de downloadpagina kun je de versie voor Mac OS 9 vinden.

Bert Ernste
Web | Blog | Diaspora*
OS 9 en Explorer 5xxx geven een apart beeld van websites
18 mei 2011 - 21:09    reactie #2
geplaatst door: Jules
Screenshots! We willen screenshots! :)
OS 9 en Explorer 5xxx geven een apart beeld van websites
19 mei 2011 - 12:59    reactie #3
geplaatst door: markof
Van welke Mac wil je want ik heb er een zooitje staan die onder OS9,OSX 10.1.2,3,4 het nog allemaal doen. Of zal ik voor de gein 20th Anniversary Mac opstarten met MacFreak als site  :woot: (grapje)

Ik heb trouwens vanmorgen even de Pismo meegenomen richting zo een Koffiehuis( je kent ze wel met hun koffie/thee en sapjes en studentes die daar lekker tutten) en aan een tafel gezeten de oude zwarte powerbook opengeklapt met zijn lichtgevend Applelogo. Had je de gezichten om mij heen moeten zien zo van: "Wat is dat voor Apple laptop?" Wordt de koffie gebracht vraagt de serveerster: "Is dat een nieuwe Apple notebook?  :happy: "

Heerlijk als ze retro spul niet herkennen. Volgende keer patsen met de Newton? :devil:

OS 9 en Explorer 5xxx geven een apart beeld van websites
19 mei 2011 - 20:27    reactie #4
geplaatst door: Jules
Haha, lol :) Maar in ieder geval van de bondi met Explorer 5. Ben heel benieuwd hoe sites als Facebook, Flickr, Youtube, etc.. daarop tonen.
OS 9 en Explorer 5xxx geven een apart beeld van websites
20 mei 2011 - 10:40    reactie #5
geplaatst door: Ruud Ravenhorst
@ Markof: hoe lang kan je nou in die koffieshop daadwerkelijk werken met je Pismo? Geen problemen met je accu?
Never gone back since I went to the Mac (which was in March 1984).
OS 9 en Explorer 5xxx geven een apart beeld van websites
20 mei 2011 - 16:11    reactie #6
geplaatst door: markof
Nou als ik gewoon surf,mail ophaal e.d. dan houd de batterij het +/-45 minuten vol. Maar dit koffiehuis(of  hoe je het voor mij part noemen wilt en waar in elke stad legio van zijn,zeg maar de wannabee Starbucks)heeft naast gratis wifi ook gewone contactdozen in de muur waar je dan gewoon je stekker in kunt steken van je notebook als je batterij bijna leeg is.. Mij valt trouwens wel op dat veel studentjes/scholieren? ( de bekende meisjes die je ook in de stad vaak ziet rondslenteren met grote brillen en uggs) die daar komen met regelmaat niet hun laptop in de muur steken maar hun iPhone vanwege de slechte batterij. Dat hoor je ze ook vaak zeggen: "ik moet mijn telefoon na vanmorgen opnieuw  opladen anders is die leeg " Ik heb mij daar een hele tijd terug al over uitgelaten en nu wordt dat nogmaals bevestigd.

Bon,de screenshots zoals gevraagd:

Facebook
Flickr
Hyves
MacFreak front MacFreak forum

en als extraatje: MacFreak met Netschaap 9!

OS 9 en Explorer 5xxx geven een apart beeld van websites
20 mei 2011 - 17:49    reactie #7
geplaatst door: Jules
MacFreak blijft heel behoorlijk overeind!
Die andere sites zijn min-of-meer onbruikbaar.

Toch wel erg grappig om te zien: het zal digi-archeologen in de verre toekomst nogal wat hoofdbrekens opleveren dat er zulke grote verschillen in technologie zitten tussen informatie van nu en informatie van 10 (laat staan 25) jaar geleden.

OS 9 en Explorer 5xxx geven een apart beeld van websites
27 mei 2011 - 13:18    reactie #8
geplaatst door: markof
Ach...het is en blijft gewoon leuk om bij tijd en wijle even terug te gaan met oude Mac's.
Mooiste vind ik nog altijd dat het grotendeels allemaal 2011 nog gewoon functioneel is op het web. :wink: