Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 18:01   
geplaatst door: niku
Omdat ik niet kan afhankelijk wil zijn van goed weer heb ik wat vragen om productfoto's te maken. Het gaat om producten als potjes, doosjes, blikjes etc. tot max. 30 cm grootte.

Hoe kan ik het beste in een kleine ruimte (2 x 2 meter) een opstelling maken om reeks productfoto's te maken?
Heb ik speciale flitsapparatuur / verlichting nodig? Van welke fabrikant?
Is een blauwe / groene achterwand handig ivm vrijstaand maken?
Extra tips zijn welkom. Alvast bedankt!


Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 18:31    reactie #1
geplaatst door: muntmacman
Om goede packshots te maken moet je minimaal op middenformaat fotograferen. Met kleinbeeld of vergelijkbaar digitaal kom je niet ver. Ik begrijp dat je er nog geen ervaring mee hebt, begin er dan ook niet aan. Het lijkt eenvoudig, maar is een van de disciplines in fotografie die het meeste techniek vragen. Vooral wat betreft verlichting.
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 18:36    reactie #2
geplaatst door: Tommo
Ik zou beginnen met een 3 punts belichting. Hiermee krijg je zo min mogelijk schaduw. De achtergrond lijkt mij het handigst als hij wit is. Wit weerkaasts licht en is ook makkelijker vrijstaand te zetten. Als je de ruimte hebt zou ik een soort hellingbaan of een halve "halfpipe" neerleggen... Of een dia achtergrond zo'n achterdoek. In iedergaval veel succes!!
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 18:39    reactie #3
geplaatst door: HLM
een studio flits installatie een tech camera om te onthoeken mooi uitlichten en knippen maar als je je vak tenminste verstaat tegen woordig barst het helaas van de beunhazen van dat kan ik ook wel maar fotograaf zijn is spelen met licht en vakmanschap dat je in jaren opbouwt

HLM

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 18:54    reactie #4
geplaatst door: Feike Brouwer
.  ,  .  .  , .  ,  . .

:confused:

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 18:54    reactie #5
geplaatst door: Leendert
Ik gebruikte indertijd voor de plantjes uit de kwekerij van mijn toenmalige werkgever (handelskwekerij) behalve twee paraplulampen ook een warmwitte TL-buis van boven als diffuse lichtbron om de schaduwen te verzachten maar niet helemaal te laten verdwijnen. Ik ben geen professioneel fotograaf, ik ben het eens dat er teveel beunhazen rondlopen, maar misschien kreeg niku net als ik wel van zijn werkgever te horen dat een professionele fotograaf te duur was (nu niet mij gaan flamen, dat waren de woorden van het baasje).

[edit] even de puntjes op de i gezet [/edit]

(Bewerkt door Leendert om 18:57, 16-03-2005)

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 19:01    reactie #6
geplaatst door: devries89
Even aan Léon vragen zo...

of op zijn website kijken!

oprheus melted the heart of persephone
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 20:51    reactie #7
geplaatst door: HLM
Ja die baasjes willen het altijd tegen een bodem prijs maar een prof fotograaf investeert wel in zijn apparatuur en tegen woordig ook nog eens digitaal dan moet je tegen een goed tarief kunnen werken en kwaliteit wordt echt wel gewaardeert. tech.camera, Hasselblad, Nikon, Apple, een labtop, Fuyi pictro printer, studio flitsinstallatie etc, tel dat maar eens op en daar moeten we hard voor werken.

HLM   :cool:

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 22:29    reactie #8
geplaatst door: iBarto
Bij http://www.photal.nl/ verkopen ze alle spulletjes die je nodig hebt om packshots te kunnen maken. Buiten die spulletjes zul je ook nog wat vaardigheid en ervaring nodig hebben.
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
16 maart 2005 - 22:50    reactie #9
geplaatst door: Panico
http://www.livingpictures.org/product-photography.htm

Google "product photography" (inclusief de aanhalingstekens)

:apple:

http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
17 maart 2005 - 08:51    reactie #10
geplaatst door: andre65
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
17 maart 2005 - 08:55    reactie #11
geplaatst door: Leendert
Met de configuratie zoals ik eerder aangaf krijg je schaduwwerking zoals op dit plaatje (in witte half pipe van papier). Twee paraplulampen onder 45 graden van bovenaf een TL-buis in lichtbak met lamellen.

http://www.xs4all.nl/~leen23/cltw_bloem.jpg

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
17 maart 2005 - 08:57    reactie #12
geplaatst door: rgfoto
Fotografie is een vak dat je leert door het vele jaren serieus met het vak bezig te zijn. Je leert er elke dag weer wat bij. Ik ben nu ruim 32 jaar bezig als fotograaf en nog steeds leer ik bij.
Overigens vind ik het prachtig dat mensen het zelf gaan proberen om goede foto's te maken want je moet toch ergens  beginnen. Misschien is het een goed idee om eerst eens stage te lopen bij een vakfotograaf. Dan kun je kennis maken met alle in en outs en niet te vergeten de grote investeringen. Een goede foto mag geld kosten want de klant kan er vaak jaren mee vooruit en reclame kost nu eenmaal geld. Bovendien gaat ook in de fotografie de Oudhollandse regel op " De kost gaat voor de baat".
Eén beeld zegt meer dan duizend woorden.
http://www.glastrafoto.nl
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
17 maart 2005 - 17:41    reactie #13
geplaatst door: niku
Allemaal alvast hartelijk dank voor de tips en url's!
Het is inderdaad zoals Leendert als aangaf een kwestie prijs. De opdrachtgever verwacht, vereist geen professionele foto's tegen een daarvoor rechtvaardige prijs (het gaat immers om goedkope spulletjes) en niet om perfecte foto's voor glossy's of brochures van duurdere producten die er werkelijk perfect moeten uitzien.

Dat het niet makkelijk zal zijn is geen punt. Al doende en met vallen en opstaan leert men. Nogmaals bedankt!!

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
18 maart 2005 - 08:10    reactie #14
geplaatst door: oogappel
[news]
Citaat
muntmacman om 18:31, 16-03-2005
Om goede packshots te maken moet je minimaal op middenformaat fotograferen. Met kleinbeeld of vergelijkbaar digitaal kom je niet ver. Ik begrijp dat je er nog geen ervaring mee hebt, begin er dan ook niet aan. Het lijkt eenvoudig, maar is een van de disciplines in fotografie die het meeste techniek vragen. Vooral wat betreft verlichting.

Je zal verbaast zijn hoeveel productfotografie tegenwoordig met digitaal (kleinbeeld equivalent) gedaan wordt. Een hoop kan ik je vertellen en met een goed resultaat.

Opmerkingen in de trant van "begin er dan ook niet aan" klinken heel erg als die van mijn leraren op de middelbare school. Die heb ik gelukkig in de wind geslagen en mijn gelijk toch gehaald maar dit even terzijde.

Mijn tip is dus het tegenovergestelde van Muntmacman, probeer zoveel mogelijk te lezen op internet en vakbladen. Zo koop ik wel eens de Digital Photography Effects. Een blad met aardig niveau die onder andere punten als deze behandeld en waar goeie voorbeelden instaan, met omschrijvingen hoe het gedaan is (belichting, instellingen en dergelijke). En in dit blad kan je ook lezen dat veel productfotografie dus nu ook door digi SLRs wordt gedaan....[/news]

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
18 maart 2005 - 09:54    reactie #15
geplaatst door: Robert
Ik ben professioneel fotograaf en ben het hier in principe mee eens.
Als je niet persé je perspectief hoeft te corrigeren e.d. kan je met een goede digitale camera (mits die voldoende resolutie heeft) er ook uit komen.

Probleem is wel vaak dat de meeste mensen niet veel kaas hebben gegeten van goede kleurcorrectie e.d. zodat het resultaat er op z'n best er niet aantrekkelijk (bijv. veel te digitaal) uit ziet.  Dit zie je vooral bij huidtinten, maar bij pack-shots kan het ook erg belangrijk zijn.
Maar aangezien de opdrachtgever de prijs belangrijker vindt dan de kwaliteit van het resultaat lijkt me dat in dit geval ook niet zo'n probleem.
Hoewel je je altijd moet afvragen waar het voor is en of de besparing zichzelf wel terugverdiend.

M.a.w. als het voor een folder is en de producten er straks niet echt aantrekkelijk er uit zien zal de omzetderving voor de opdrachtgever waarschijnlijk veel groter zijn dan de besparing.

Maar weinig mensen zijn op dit moment in staat om die afweging op langere termijn te maken...

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
18 maart 2005 - 11:02    reactie #16
geplaatst door: rgfoto
Niku, als je het leuk lijkt kom dan een keer naar onze studio.Je steekt er allicht wat van op.
Ik weet niet waar jij resideert maar onze woonplaats is Schoonhoven.
Eén beeld zegt meer dan duizend woorden.
http://www.glastrafoto.nl
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
18 maart 2005 - 11:40    reactie #17
geplaatst door: MacFrankie
Ik ben het niet eens met muntmacman en helemaal eens met oogappel. Mijn broer laat geregeld productfolders maken, foto's daarin worden altijd met kleinbeeld SLR's gemaakt, al dan niet digitaal.

Veel bedrijven laten geen (dure) catalogi meer drukken, maar hebben een catalogus op het internet. Resolutie is dan helemaal niet meer belangrijk, de optische kwaliteiten natuurlijk nog wel. En zaken als belichting (voorkomen van zware schaduwen enz) blijven ook belangrijk. Deze fotografie gebeurt altijd digitaal.

Zelfs heb ik een keer een serie foto's gemaakt in een goed verliche galerie, bedoeld voor een "internet brochure", met mijn compacte Minolta F100 op een statief. Gewoon omdat ik toevallig met camera in de galerie was, en de foto's een week eerder beschikbaar zouden zijn dan wanneer de vaste fotograaf de foto's zou nemen. Perfecte foto's, middenformaat / 6 cm rolfilm zou geen toegevoegde waarde hebben, het resultaat zou dan ingescand moeten worden.

Productfotografie niet aan beginnen??? Waarom niet, muntmacman, ben jij als volleerd fotograaf begonnen? Of heb je het vak geleerd door het gewoon te doen en te leren van je fouten, waardoor je nu je hoge niveau hebt bereikt?

Wat ik hiermee wil zeggen: afhankelijk van de wensen van je opdrachtgever en het uiteindelijke medium zal digitaal volstaan of zelfs de voorkeur hebben.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
18 maart 2005 - 11:58    reactie #18
geplaatst door: Pancho

Citaat
MacFrankie on 11:40, 18-Mar-2005
Ik ben het niet eens met muntmacman en helemaal eens met oogappel. Mijn broer laat geregeld productfolders maken, foto's daarin worden altijd met kleinbeeld SLR's gemaakt, al dan niet digitaal.

Veel bedrijven laten geen (dure) catalogi meer drukken, maar hebben een catalogus op het internet. Resolutie is dan helemaal niet meer belangrijk, de optische kwaliteiten natuurlijk nog wel. En zaken als belichting (voorkomen van zware schaduwen enz) blijven ook belangrijk. Deze fotografie gebeurt altijd digitaal.

Zelfs heb ik een keer een serie foto's gemaakt in een goed verliche galerie, bedoeld voor een "internet brochure", met mijn compacte Minolta F100 op een statief. Gewoon omdat ik toevallig met camera in de galerie was, en de foto's een week eerder beschikbaar zouden zijn dan wanneer de vaste fotograaf de foto's zou nemen. Perfecte foto's, middenformaat / 6 cm rolfilm zou geen toegevoegde waarde hebben, het resultaat zou dan ingescand moeten worden.

Productfotografie niet aan beginnen??? Waarom niet, muntmacman, ben jij als volleerd fotograaf begonnen? Of heb je het vak geleerd door het gewoon te doen en te leren van je fouten, waardoor je nu je hoge niveau hebt bereikt?

Wat ik hiermee wil zeggen: afhankelijk van de wensen van je opdrachtgever en het uiteindelijke medium zal digitaal volstaan of zelfs de voorkeur hebben.


:worship: wat een wijsheid.

vooruit met de geit, je leeft maar een keer.
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
18 maart 2005 - 14:09    reactie #19
geplaatst door: muntmacman
Mag ik toch mijn standpunt even toelichten? Natuurlijk moet je juist wel gaan proberen en oefenen en je verdiepen in de materie. Dat is een manier om het te leren. Wat ik bedoel met er niet aan beginnen is simpel: als je geen ervaring hebt, zul je eerst ervaring op moeten doen, het is een echt vak. Verwacht niet dat je met een middagje klooien goede resultaten zult krijgen. Ook als het weinig mag kosten zijn er minimale kwaliteitseisen.
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
26 maart 2005 - 09:15    reactie #20
geplaatst door: rgfoto
Niku, leuk dat jullie samen hier in mijn studio waren om iets op te steken over productfotografie. Bovendien nog dank voor de mooie fles Limburgse wijn ( de eerste Limburgse die we hier gaan proeven). :thumbs-up:
Eén beeld zegt meer dan duizend woorden.
http://www.glastrafoto.nl
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
11 april 2005 - 22:24    reactie #21
geplaatst door: Laurens
Ik ben het met de mensen eens die zeggen dat fotograferen een vak is, maar wat in mijn ogen veel belangrijker is, is dat je als fotograaf een "oog" er voor hebt. De technische kneepjes kun je leren, een "goeie plaat" zien niet.
iCreate opmaatwerk, creatieve mediatoepassing voor marketing communicatie.
De enige beperking van een Mac is de mens die ervoor zit...Laurens
15" MacBook Pro C2Duo 2,6GHz/4GB RAM/256 VRAM/200 GB 7200 rpm HD/ iPhone 3G 8GB Black
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
11 april 2005 - 22:45    reactie #22
geplaatst door: michelvdb
Een "goeie plaat" zien... leer je ook. De ene leert het beter/sneller dan de andere, maar leren zien doe ze beiden altijd.
:wink:

(grammatica verbeterd)

(Bewerkt door michelvdb om 22:46, 11-04-2005)

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
12 april 2005 - 14:39    reactie #23
geplaatst door: Leon
[news]Goede productfoto's maken is veelal een spel tussen de juiste belichting, goede compositie, het aankleden van het product en niet zo zeer het type camera waarmee je het doet. Ik gebruik zelf voor 90% van mijn klanten een digitale SLR maar beschik wel over de nodige achtergronden, flitsers en lampen. Ik doe met name productfotografie voor o.a. de levensmiddelen branche. Hier zomaar wat foto's die gebruikt zijn voor eerste klas glossy productfolders die genomen zijn met een Nikon D100 6 megapixel SLR.

Een goede set lampen, softbox, paraplu's en flitsers samen met een achterwand, statieven e.d. kost al snel enkele duizenden euro's, maar zijn absoluut onmisbaar naast gedegen kennis en een fatsoenlijke camera.

Gewoon proberen en je foto's delen in dit onderwerp, dan kunnen wij hier wel adviezen geven waarop je moet letten.[/news]

http://www.xs4all.nl/~jonnes/pictures/photos/cadbury-bar.jpg

Productfoto's maken. Advies gevraagd.

http://www.xs4all.nl/~jonnes/pictures/photos/van-houten.jpg

Productfoto's maken. Advies gevraagd.

http://www.xs4all.nl/~jonnes/pictures/photos/vaas-oranje.jpg

Productfoto's maken. Advies gevraagd.
Productfoto's maken. Advies gevraagd.
12 april 2005 - 15:42    reactie #24
geplaatst door: Digitallife
Ik zelf doe ook aan amateur fotografie met een fuij S2PRO 12,1 megapixel. Ik denk dat z'n toestel voldoende pixels heeft om een mooi resultaat neer te zetten. Licht is zeer belangrijk!!! Een mooi belichting is half de foto.
De achtergrond kan altijd nog aangepast worden, maar zou bij vk wit gebruikenals er geen wit in het onderwerp zit. anders een andere kleur. Of ineens de definitieve achtergrond dat dat kan. Tegenwoordig is er veel mogelijk met beeldbewerking, dus dat de foto's geen 1000 euro mogen kosten denk ik dat je perfect een mooi resultaat kan afleveren met zonder enige extra kost. Natuurlijk wel in het bezit zijn van een goede digitale camera! min. 6 miljoen pixels. De verlichting kan volgens mij ook gedaan worden met een gewone huis en keuken lamp, zolang ze maar sterk genoeg is. desnoods zet je der 5 of 6. Waar een wil is, is een weg. Zal er zeker niet zo goed uit zien als een proffesioneel maar de prijs is dan ook een pak lager, en dit is wat u klant wilt dacht ik.
Ik zelf vind schaduwen prachtig, maar das eigen smaak.

Zou zeggen ga er voor en zoals eerder gezegd, laat u foto's zien.

greets

MacPro 8-Core • 8 GB RAM • 2,8 TB Hard Disk ruimte • PowerBook 12 inch 640 MB RAM • MacBook PRO 15,4 inch 2GB RAM • Mac Mini 2.0 (MediaCenter) • IPOD TOUCH 16GB • iPad 32GB • iPhone 4S • APERTURE USER • Canon "L" Lenzen • http://www.macobsession.be