Een paar zaken:
Mijn moeder zag het probleem met die Windows dingen vorig jaar ook aankomen. Ze is al langer iPhone gebruiker en overtuigde mijn pa daar zoveel jaar terug ook van. Die heeft mijn oude iPhone XsMax en is daar heel tevreden van. Buiten bellen, sms, wat foto's nemen en de krant lezen doet hij er vrijwel niks op. In tegenstelling tot zijn ex-Android heeft hij daar nog nooit problemen mee gehad.
Nu is mijn moeder sinds het voorjaar ook met een MacBook Air bezig (zij gebruikt een laptop in dat huishouden hij de desktop). Bijzonder tevreden en vooral ook over het feit dat daar niet meer de typische Windows issues mee zijn.
Zij is ook degene die mijn pa verder helpt in geval van computerproblemen. Snappen jullie nu waarom ik die graag een Apple computer zou willen bezorgen?
Als hij ermee akkoord gaat dat we niet meer blijven sukkelen met die oude Windows machine en hij betaalt mijn nieuwe computer, is het probleem voor mij opgelost.
Reactie #7 door boiing is vandaag nog steeds zo. Ondanks ik het programma toch nog moeten gebruiken voor eigen films (gemaakt door een Sony Video Hi8 camera) wat te upscalen.
Als dat met een laatste nieuwe MacStudio beter gaat dan met mijn M2 kan ik beter nu upgraden. Als het verschil nauwelijks merkbaar is, ga ik dat natuurlijk niet doen.
Als mijn pa dan akkoord zou gaan voor een Mac, ga ik idd naar een eenvoudige iMac kijken. Zijn monitor is een 22" breedbeeld, maar die wordt volgend jaar 20 jaar oud. Werkt nog prima, maar wat groter en zeker scherper beeld zou ook geen kwaad kunnen.
@ICT Consultant: jouw veronderstelling is niet echt correct te noemen. Ondanks er met Time Machine eea kan terug gezet worden heb je toch steeds wat gedoe. En mocht ik hem echt perse willen upgraden, dan zou ik dat gewoon doen en niet die specifieke vraag hier aan de ervarenen stellen.
Een iPad stelde ik hem ook al eens voor. Daar gaat vooral de grootte van scherm een rol spelen. Je moet al een geweldig dure gaan pakken om aan een respectabele grootte te komen.
De Macbook Air 13" van mijn moeder vind hij bvb al een redelijk klein scherm...
Het feit dat een upgrade voor mij en mijn noden niet loont (das nu wel duidelijk

), gaat het voor hen een simpele iMac 24" worden als het Apple wordt.
Er staan nog enkele familiefeestjes op til, stof genoeg om over te praten dan.
