Alternatief voor Time Capsule?
vandaag 18:17   
geplaatst door: anraadts
Na macOS 26 Tahoe zal mijn Time Capsule niet meer samen willen werken met macOS, jammer maar helaas.

En dus vraag ik me af wat het beste (liefst niet al te dure) alternatief is. Ik neem aan een NAS die Time Machine ondersteunt, en vroeger kwam je dan bij QNAP of Synology uit, is dat nog steeds zo?

Alle tips en suggesties zijn welkom.
Alternatief voor Time Capsule?
vandaag 18:52    reactie #1
geplaatst door: nnsa
Het meest simpele - én betrouwbare / goedkopere alternatief is een voldoende grote HDD aan de Mac. Een SSD is hiervoor niet nodig.

Wil je het wat 'grootser' en duurder aanpakken, dan inderdaad een NAS van QNAP, Synology of UGREEN, maar dat vergt ook een 'grotere' kennis van deze systemen + een snel en betrouwbaar (bekabeld) netwerk.
Bewerkt: vandaag 19:36 door nnsa
Ⓒnnsa(i)-2025
Alternatief voor Time Capsule?
vandaag 20:36    reactie #3
geplaatst door: Sypie
En even een link in het Nederlands: https://tweakers.net/nieuws/240078/synology-laat-gebruikers-toch-thirdparty-hdds-gebruiken-bij-plus-nassen.html

Het is maar net wat je wilt. Zoek je een apparaat alleen maar voor backups of zoek je een apparaat wat daarnaast nog meer kan? Mijn Synology draait bijvoorbeeld ook nog Proxmox zodat ik daarin nog meer virtuele machines kan draaien. (ja, virtuele machine in een virtuele machine) Dit zijn dan lichtere servers en services die ik gebruik voor privé doeleinden, ze zijn dus niet heel druk bezig met allerlei taken.

Zoek je alleen een backup functie dan kun je ook met een externe schijf aan de slag. Nadeel daarvan is dat wanneer er ingebroken wordt of je huis brandt af dat je de backup ook kwijt bent. Een NAS kun je eventueel in een droge kruipruimte of op zolder in een knieschot zetten. Bovendien kun je een NAS ook nog eens backuppen naar een andere NAS op een andere locatie zodat je zelfs in het ergste geval een backup hebt van je dierbare bestanden.