http://osxdaily.com/2015/01/28/forgot-mac-firmware-password-what-now/
Als je het ww niet weet, kan niemand je helpen, vrees ik.Het is idd een vorm van beveiliging igv een onbevoegd persoon er onbevoegde zaken mee uit wil halen; Mayo heeft helemaal gelijk.
(Bewerkt door Flix om 8:42, 18-04-2017)
Sorry hoor, maar je maakt mij niet wijs dat die Mac in 8 jaar niet uit is geweest.
Als je je firmware ww vergeten bent, zit er niks anders op dan een afspraak te maken apple helpdesk....
crimax om 19:12, 17-04-2017beste,als ik de mac book opstart krijg ik een vraagteken knipperent op mijn scherm in een grijze kader maar meer doet hij niet.de nieuwe cd steekt erin en dat is het.hij start niet verder op.Mvg erwin.
Hola, niet panikeren! Maar ik snap hier iets niet. In je Originele Post spreek je bovenstaande post tegen:
maar nu vraag hij firmwarewachtwoord dus krijg dat venstertje met dat slotje erop
Welk van de 2 zie je nu: het slotje of het vraagteken? Die 2 zijn totaal verschillend:- het slotje is idd. de vraag naar een Firmware wachtwoord.- het vraagtekenmapje is simpelweg de melding dat je Macje geen systeem vindt om van op te starten.Wiedes, want die probeert van een lege schijf op te starten.
Ik denk het laatste, en dan heeft Marg de oplossing:
marg om 19:50, 17-04-2017Met alt opstarten ?
Doe dat eens, wellicht krijg je dan een dialoogbox van welk medium je deze keer dient op te starten.Kies je Snow installer CD, en start.Wellicht gaat dat lukken en kan je gewoon verdergaan met je clean install.
Succes!
mayo om 19:15, 17-04-2017verdere hulp kun je waarschijnlijk wel vergeten omdat we hier niet kunnen zien of je macbook gestolen is
crimax om 19:28, 17-04-2017je bent al iemand aan het beschuldige van diefstal waar niets van aan is.
Er wordt niemand van diefstal beschuldigd, er wordt alleen opgemerkt dat in dit soort gevallen de bewijslast bij de vraagsteller ligt. Wij zullen dit draadje dan ook extra goed in de gaten houden, illegale 'hulp' is niet toegestaan op MacFreak.
Verder hebben we het woordje "kwijt" aan de titel toegevoegd, zodat het wat duidelijk is waar het hier om gaat.
ps: wie heeft na 7 jaar zijn aankoop faktuur nog van zijn toestellen ?
garantie is dan toch verlopen.!
heb er en tiental sleutels geprobeerd wat ik toen heb ingegeven maar weet het echt niet meer wat ik toen getypt heb.en opschrijven op een papiertje wordt volgens mij ook niet gedaan omdat na zeven jaar nog te hebben.
You can set a firmware password on these Macs:MacBook Air (Late 2010 and later)MacBook Pro (Early 2011 and later)MacBook Pro with Retina display (all models)MacBook (Retina, 12-inch, Early 2015)iMac (Mid 2011 and later)Mac mini (Mid 2011 and later)Mac Pro (Late 2013)
TS spreekt van een MacBook Pro uit 2009, is dat er eentje met retina display? Ik ben niet zo'n freak als het gaat om wanneer wat is geïntroduceerd, maar ik meen dat in 2009 nog geen sprake was van dergelijke displays, dus TS weet niet precies welk model hij heeft, of hij heeft het over een veel nieuwer model MacBook Pro.
(Bewerkt door Alvinus om 9:08, 18-04-2017)
(Bewerkt door Alvinus om 9:17, 18-04-2017)
@ crimax: onderop de MacBook Pro staat een serienummer, daarmee kan je waarschijnlijk achterhalen welk model het is.
En was deze MacBook Pro niet geregistreerd met jouw Apple ID?
Dat vind je via deze pagina: https://support.apple.com/nl-nl/HT205064
(Bewerkt door Bryan om 10:41, 18-04-2017)
Flix om 10:37, 18-04-2017Zo'n FW ww kun je al heel lang op je Mac zetten; ook in de tijd van de PPC bestond het al lange tijd. Toen heette het 'Open Firmware Password'.
Je hebt helemaal gelijk. Ik snapte het al niet, maar het stond er zo stellig bij Apple.
Maar nu ik dit van jou lees komt het bij mij ook weer naar boven, en wat je schrijft klopt als een bus.
@ crimax: de laatste bijdrage van Bryan vat volgens mij goed samen wat je beste optie is.
hahahahahahahahahahahaha zelf nieuw gekocht!!!!!!!!!
SLOT ER OP!!!!!!!
Voor enkele modellen is er een gekende reset procedure. Maar dan moeten we wel weten welk model het precies is. Dat kan je aflezen achteraan de scharnier, in hele, hele kleine lettertjes...
En anders wil ik deze best overnemen...
Anders kan je alleen bij een Apple partner terecht. Volgens Apple zelf is deze laptop obsolete.