Supportvragen Mac > Hardware - Macintosh

Gekloonde SSD succesvol, maar wilt niet opstarten

(1/9) > >>

sytrusze:
Hallo allemaal,

In dit vorige draadje heb ik met SuperDuper! een kloon van mijn interne Macbook Pro SSD gemaakt op een HDD. Dit werkte prima, ik kon ook opstarten vanaf deze kloon alleen was de HDD heel traag dat was niet te doen.

Ik heb vervolgens een externe USB-C SSD besteld en ook weer succesvol een kloon gemaakt. Echter kon ik bij deze niet opstarten, ik kreeg een foutmelding.

Gekloonde SSD succesvol, maar wilt niet opstarten

Vervolgens heel het proces opnieuw gedaan met SuperDuper! (duurde beide keren ongeveer 5/6 uur). Ook bij de 2e kloon hetzelfde probleem.

Geprobeerd om met DriveDX de nieuwe SSD te controleren maar de schijf wordt daar niet herkend. Zowel als een andere externe SSD die ik heb, gek genoeg...Disk Utility geeft netjes aan dat er 4 schijven aanwezig zijn, Drive DX toont enkel de interne SSD en 1 externe HDD.

Gekloonde SSD succesvol, maar wilt niet opstarten

Iemand suggesties?

boiing:

--- Citaat van: sytrusze, 30 november 2024 - 03:27 ---Ik heb vervolgens een externe USB-C SSD besteld ...

--- Einde van citaat ---
Welke? Merk, type..

sytrusze:

--- Citaat van: boiing, 30 november 2024 - 08:40 ---Welke? Merk, type..

--- Einde van citaat ---
Is te zien op de screenshot van Disk Utillity. Deze om precies te zijn.

boiing:
Ik was mijn vorige bericht al aan het aanpassen: zie het nu. Even in verwarring omdat je de ASMT schijf had geselecteerd op het plaatje. 

Om te beginnen zou ik alle andere schijven (en andere apparatuur) loskoppelen als je een kloon maakt of ervan opstart, voor de zekerheid. Als je de T7 gekocht hebt voor de kloon: heb je die voor je begon geformatteerd als APFS schijf? Geen app geïnstalleerd die erbij hoorde? Standaard staat er vaak software van de fabrikant op, dat wil je niet.

Gekloonde SSD succesvol, maar wilt niet opstarten

Nederbelg:
Bij mij staan er Superduper klonen vanaf 10.04  tot 12.7.6 zowel op HD's als sommigen op SSD en ik heb nooit opstartproblemen gehad vanaf die schijven.
Ik werk nu zelfs vanaf een gekloonde Superduperkopie van mijn systeem ( nog monterey) dat staat op een Sandisk Extreme Portable externe SSD van 1TB.
Ik heb wel zoals Boiing zegt dat schijfje eerst APFS geformatteerd en geen software van Sandisk geïnstalleerd.
Verder doe ik elke maand 1 herstart van mijn systeem en dat werkt perfect.

Navigatie

[0] Berichtenindex

[#] Volgende pagina

Naar de volledige versie