Mac Pro Duits Model
10 mei 2015 - 20:53   
geplaatst door: ErikBooij
Hoi Mac-experts!

Na een aantal jaren met veel plezier op een iMac te hebben gewerkt, met een extra schermpje, besloot ik een extra extra scherm te kopen. Een tweede extern scherm dus. Dat bleek niet te kunnen bij mijn mid-2011, 21,5" computer. Na lang wikken en wegen, besloten dat ik dan toch maar een Mac Pro moest gaan kopen om toch voldoende schermruimte te hebben. Nog een paar extra schermpjes gekocht (personeelskorting bij een grote elektronica retailer) en daar een mooi meubeltje voor gebouwd. 300 - 400 € voor een 6-screen mount werd me namelijk iets te gortig.

Wat is nou concreet m'n vraag? Ik vergeleek de prijzen van de Mac Pro (het basismodel, 4x3,7) op Tweakers.net en kwam tot de conclusie dat een aanbieder bij mij in de buurt een Duits model aanbiedt voor enkele honderden euro's onder de goedkoopste aanbieder van het normale Nederlandse model. In hoeverre ga ik merken dat dit een Duits model is? Als ik OSX gewoon instel op NL, merk ik dan nog érgens aan dat het geen oorspronkelijke Nederlandse computer is? Als dat namelijk zo is, geef ik met plezier een paar honderd euro meer uit aan een normale Nederlandse.

Ik hoop dat jullie wat licht op de situatie kunnen werpen. Bij voorbaat dank voor jullie tijd, moeite en expertise!

Mac Pro Duits Model
10 mei 2015 - 21:12    reactie #1
geplaatst door: VwVanFan
Daar merk je niks van,er worden geen specifieke modellen voor bepaalde landen gemaakt.
Je zou echter goed naar de garantie moeten kijken of die geldig is in NL.
Apple kan wel aan bepaalde serie nr's zien in welk land iets geleverd is.
Zelf heb ik 2 macPro's staan met origineel Arabies toetsenbord en boekjes erbij geleverd.
Bij registreren in NL is er geen enkel probleem geweest,ook niet toen ik er
Applecare op nam.

Succes en veel plezier er mee.

:cool:

Mac Pro Duits Model
10 mei 2015 - 21:21    reactie #2
geplaatst door: ErikBooij
Thanks voor je snelle reactie. Goed om te weten. Zal me in de garantie nog eens goed verdiepen, maar ik vermoed dat ik dan wel die paar honderd euro kan besparen.

Thanks!

Mac Pro Duits Model
10 mei 2015 - 22:35    reactie #3
geplaatst door: Mathy
Hallo Erik

Controleer voor de zekerheid of er een NL toetsenbord bij zit.  Een Duits toetsenbord is anders dan een NL-toetsenbord.

groetjes

Mathy

Mac Pro Duits Model
10 mei 2015 - 22:50    reactie #4
geplaatst door: jaco123
Wat misschien nog een onderscheid is, is de wifi-country code. Die is land-afhankelijk omdat elk land andere zendvergunningen heeft (frequenties, vermogens).

Als je je mac bedraad aansluit is het geen probleem, maar als je draadloos aan hebt staan weet ik niet of je de country code ergens kunt instellen of dat deze aan de hardware gekoppeld is.
Ook durf ik niet te zeggen of de Duitse instellingen anders zijn dan de Nederlandse.

Je kunt je country code vinden in systeeminformatie, of via de wifi-probleemoplossing (met  Opt ingedrukt op het wifi-symbool in de menu-balk klikken en die optie verschijnt in het menu)

Mac Pro Duits Model
11 mei 2015 - 00:20    reactie #5
geplaatst door: HEXDIY
Verdraaid goeie tip, jaco123. Dat moet ik eens uitzoeken! Dat zou dan het enige argument zijn om geen Duits model te kopen (behoudens andere BTW tarieven die later worden doorgerekend, let op!), want OSX is geen Windows, en bevat dus alle talen die je maar wil. En een massa alfabetten/ fonts.
Update: een recente Mac zou volgens de 802.11d norm automatisch de landcode binnenhalen na ontwaken. http://apple.stackexchange.com/questions/9768/change-mac-os-x-wireless-card-country-code
@ Mathy: juist, een Duits klavier is Quertz. Extra kost dus, maar soms kan een custom klavier aangevraagd worden bij een buitenlandse leverancier. Dat heet dan BTO ( Built-to-order neem ik aan?).
@ VWVanFan: Apple garantie behoort in de hele wereld hetzelfde te zijn, binnen de EU al helemaal. Misschien niet zo in de praktijk, maar voor een Europese rechtbank wél dacht ik. 2 jaar voor een consument, 1 jaar voor een firma, en 3 jaar als je Applecare neemt.
If it ain't broke, don't fix it! Recycle the planet, we're gonna need it! Think different, think twice, Apple!
M1 is a success! Please do not forget Mac OS.
Mac Pro Duits Model
11 mei 2015 - 08:59    reactie #6
geplaatst door: Sypie
Allereerst: 2 externe schermen op een Mac(Book) is geen probleem. Het wil alleen niet met de standaard mogelijkheden die aanwezig zijn. Een externe videokaart zoals een Matrox Dualhead2go of Triplehead2go. Dit was een goedkopere oplossing geweest dan een Mac Pro (ook wanneer dit een Duits model zou zijn).

Nu je toch een Mac Pro hebt aangeschaft: heb je de iMac al weggedaan inclusief toetsenbord? Zo niet: gebruik dan dat toetsenbord. Je bent er al aan gewend, je weet dat het werkt en het werkt ook prima met een andere Mac, met bluetooth of bedraad maakt in dit geval niet uit.

Je kunt ook desgewenst ieder Dell, Logitech of merkloos toetsenbord aansluiten mocht je dat willen. Zo lang er USB op zit gaat het werken, zelfs als er een Windowstoets op zit.

Mac Pro Duits Model
11 mei 2015 - 09:52    reactie #7
geplaatst door: VwVanFan

Citaat
jaco123 om 22:50, 10-05-2015
Wat misschien nog een onderscheid is, is de wifi-country code. Die is land-afhankelijk omdat elk land andere zendvergunningen heeft (frequenties, vermogens).

Als je je mac bedraad aansluit is het geen probleem, maar als je draadloos aan hebt staan weet ik niet of je de country code ergens kunt instellen of dat deze aan de hardware gekoppeld is.
Ook durf ik niet te zeggen of de Duitse instellingen anders zijn dan de Nederlandse.

Je kunt je country code vinden in systeeminformatie, of via de wifi-probleemoplossing (met  Opt ingedrukt op het wifi-symbool in de menu-balk klikken en die optie verschijnt in het menu)

Haha,ik denk niet dat dat zo is anders zou je geen wifi in andere landen kunnen gebruiken met
je machine.

:woot:

Bijna iedereen gaat wel eens de grens over met zijn gadget,dus lijkt me niet relevant.


 :cool:

Mac Pro Duits Model
11 mei 2015 - 14:08    reactie #8
geplaatst door: GeorgeM
Ik zit die reactie van jaco123 ook met verbazing te lezen, bij MacBooks zou dit sowieso niet op moeten gaan (die de reactie van VwVanFan).

@ jaco123: kan je hier wat meer over vertellen?
En waar zien we dit in het Wi-Fi menu als je dat aanklikt met de alt-toets ingedrukt?

Mac Pro Duits Model
11 mei 2015 - 14:49    reactie #9
geplaatst door: jtk
Over wifi country code:

Het Wireless Access Point moet geconfigureerd zijn volgens de landelijke wetgeving. Er zijn verschillen per land met betrekking tot beschikbare kanalen (bijvoorbeeld 1-11 in de 2,4GHz band in veel landen in Noord- en Zuid Amerika en 1-13 in veel landen in Europa) en ook met betrekking tot het maximale zendvermogen.

Een wifi client neemt de country code over van het Wireless Access Point en die is in de client niet met een utility of terminal commando in te stellen.

Waar je eventueel mee in de fout zou kunnen gaan is een Wireless Access Pont dat je in het ene land hebt gekocht en in een ander land installeert. 't Zal wel werken maar je bent mogelijk in overtreding. Met Airport Utility is voor de Apple Airport familie de landcode te configureren. Geen aanrader, tenzij je 't ding meeneemt over de grens.

Even specifiek on-topic: de wifi regels in Nederland en Duitsland zijn gelijk, dus geen zorgen.

Zoeken op het web naar wifi frequenties en kanalen levert veel maar soms ook tegenstrijdige informatie over beschikbare kanalen en zendvermogen.

In http://discussions.apple.com/thread/6665548 staat een bijdrage van Linc Davis waar dit wordt uitgelegd. Zie ook het terminal commando daarin. Ziet er vreemd uit maar werkt wel (met enig geduld). Voorbeeldregel (met de SSID gecensureerd naar XXXX):

SSID.......BSSID....................RSSI..CHANNEL...HT..CC...SECURITY (auth/unicast/group)
XXXX......10:9a:dd:82:a3:b7...-55...13.............Y.....NL...WPA2(PSK/AES/AES)

:key_option:Click op de wifi waaier levert (voor het verbonden access point) dezelfde informatie.

jtk
Mac Pro Duits Model
11 mei 2015 - 16:21    reactie #10
geplaatst door: Flix

Citaat
GeorgeM om 14:08, 11-05-2015
Ik zit die reactie van jaco123 ook met verbazing te lezen
.....
En waar zien we dit in het Wi-Fi menu als je dat aanklikt met de alt-toets ingedrukt?

Ja, zo leer je nog eens wat.  :wink:
.....
Eerste blok derde regel in betreffend uitrolmenu.
Mac Pro Duits Model
11 mei 2015 - 20:35    reactie #11
geplaatst door: peterdh
nooit eerder opgevallen dat ik in DE (neem aan Duitsland) zit.

gelukkig lees ik dat de regels in onze landen hetzelfde zijn
Fit & Firm Massage, Groet, Peter
Mac Pro Duits Model
11 mei 2015 - 23:22    reactie #12
geplaatst door: jaco123
Inmiddels al diverse reacties van anderen met verklaringen. Het lijkt er inderdaad op dat de country code door het access point bepaald wordt.

Ik meen me te herinneren dat de eerste airport-kaart die ik had (met een duizelingwekkende 11Mbit !) een nederlandstalige blauwe sticker had met daarop een indicatie dat er een zendvergunning op van toepassing was. Blijkbaar zijn de regels sindsdien veranderd of herinner ik het me verkeerd en luisteren wifi-chips naar wat hun access point ze verteld?

Maar als de country code NL of DE tot dezelfde instellingen leidt, dan maakt het waarschijnlijk allemaal niet zo uit.

Zelf heb ik ook nog even de diagnose/probleemoplossing thuis gedraaid  en ik zie (Venster -> Detecteer) dat mijn Fritzbox blijkbaar ook duitse wifi heeft.
De Wifi-probleemoplossing geeft aan dat conflicterende landcodes tot wifi-problemen kan leiden waardoor mijn Mac mogelijk geen verbinding kan maken.

:confused:


(vervolgens snel de wifi maar weer uitgezet, lang leve de ethernetkabel...)

Mac Pro Duits Model
12 mei 2015 - 09:56    reactie #13
geplaatst door: GeorgeM
Wat is in dit verhaal ook vreemd vind is dat ik met mijn MacBook Pro overal ter wereld verbinding kan maken, als dat per land verschilde èn dat belangrijk zou zijn dan zou dat toch niet mogelijk zijn?  :blink:
Mac Pro Duits Model
12 mei 2015 - 10:22    reactie #14
geplaatst door: jtk
@GeorgeM:

Nee, dat is niet vreemd. Er is een wereldwijde standaardisatie voor wifi die met name regelt hoe de 2,4GHz en de 5GHz radio-frequenties gebruikt worden en hoe de signalen daarover gemoduleerd en gecodeerd worden.

Voor bijvoorbeeld de 2,4GHz frequentieband zijn kanalen 1-13 gedefinieerd. In de meeste Europese landen zijn die ook te gebruiken. In de meeste Noord- Midden- en Zuid-Amerikaanse landen mogen alleen kanalen 1-11 gebruikt worden.

Als je in een buitenland contact maakt met een wireless access point in bijvoorbeeld Mexico "zie" je geen signaal op kanalen 12 of 13, maar moet je het doen met wat het wireless access point in de aanbieding heeft aan kanalen 1-11. Ook dat is geen probleem: je MBP zoekt naar beschikbare wifi signalen en je maakt verbinding met een "zender" die voldoende signaal heeft (en waar je zonodig het wachtwoord van kent).

In verschillende landen gelden nogal verschillende regeltjes met betrekking tot het maximale zendvermogen. Daarom stellen de wireless access point een landcode in en zetten het zendvermogen op het wettelijk toegestane niveau.

jtk