geplaatst door: robertjan
Beste lezer,
Welk offline te gebruiken tijdschrift/magazine kunnen jullie aanraden als het gaat om het showcasen van de magazine-/tijdschriftmogelijkheden van de iPad? Ik wil binnen een bestuur van een vereniging de mogelijkheden laten zien voor in de toekomst (de meeste leden zijn nog wat behoudender en zie ik nog niet overstappen op exclusief digitaal; zowel papier als digitaal zit echter een aardig kostenplaatje aan).
Zelf denk ik aan mogelijkheden als een gallery, video, kaartmateriaal en natuurlijk tekst. 3D hoeft niet, maar een interactieve afbeelding (met aanklikbare onderdelen waarna er extra informatie naar voren komt) zou ook niet verkeerd zijn.

Alvast bedankt,
Robertjan

Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
21 oktober 2012 - 20:10    reactie #1
geplaatst door: robertjan
Niemand die een geschikt prachtig magazine in de kiosk weet? Zijn het echt allemaal saaie teksten? Er zullen toch vast wel magazine's zijn met video's, kaartmateriaal, interactieve afbeeldingen en een gallery?
Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
21 oktober 2012 - 20:49    reactie #2
geplaatst door: davidem
Ik heb ooit een proefexemplaar gedownload van de National Geographic. Was best aardig met veel foto's en films. Maar da's al wel weer lang gelee...
 Macceraar sinds System 6 
Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
21 oktober 2012 - 21:31    reactie #3
geplaatst door: aha
als je zelf een Mac gebruikt, is er iTunes U
http://www.apple.com/nl/education/itunes-u/
je kan dan zelf een interactief boek /magazine maken

voorbeelden van een uitgewerkt boek zijn er ook
en te downloaden/afspeelbaar op een iPad
ga dan naar iTunes en dan naar iTunes U

lees het eens door , je kan er zelf beeldschoon materiaal mee maken

als je het wil uitgeven kan het alleen via Apple, zij stellen de software gratis ter beschikking

(Bewerkt door aha om 21:34, 21-10-2012)

Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
22 oktober 2012 - 15:11    reactie #4
geplaatst door: robertjan

Citaat
davidem om 20:49, 21-10-2012
Ik heb ooit een proefexemplaar gedownload van de National Geographic. Was best aardig met veel foto's en films. Maar da's al wel weer lang gelee...
Was dat alles ook offline benaderbaar?

Misschien moet ik zelf eens wat gaan zoeken anders en m'n bevindingen hier posten. Wordt wel een leuke declaratie voor de penningmeester... :tounge:

Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
22 oktober 2012 - 15:38    reactie #5
geplaatst door: Robert
Vind je in Kiosk op je iPad niets van je gading?
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
22 oktober 2012 - 15:44    reactie #6
geplaatst door: paulusch
@robertjan: in het recente verleden hebben een aantal tijdschriften besloten om niet meer digitaal uit te komen. Omwille van kosten en de beperkte animo. Misschien ook daar even onderzoek naar doen.
Bij Adobe kan je trouwens ook een aantal tutorials vinden over digitaal publiceren.
Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
22 oktober 2012 - 15:53    reactie #7
geplaatst door: odo
Je kunt van DPS van Adobe gebruik maken (je hebt dan wel Indesign CS5.5 of 6 nodig). Voorbeelden hier. Interactieve mogelijkheden en verspreiding via de Appstore.

(Bewerkt door odo om 15:56, 22-10-2012)

Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
22 oktober 2012 - 17:29    reactie #8
geplaatst door: robertjan
@Robert: Ik zal eens zoeken en hoop maar dat ik met evt. previews snel een leuk voorbeeld kan laten zien aan de mede-bestuursleden van die vereniging. Maar mijn hoop was dus dat iemand een prachtig voorbeeld kon aanraden, zoals davidem. Met name het offline beschikbaar zijn hik ik tegenaan. M'n iPad is, zoals 75% van de in Nederland verkochte tablets :wink: , Wifi-only. De reguliere vergaderlocatie is helaas niet voorzien van Wifi, dus wil ik het offline kunnen laten zien. Enfin, ik zal eens zoeken. Mocht ik iets vinden dat aan mijn wensen voldoet, dan zal ik niet nalaten dat hier ook te posten voor evt. andere geïnteresseerden.

@paulusch: Het kostenplaatje lopen we inderdaad ook tegenaan, bij een gecombineerde analoge en digitale uitgave. Redacteuren van analoge media (althans degenen waar ik mee in aanraking kom) hebben echter niet echt een idee wat er komt kijken bij een digitale workflow en halen al snel aan dat dat 'veel meer' omvat. Echter lijkt mij dat persoonlijk wel mee te vallen. Er is tekst, er zijn afbeeldingen, en evt. een video volgens een vast stramien. Niet veel anders dan bij analoge media dus (dan ontbreekt alleen de video). De opmaak kan, mits er een vaste layout is, ook snel gevuld worden. Dus mijns inziens hoeft digitaal niet duurder in workflow te zijn dan analoog. Maar het is heel anders.
Gecombineerd zal het dus duurder zijn omdat je dan met 2 workflows zit. Maar als je óf digitaal óf analoog gaat vermoed ik dat de verschillen behoorlijk klein kunnen zijn, zeker als de oplage stijgt.

EDIT: van 80% heb ik 75% gemaakt. :tounge:

(Bewerkt door robertjan om 17:30, 22-10-2012)

Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
22 oktober 2012 - 18:45    reactie #9
geplaatst door: paulusch
Vergis je niet in het extra werk dat er komt voor een goeie digitale uitgave. Je voegt er een extra dimensie aan toe: beweging. In de vorm van filmpjes, slideshows, klikbare kaarten etc.
Dat jij persoonlijk denkt dat dat wel zal meevallen, klinkt mij als een onderschatting in de oren (het is meer een pdf van het huidige blad die je per mail verstuurd).
En een vast stramien is geen garantie voor een snelle opmaak. Ook niet als er slechts een videootje bij moet. Bekijk en onderzoek eens wat de toegevoegde waarde is van de digitale uitgave. Heb je informatie die duidelijker wordt als er die extra dimensie bijkomt? En zitten de, zoals jij aangeeft, behouden leden werkelijk te wachten op een digitale uitgave. Of vind je het er gewoon kèk uitzien.
Want alleen voor de vorm kiezen, is geen goeie basis.
Mogelijkheden tijdschriften/magazines showcasen
30 oktober 2012 - 18:22    reactie #10
geplaatst door: Peter Villevoye
Ik help vrijwel dagelijks professionals die allerlei soorten digitale publicaties willen maken. Ze variëren enorm ! De soorten op een rijtje:

- verrijkte PDFs in iBooks (werken zelden goed op tablets)
- PDFs in speciale viewers (MagZine, Zinio, Compres, etc.)
- ePubs (niet aantrekkelijk genoeg voor jouw doel, denk ik)
- iBooks met iBooks Author (fraai, goedkoop, lage drempel)
- Folio's, die je met Adobe InDesign CS 5.X of 6.0 maakt

Vooral die laatste twee vergen veel redactiewerk (zoals Paulusch ook al meldde) maar leveren erg mooie resultaten ! Kijk op http://blogs.adobe.com/digitalpublishinggallery/ voor voorbeelden van die laatste.

Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !