geplaatst door: Niek
Beste mensen,

Wellicht kan iemand mij helpen...

Nadat ik mijn iPod Touch heb gesynchroniseerd, zie ik dat mijn iPhoto Library flink is gegroeid, en dat kan best kloppen want al mijn foto's zijn eerst aangepast voordat ze naar de Touch gingen. Die aangepaste foto's (voor de Touch) komen dus óók in de iPhoto Library, en dat lijkt me een verspilling van ruimte. Weet iemand een truuk om die overbodige aangepaste foto's weer uit de iPhoto Library te halen? Dat zou fijn zijn...

Groeten van Niek!

Een gezonde is een zieke die niet voldoende is onderzocht.
geplaatst door: ofbroekema
Je zou eerst de foto's kunnen aanpassen in Photoshop naar het gewenste formaat, dan pas im iPhoto importeren, om vervolgens dan pas te importeren. Blijft dan wel zonde dat je die foto's niet meer op maximale resolutie n je iPhoto hebt staan.

Sommige mensen vinden het fijn dat iPhoto overal copietjes van bijhoudt, ik persoonlijk ook niet zo, daar de fotodatabase steeds verder uitdijt naar gelang je veranderingen.

Appeltje valt niet ver van de boom...
geplaatst door: Esquare

Citaat
Niek om 0:53, 3-05-2008
Die aangepaste foto's (voor de Touch) komen dus óók in de iPhoto Library, en dat lijkt me een verspilling van ruimte.

Het kan niet anders. Je iPod wordt letterlijk gesynchroniseerd met die map. Dus als je dingen eruit haalt, verdwijnen ze ook weer van je iPod.
Probleem? Check eerst de opstartschijf met Schijfhulpprogramma én SMART Utility.
En kijk ook eens op: discussions.apple.com,•• The X LabOSX Daily of Tuts+ •en vermijd 'handige tooltjes' als CleanMyMac, Onyx, MacKeeper of Monolingual.
geplaatst door: Niek
Dank voor jullie antwoorden, ik heb ondertussen wel een idee hoe het zit en er is niet echt een oplossing voor. Helaas maakt iTunes een map 'iPod Photo Cache' in de iPhoto Library, en zonder die map gaat het synchroniseren niet lukken! Een weinig elegante oplossing, maar ja, het is niet anders...

Groet!

Niek

Een gezonde is een zieke die niet voldoende is onderzocht.
geplaatst door: Robert
[news]Er is wel degelijk een andere oplossing: niet synchroniseren maar de foto's die op je touch wilt hebben er naar toe slepen, volgens mij is dat mogelijk sinds iTunes 7.6 (kan ook 7.5 zijn).[/news]
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
geplaatst door: Niek
Nou Robert, dat zou een geweldige oplossing zijn, maar hoe doe je dat dan? Ik heb softwareversie 1.1.4 op de Touch, (niet ge-jailbraked), en iTunes 7.6.2 onder 10.4.11. Mij valt wél op dat de Touch geen mogelijkheid heeft, (of lijkt te hebben), om 'm als HD op het bureaublad te mounten, dus waar moet ik die foto's dan heen slepen? Oftewel: help!

Niek

Een gezonde is een zieke die niet voldoende is onderzocht.
geplaatst door: ernst
Mischien OT maar waarom nog iPhoto aanhouden als die alleen maar teveel plaats inneemt en je netzo goed iView Pro oid kunt installeren die veel kleiner is.Verder zijn er tig progjes die iPhoto als het gaat om het snel publiceren van je foto's voorbij snellen. :reading:
pm's worden niet gelezen,e-mail wel.
06-08-2004 +  14-10-2009
geplaatst door: mvdg
@Niek: je ziet het opslaan van de aangepaste foto's als een verspilling van ruimte. Maar er is natuurlijk wel een heel logische reden voor. De opslagruimte op je iPod is schaars. Als je al je foto's er in volle resolutie op zou zetten, is hij snel vol. Dus je slaat je foto's er zodanig op op, dat ze op het scherm mooi te zien zijn, maar niet groter dan nodig. Dus je 5 megapixel foto wordt een 0,15 megapixel (want dat is de resolutie van de iPod touch).

De reden dat hij ze OOK op je Mac bewaart is natuurlijk, dat je dan later makkelijk opnieuw kunt synchroniseren. Want wat als je nu niet naar je oma gaat, maar op een lange vliegreis? Dan wil je dus graag een paar films meenemen en passen je foto's er niet meer op. En als je dan weer thuis bent, wil je je foto's er weer op hebben, zonder dat hij alles weer moet gaan omrekenen naar klein formaat.

Wat ik dus wil zeggen: de aangepaste foto's zijn NIET overbodig. Ze dragen bij aan het gemak waarmee je je iPod kunt gebruiken en snel vullen met ander materiaal. Foto's, films, muziek, wat je wilt.

Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
geplaatst door: Niek
@mvdg: ik kan je verhaal prima volgen, maar nee, ik ben het niet helemaal met je eens. De conversie kan zeker nuttig zijn, maar heeft ook z'n beperkingen. De reductie in resolutie betekent voor mij dat inzoomen op de Touch al snel wazige plaatjes oplevert. Daarnaast heb ik ruimte zat, voor mij zouden de foto's gewoon in de volle resolutie mogen. Dan kun je inzoomen en tóch scherpte behouden. Misschien iets voor een toekomstige versie van iTunes: kiezen wat je wilt. Maar daar gaat het nu niet om.

Mijn punt is dat na conversie, én nadat de betreffende bestanden naar de Touch zijn overgezet, die bestanden in de iPhoto Library niet per se meer nodig zijn. Ze staan immers al op de Touch. Nu beslaan ze in de iPhoto Library een dikke 2 GB, en da's best veel ruimte.  Mij dunkt dat er een goede software-oplossing mogelijk is die middels een logbestand bijhoudt welke foto's zijn geconverteerd, en welke niet. Wordt er iets gewijzigd, dan kan die software bekijken welke foto's nieuw zijn en dus moeten worden geconverteerd. Worden bestaande foto's verplaatst dan betekent dat het aanpassen van de directory, niet het opnieuw converteren van de foto. Kortom, misschien heeft Apple nu een eenvoudige en robuuste methode, maar wel een die veel plaats kost. Dat kan ongetwijfeld eleganter. (Zeker als je bedenkt dat opnieuw converteren van die foto's met de huidige snelle Mac's best vlotjes gaat, mocht je je iPod helemaal willen omgooien).

Ach ja, alles heeft zo zo'n voor en tegen, dat begrijp ik ook wel. Maar ja, ik zit een beetje krap in de ruimte... :sad:

Groet!

Niek

Een gezonde is een zieke die niet voldoende is onderzocht.
geplaatst door: BartjeGossen

Citaat
Niek om 21:44, 5-05-2008
Nu beslaan ze in de iPhoto Library een dikke 2 GB, en da's best veel ruimte. (...) dat begrijp ik ook wel. Maar ja, ik zit een beetje krap in de ruimte... :sad:

Als het om 2 GB gaat zou ik me eerder focussen op andere zaken om ruimte te creëren dan hierom.

Ik kon overigens voor een ouderwetse iPod trouwens in iTunes kiezen om de bestanden niet te verkleinen.

(Bewerkt door BartjeGossen om 22:35, 5-05-2008)

geplaatst door: mvdg
@Niek: ja maar mijn punt is juist, dat het in veel gevallen helemaal niet zo is dat de foto's op de iPod blijven staan. Er zijn genoeg mensen waarbij hun muziek, films en foto's niet samen erop passen. En dan wil je dus soms tijdelijk de foto's er af halen. En dan is het dus niet handig als de geconverteerde versies dan al weer weg zijn, want dan moet hij ze een volgende keer wéér omzetten... dus dat is naar mijn idee de reden. Ik kan niet een elegantere methode bedenken zonder dat je de foto's daarna weer zou moeten converteren. Wat jij omschrijft qua bijhouden van wijzigingen: volgens mij werkt dat inderdaad al zo: als je dingen wijzigt of toevoegt zal hij de volgende keer enkel de veranderde fotos opnieuw converteren. Maar hij moet ze wel bewaren, want wat moet hij anders als je de foto's (tijdelijk) van je iPod haalt?
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
geplaatst door: Niek
Okay, je hebt me om, het heeft zeker voordelen om die geconverteerde foto's ergens te laten staan, zeker voor lieden die frequent hun iPod volledig anders inrichten.

Neemt niet weg dat het voor mij niet zo'n geweldige oplossing is: Ik schuif niet zo veel met data, m'n iPod is groot genoeg. Maar een paar wensen heb ik dan toch nog wel...:
- misschien is het handig de gebruiker de mogelijkheid te geven geconverteerde foto's te verplaatsen in plaats van te kopieren, met USB 2.0 gaat verplaatsen van foto's tussen iPod en Mac een stuk sneller dan het converteren van foto's. Dan hoef je maar 1x keer te converteren, en kun je toch de iPhoto Library klein houden. Je foto's even van je iPod af? Dan de geconverteerde foto's terug in je Library.
- misschien is het wel een handige optie te kunnen kiezen tussen het overzetten van geconverteerde foto's of juist de originele foto's. Ik gebruik m'n Touch nu een tijdje, en met name het inzoomen op foto's valt me tegen: het wordt al snel wazig. Als je dan meer dan 10 Gieg overhebt, dan zijn de originele foto's erg aantrekkelijk.

Enfin, da's dagdromen, maar ondertussen weten we wel precies hoe het zit! Dank voor jullie input!

...en groeten!


Niek

Een gezonde is een zieke die niet voldoende is onderzocht.