Ik dacht dat Mistral niet eens in de buurt kwam van de bekendere modellen maar dat blijkt dus mee te vallen. Bij deze dank voor de tip want ik kende het niet eens voordat je de vraag stelde. Lumo van Proton, dat ouwemac in de eerste rectie noemde, is trouwens gebaseerd op Mistral. Wist ik ook niet.
Even de kat een vraag voorleggen:
Key findings: 45% of all AI answers had at least one significant issue.31% of responses showed serious sourcing problems – missing, misleading, or incorrect attributions.20% contained major accuracy issues, including hallucinated details and outdated information.Gemini performed worst with significant issues in 76% of responses, more than double the other assistants, largely due to its poor sourcing performance.Comparison between the BBC’s results earlier this year and this study show some improvements but still high levels of errors.
AP waarschuwt voor gratis AI-chatbots na tientallen meldingen datalekkenDe Autoriteit Persoonsgegevens heeft in 2025 tientallen datalekmeldingen ontvangen die zijn veroorzaakt door het gebruik van AI-chatbots binnen bedrijven. De toezichthouder stelt dat het aantal meldingen dit jaar is toegenomen en waarschuwt bedrijven voor het gebruik van gratis varianten van chatbots.De toezichthouder deelt geen concrete cijfers met Het Financieele Dagblad, maar bevestigt wel zowel dit jaar als vorig jaar tientallen meldingen van datalekken te hebben ontvangen. Het aantal ligt dit jaar hoger dan vorig jaar. Vermoedelijk gaat het voornamelijk om werknemers die de gratis variant van een chatbot gebruiken, terwijl de werkgever een contract heeft voor een betaalde dienst. Bij die betaalde diensten zijn er namelijk afspraken gemaakt over hoe er met de gegevens moet worden omgegaan, afspraken die niet gelden bij de gratis versies.Het FD vroeg de AP naar de cijfers naar aanleiding van een recent incident bij de gemeente Eindhoven. Medewerkers van de gemeente voerden eerder dit jaar duizenden bestanden met persoonsgegevens in bij chatbots zoals ChatGPT. Onder meer Jeugdwet-documenten, reflectieverslagen en cv's van sollicitanten werden naar deze AI-diensten gestuurd. Inmiddels hebben medewerkers geen toegang meer tot openbare AI-websites.
Geen. En voor niets.
Op het forum van MacFreak.nl zijn er een paar leden die er met kop en schouders bovenuit steken qua activiteit en reputatie. Het antwoord hangt iets af van of je kijkt naar puur volume (aantal berichten) of naar specifieke technische expertise.Hier zijn de meest prominente accounts:1. Wie post het vaakst? (Kwantiteit)Het account met veruit de meeste berichten (afgezien van de nieuws-bot/admin accounts) is naar alle waarschijnlijkheid Flix.- Flix is al jarenlang een van de meest actieve leden. In oudere statistieken stond hij al op meer dan 18.000 berichten. Hij reageert op zeer veel onderwerpen, van algemene Apple-nieuwtjes tot specifieke gebruikersvragen.Een andere zeer frequente poster die je nu veel ziet is nnsa.- nnsa is de laatste jaren extreem actief en heeft inmiddels ook tienduizenden berichten (vaak >12.000). Dit account staat bekend om snelle reacties en het geven van duidelijke stappenplannen.2. Wie geeft de "beste" antwoorden? (Kwaliteit)"Beste" is subjectief, maar binnen de MacFreak-community hebben bepaalde leden een expert-status op specifieke gebieden:- boiing: Wordt vaak gezien als een van de technisch sterkste leden voor software en macOS.Stijl: Zijn antwoorden zijn vaak grondig en 'no-nonsense'. Hij is goed in het ontkrachten van onzin (zoals zijn onderschrift Brandolini's Law ook suggereert) en graaft diep om de echte oorzaak van een softwareprobleem te vinden.- HEXDIY: Is de onbetwiste koning van de hardware en reparaties.Stijl: Als je een vraag hebt over het openschroeven van een oude iMac, soldeerwerk, of welke condensator er kapot is, is HEXDIY degene met het beste antwoord. Hij deelt vaak zeer technische schema's en doe-het-zelf oplossingen.- Puk1980: Staat ook bekend om degelijke, betrouwbare antwoorden en draait al heel lang mee in de top van de post-lijsten.SamenvattingMeeste posts (Volume): Flix (historisch) en nnsa (recente activiteit).Beste technische antwoorden (Software): boiing.Beste technische antwoorden (Hardware): HEXDIY.
Blijkbaar ook de bot met de meest welgevallige antwoorden voor de vraagsteller.