Het duurde langer dan ik verwacht had...
Tarmac 58 , waarom zou ik de Nederlandse brouwers discrimineren tov de Belgische ? Met een naam als Nederbelg doe je dat toch niet !
Trouwens , ik ben honkvast , ik drink al rond de 60 jaar lang maar één bier . "Het
bolleke van De Koninck". Tot mijn spijt enkel te vinden in café's in en rond Antwerpen ( het échte lokale bier van de Antwerpenaar). Maar toch ook al eens van genoten in Stockholm en in Riga in een "Belgisch café)
Maar toch mooi gevonden door ( nog eens) Tarmac58 .

(waar blijft de concurrentie ?)
"Oedipus Brewing" Amsterdam, Schaafstraat 21, 1021KD Amsterdam
Winnaar beste bier (Mannenliefde) - internationale bierwedstrijd Brussels Beer Challenge
Coördinaten : 52.38516, 4.92398
Hint 1 - Waarom deze koning? Die dronk vermoedelijk iets anders. = Koning Oedipus dronk waarschijnlijk eerder wijn.
Hint 2 - Waarom koppelt men deze naam aan hem? Hij vond de liefde bij een andere groep.= Oedipus brouwt het winnende bier "mannenliefde" . Als je de zwerftochten van Oedipus naleest dan neigt hij toch naar liefde voor de vrouwen.(alhoewel de toendertijdse Grieken waren ook verslaafd aan "knapenliefde").
Hint 3 - De oorspronkelijke naamgever van het item was blijkbaar een puzzelaar als het over "bewegingsonderdelen" ging. = Oedipus loste in Thebe het gekende "raadsel van de benen/voeten" op voor de sfinx. ('In de morgen loopt het op vier voeten, 's middags op twee en 's avonds op drie.’)
Hint 4 - De persoon die dezelfde naam draagt als het gezochte item is nooit geweest waar dit item te vinden is = Oedipus was op zwerftocht tussen Troje en Thebe en is nooit in Amsterdam waar de "Oepidus Brewery" staat geweest (wat toen ook nog niet bestond)
Hint 5 - Hier kan je je wereld van muziek , kunst en smaak bij"schaven". = De Oedipus brouwerij en de Oedipus Craft Space waar je al het hiervoorgenoemde kan ervaren is te vinden in de "Schaaf"straat 19-21" in Amsterdam
Hint 6 - Soms is België echt wel het middelpunt van de wereld.= Als het op bier aankomt en de bijbehorende wedstrijden moet je echt wel in België zijn en de Nederlandse brouwers hebben dat ook wel begrepen en winnen dan ook in de Brussels Beer Challenge.
Hint 7 - En zelfs al komen de Nederlanders met een 0 dan winnen ze nog = Op dezelfde wedstrijd waar Oedipus won ging ook de prijs van het beste alcoholvrije bier naar Nederland, met Bavaria 0.0. Dat bier wordt gebrouwen door Swinkels.
Hint 8 - Sophocles had waarschijnlijk nooit verwacht dat 2500 jaar later de "Thebaanse spelen" nog als puzzel zouden dienen. = Sophocles had zo'n 2500 jaar geleden Oedipus en Antigone als hoofdspelers in wat men de "Thebaanse spelen" noemde.
Hint 9 - Sigmund Freud zou aan een complex gedacht hebben maar velen onder ons zouden het eindproduct alleen maar verfrissend gevonden hebben.. = Sigmund Freud beschouwde en benoemde het Oedipusgebeuren als een (seksueel) complex. Vele Belgen en Nederlanders vinden Oedipus als bier eerder lekker en verfrissend.
OPGELOST DOOR TARMAC58 - laatste hint niet meer nodig.
Hint 10 - Tiende hint en geen oplossing ? Dan heeft hij wel verdient dat de brave man een pintje mag gaan drinken van Iokaste ! - Ioaste was de vrouw én de moeder van Oedipus.
https://www.hln.be/binnenland/nederlands-bier-kaapt-hoofdprijs-weg-op-brussels-beer-challenge~ab7c4525/https://oedipus.com/products/mannenliefdehttps://nl.wikipedia.org/wiki/Oedipushttps://oedipus.com/nl/pages/craft-spacehttps://nl.wikipedia.org/wiki/Sophocles_(tragicus)
------