Beveiliging macOS Sequoia
gisteren 20:52   
geplaatst door: Tjag63
Ik wordt soms kriegel van de beveiliging van macOS.
Ik wil een ondertitel bestand (xxxxxx.srt) openen met Teksteditor. Teksteditor heb ik als standaard programma ingesteld om zo'n bestand te openen.

Het rare is dat er soms wordt gewaarschuwd: "Apple kon niet verifiëren dat Backstrom.S03E03.1080p.srt geen malware bevat die schadelijk kan zijn voor je Mac of je privacy in gevaar brengt."
Dan moet ik dus naar Systeeminstellingen > Privacy en beveiliging > Open toch. Mijn wachtwoord invullen en dan opent Teksteditor het bestand.

En soms gebeurd dit niet en opent het bestand direct in Teksteditor.

Heeft iemand een idee hoe dit is aan te passen zodat het altijd direct in Teksteditor wordt geopend?
Een .srt bestand is toch doodgewoon een tekst bestand, daar zit toch geen malware in?
Beveiliging macOS Sequoia
gisteren 21:33    reactie #1
geplaatst door: nnsa
In een .srt bestand kan malware worden verpakt.

Met name als dit wordt gedownload van ‘vage’ sites. En als Apple dit ook vindt, krijg je die waarschuwing.
Ⓒnnsa(i)-2025
Beveiliging macOS Sequoia
gisteren 21:44    reactie #2
geplaatst door: Tjag63
Bedankt @nnsa
Weer wat geleerd, had niet verwacht dat in een .srt ook malware zou kunnen zitten.
Beveiliging macOS Sequoia
vandaag 08:21    reactie #4
geplaatst door: doctor_apple
Ik zou bijna een uitnodiging te sturen om de .SRT waar macOS over valt door te sturen of een link naar de sturen voor ander onderzoek.
Beveiliging macOS Sequoia
vandaag 09:43    reactie #5
geplaatst door: ICT Consultant
Open deze gewoon in een zeer simpele teksteditor (dus geen Visual Studio Code, die kan teveel), dan kan er niks gebeuren.
Beveiliging macOS Sequoia
vandaag 09:56    reactie #6
geplaatst door: nnsa
Open deze gewoon in een zeer simpele teksteditor (dus geen Visual Studio Code, die kan teveel), dan kan er niks gebeuren.
Het probleem ontstaat c.q. kan ontstaan in een MediaSpeler (die [nog] niet is gepatched). Daarin kan in .srt verstopte code worden uitgevoerd. Misschien een beetje vergezocht, maar je kan het niet uitsluiten. Het openen in een teksteditor kan geen kwaad, maar daarin wordt een .srt bestand niet voor gebruikt.
Ⓒnnsa(i)-2025