Supportvragen Mac > macOS (en OS X) en software daarvoor
Bevoegdheden kwijt? Hellup!
Speedy Scholten:
Bevoegdheden kwijt? Hellup!
Vreemd verschijnsel.Ik lijk opeens bevoegdheden kwijt te zijn.
Normaal gesproken staat er onder Locaties links onder een rijtje met aliassen naar veel gebruikte mappen, maar die zie ik niet meer.
Vervolgens alleen maar rode stop borden en melding 'Geen bevoegdheid'.
Waar komt dit vandaan - en belangrijker - hoe los ik het op.
Ik heb de Macbook Pro uitgezet en ben opnieuw ingelogd maar geen verandering...
Zoek ik bijvoorbeeld naar de map 'Fotografie' die voorheen links in het rijtje onder Locaties stond, dan vind ik deze map en kan er ook gewoon in en kan ook gewoon in bovenliggende mappen komen via :key_command:+ :key_control:. Maar via Mac HD>Documents zoals in de afbeelding lukt dat dus niet.
Waarom niet en hoe los ik dit op?
Bij voorbaat dank voor de suggesties!
boiing:
Echt plotseling zomaar uit het niets? Of is er daarvoor iets gedaan met user accounts, anders inloggen, gebruiker of wachtwoord aangemaakt of veranderd, home folders kopiëren/verplaatsen, een backup teruggezet? En noem je macOS versie even.
nnsa:
Het lijkt erop dat je bevoegdheden corrupt zijn geraakt, tenzij je met de verkeerde gebruiker bent ingelogd, of er ‘iets’ anders heeft plaatsgevonden. (Gebruiker verwijderd?)
Herstel bevoegdheden via Finder:
• Open Finder en ga naar Ga > Thuismap (in menubalk);
• Klik met rechts op de thuismap en kies Toon info;
• Onder Delen en bevoegdheden, klik op het hangslot, voer je wachtwoord in, en kies Pas toe op ingesloten onderdelen.
Herstart Macbook.
sdequack:
Ben je misschien per ongeluk als gastgebruiker ingelogd?
Flix:
Lijkt me idd een duidelijk geval van niet in de normale gebruiker ingelogd te zijn.
Navigatie
[0] Berichtenindex
[#] Volgende pagina
Naar de volledige versie