Time Machine in Catalina doet vreemd
11 oktober 2019 - 10:53   
geplaatst door: Martien Manshande
Na de installatie van Catalina doet Time Machine een beetje vreemd.

Eerst werd er flink ruimte gemaakt, heel veel oude kopieën zijn weg. (op zich niet erg maar ik zie dit voor het eerst) en de eerste reserve kopie duurde verschillende uren, waarschijnlijk een verse kopie van de hele HD.

Enfin, de volgende kopie wordt gemaakt zoals verwacht, ± elk uur. Het vreemde is nu dat er bij het aanklikken van Time Machine in de werkbalk hardnekkig blijft staan "nieuwste kopie op G drive etc: 7 oktober 2019".

Er worden wel verse kopieën gemaakt, dat kun je zien na activatie van Time Machine maar dit wordt dus niet aangegeven.

Een bug??
antw: Time Machine in Catalina doet vreemd
11 oktober 2019 - 11:01    reactie #1
geplaatst door: het ModeratorTeam
De titel van dit draadje is aangepast (was “Time Machine”), zodat het duidelijker is waar het om gaat en het ook makkelijker gevonden kan worden.
met vriendelijke groet, het ModeratorTeam
antw: Time Machine in Catalina doet vreemd
11 oktober 2019 - 18:04    reactie #2
geplaatst door: Peter59
Bij mij werkt Time Machine helemaal niet meer. Al voordat ik catalinae geïnstalleerd heb kreeg ik steeds de mededeling dat de externe schijf (daar zet ik de reservekopie neer) vol is. Time Machine zelf geeft aan dat de oudste kopieën verwijderd worden, tot voor kort was dat ook zo maar nu niet meer, ook na installeren van Catalina blijft dit probleem. Ook kan ik niet meer selecteren van welke bestanden ik een kopie wil hebben en van welke bestanden niet.
Bovendien ontvang ik steeds de melding dat een bepaald bestand "helpermcp"  schade zal toebrengen aan mijn computer en verwijderd moet worden. Na het klikken op de knop verwijderen naar de prullenbak komt de melding steeds weer terug.
antw: Time Machine in Catalina doet vreemd
11 oktober 2019 - 19:07    reactie #3
geplaatst door: Hildo
Hoi Peter,

Je hebt 2 verschillende problemen, vrees ik.

Time Machine:
Wat bij mij in het verleden heeft geholpen met een vermoedelijk vergelijkbaar probleem, was vanuit de Voorkeuren van Time Machine de desbetreffende back-up de-selecteren, opnieuw opstarten en vervolgens weer her-selecteren.
Mocht dat niet helpen, dan kun je eventueel via Schijfbeheer je Time Machine back-up wissen en de schijf opnieuw selecteren (nadeel is dat je dan wel je oude back-ups kwijt bent).

Helpermcp is een naar stukje malware dat je ergens opgedaan hebt.
Zie hier een mogelijke oplossing: https://discussions.apple.com/thread/250714297

Hou wel even in de gaten dat je dit doet voordat je met je back-ups in de weer gaat, anders is je eerste back-up besmet.
Show me a man who loves football and nine times out of ten you'll be pointing at a really bad shag. (Julie Burchill)
antw: Time Machine in Catalina doet vreemd
14 oktober 2019 - 10:46    reactie #4
geplaatst door: Martien Manshande
Het is opgelost, ik ben te ongeduldig kennelijk. Er staat "reservekopie gemaakt xxx GB" (dat heb ik nooit eerder gezien en geïnterpreteerd als zijnde het kopiëren is klaar). De reserve kopie moet dan nog worden weggeschreven, als je deze dan onderbreekt blijft de laatste echte kopie gemeld worden. Als je rustig afwacht blijkt alles normaal te werken.