✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
11 april 2025 - 16:48   
geplaatst door: ed44
IK heb een tas vol digitale videobandjes van mijn dochter gekregen met het verzoek die op een externe schijf te zetten, die ze dan op de tv kan afspelen.Sony camcorder DCR- HC62E is bijgevoegd.
Ik heb zelf een iMac 27" uit 2020 macOS 15.3.2
IK heb via een firewirekabel 4 naar 9 pins, een firewire naar thunderbolt adapter, en een TB3 naar TB2 adapter, de camcorder met de iMac verbonden en geprobeerd een video in iMovie te importeren.
Dit lukt niet! iMovie ziet de  camcorder wel, maar importeren lukt niet!
Heeft iemand enig idee hoe ik de toestand aan de praat krijg??
edvankapel
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
11 april 2025 - 17:02    reactie #1
geplaatst door: boiing
De kabels en adapter zijn prima, het is alleen lastig geworden op een modern systeem. Op een oude iMac lukt het prima met iMovie maar tegenwoordig niet meer. We hebben het daar in eerdere draadjes over gehad, zal later proberen of ik dat kan vinden.

Er zijn mogelijkheden met andere software in ieder geval.

EDIT: hier bijvoorbeeld, met daarin weer een link naar een eerder draadje. Nog niet teruggelezen maar daar maar eens beginnen:

https://www.macfreak.nl/video/dv-video-naar-macbook-pro

(Ik weet niet of daar al ter sprake kwam dat iMovie niet meer werkt, misschien was dat een recenter draadje)
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
11 april 2025 - 17:08    reactie #2
geplaatst door: nnsa
Dit heb je nodig.

Ik zal later kijken of het nog wat goedkoper kan.

[Update]: OBS schijnt ook miniDV te kunnen importeren (kwestie van proberen).

En als alle originele kabels nog aanwezig zijn, kan je als last resort proberen om de miniDV video analog te importeren via eenb analoog naar usb converter van bijvoorbeeld Elgato.
Bewerkt: 11 april 2025 - 17:33 door nnsa
Ⓒnnsa(i)-2025
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
11 april 2025 - 17:10    reactie #3
geplaatst door: boiing
Die kan ik me inderdaad ook herinneren van forumlid HEXDIY :thumbs-up:.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
11 april 2025 - 17:38    reactie #4
geplaatst door: Dick de Roos
De eenvoudigste methode is om QuickTime te gebruiken.

Archief ->Nieuwe filmopname en importeren.
Kwaliteit : maximum
Opname maken
Cmd + S of bewaar

Vergeet niet de audio ook aan te zetten en geef de import een naam en een plek, anders zoek je later nogal.
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
11 april 2025 - 17:41    reactie #5
geplaatst door: ScottyNL
Dit is mij gelukt met een Elgato Video Capture - nog wel te verkrijgen op Marktplaats - ik heb mijn al reeds verkocht. Let wel de Video Capture en niet de HD60 van Elgato.
Benodigde software (gratis) te downloaden op de Elgato site.

Succes!

Scotty
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
11 april 2025 - 17:44    reactie #6
geplaatst door: Dick de Roos
Het kan ook met FCPX, maar dat moet je dan hebben.

Als je er wat voor over hebt, is een andere app te prevaleren.
LifeFlix  https://www.lifeflix.com/product   kost € 49,- voor een jaar of $ 99,- voor altijd.
Kan o.a. de afzonderlijke clips tot 1 geheel omzetten

Een film digitaliseren:

Stap 1: Sluit uw video-opnameapparaat aan

Gebruik de juiste kabels (zoals FireWire enz.) om het video-opnameapparaat aan te sluiten op de computer.
Schakel het apparaat in en zet het in de afspeelmodus.

Stap 2: Video's importeren

Open Lifeflix en klik op de knop "Importeren".
Selecteer Apparaat (de camera) en kies de video-opnameapparaat uit de lijst.
Klik op "Start Import".
Lifeflix begint met het vastleggen van de video van de videorecorder naar de computer.

Nadeel van bandjes is dat je niet sneller kan gaan dan het bandje loopt. Dus 60 min band is 60 min. wachten.
Maar je kan intussen koffie/thee drinken, MacFreak lezen, ofzoiets.

Bewerkt: 11 april 2025 - 18:31 door Dick de Roos
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
13 april 2025 - 11:54    reactie #7
geplaatst door: ed44
Iedereen hartelijk dank voor de snelle reacties en bruikbare tips! Ik heb een paar tapes nu geïmporteerd via QuickTime. Dat ging goed. Wat me wel verbaast is de bestandsgrootte van de downloads: een tape van een uur vreet zomaar 18GB, en dat voor een SD kwaliteit!
Ik kon in het verleden op een Sony High Definition camcorder 4 uur video kwijt op een 16GB USB stick.
Weten jullie misschien hoe dit komt, en of er slimme software is om de bestandsgrootte zonder kwaliteitsverlies te verkleinen?
edvankapel
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
13 april 2025 - 12:01    reactie #8
geplaatst door: boiing
Ja, uit de Firewire interface komt de ongecomprimeerde digitale stream en die is fors inderdaad. Je hebt dan wel het maximale dat er uit de oude tapes is te halen. Je HD camcorder nam op in een gecomprimeerd (ik dacht MPEG) formaat.

Er is allerhande software om bestanden te verkleinen. Per definitie levert dat kwaliteitsverlies op maar dat is bij een SD bron amper merkbaar. De bekendste gratis app: Handbrake. Kies als output bijvoorbeeld .MP4 in 1080p (Full HD), dan speelt het prima af op je Mac of TV. Bedenk wel dat dit flinke klussen zijn voor je Mac als het om urenlange films gaat. Daar zal hij een tijd op moeten rekenen, en de ventilatoren zullen flink gaan blazen :wink:.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
13 april 2025 - 12:25    reactie #9
geplaatst door: puk1980
Ja, uit de Firewire interface komt de ongecomprimeerde digitale stream en die is fors inderdaad.

De stream is wel gecomprimeerd, maar met een datarate van 3,75MB/s kom je inderdaad al gauw aan de nodige GBs (13.5GB) voor een uur film.

https://www.dvscene.nl/achtergrond/de-werking-van-digital-video-dv.html
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
13 april 2025 - 13:12    reactie #10
geplaatst door: boiing
Klopt inderdaad, ik dacht dat de DV stream eerst ge-decomprimeerd werd voor het over de Firewire draad ging. Dank voor de verbetering :wink:. DV is ook 'lossy' maar heeft inderdaad een veel hogere data-rate. MPEG kijkt naar verschillen tussen frames, DV comprimeert elk frame afzonderlijk. Dat eerste levert een veel hogere compressie op maar kost ook meer rekenkracht.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
✅ Video's importeren vanaf Sony camcorder
15 april 2025 - 16:29    reactie #11
geplaatst door: ed44
Dank een ieder voor de nuttige suggesties. Zit nu 60+ bandjes om te zetten! Wel leuk trouwens.
edvankapel