Adapter PCMCIA naar USB?
5 juni 2007 - 15:21   
geplaatst door: Eduard Cornet
Ik wil graag mobiel kunnen Internetten met mijn MacBook (geen Hotspot, Internetcafé of WiFi!). Hiervoor heb ik een adapter nodig die PCMCIA omzet naar USB.
Wie weet waar ik zo´n adapter kan krijgen?
eduard
Adapter PCMCIA naar USB?
5 juni 2007 - 15:31    reactie #1
geplaatst door: Buibkier
Bedoel je zoiets?

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Adapter PCMCIA naar USB?
5 juni 2007 - 19:55    reactie #2
geplaatst door: Eduard Cornet
Ik  weet het niet! Kan ik hiermee mobiel Internetten met mijn MacBook? En zo ja, waar kan ik deze krijgen en wat kost hij?
eduard
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 08:58    reactie #3
geplaatst door: Martinuz
Is volgens mij een no-go. Als je Vodafone of KPN hebt, is er een een USB-modempje te krijgen. Andere providers, geen idee...
Er had hier een heel intelligente tekst kunnen staan
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 09:12    reactie #4
geplaatst door: Buibkier
[news]Met deze kaart kun je niet internetten. Deze kaart maakt van een PCMCIA-slot, 2 usb uitgangen (Wat in eerste instantie je vraag is). Wanneer je echter mobiel wilt internetten via UMTS, moet je een dergelijk abonnement afsluiten bij een provider. KPN en Vodafone zijn in Nederland de bekendste op dit gebied. In dat geval krijg je een kaart die in je PCMCIA-slot kunt schuiven en waarmee je vervolgens kontakt kunt maken met de grote boze buitenwereld die internet heet.

Succes :)[/news]

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 09:25    reactie #5
geplaatst door: Eduard Cornet
Ik heb mobiel Internet voor zuid-Amerika nodig! Daar hebben ze geen UMTS (wel GPRS)!
eduard
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 09:42    reactie #6
geplaatst door: Buibkier
[news]Dan kun je nog beter gebruik maken van je mobiele telefoon. Er van uitgaande dat zowel je laptop als je telefoon beschikt over bluetooth, kun je dit gebruiken om verbinding te maken met internet. Heeft je laptop geen bluetooth, dan zou je deze kunnen voorzien van een zogeheten dongle. Deze steek je in je usb-poort, of in je PCMCIA sleuf.

PS.
Uit nieuwsgierigheid: wat voor computer hebben we het over?[/news]

(Bewerkt door Buibkier om 9:46, 6-06-2007)

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 09:52    reactie #7
geplaatst door: Eduard Cornet
Maar is een kaart niet sneller en goedkoper? (ik heb zowel op mijn GSM/Sony-Ericcson K750i als MacBook Bluetooth!)
Bovendien moet ik uitleggen in het Spaans dat ik met mijn GSM wil Internetten!

(Bewerkt door Eduard Cornet om 10:00, 6-06-2007)

eduard
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 10:08    reactie #8
geplaatst door: Buibkier
[news]Met een MacBook is het zelfs de enige optie* om van Bluetooth gebruik te maken. Een MacBook heeft nl. geen PCMCIA-slot. Wanneer je een MacBook Pro bedoeld heb je idd wel een dergelijk slot. Wanneer je in dat geval toch graag een datacard wilt gebruiken, moet je volgens mij in het betreffende land een dergelijk abonnement afsluiten. Het is volgens mij niet mogelijk om een Nederlandse datacard (KPN, Vodafone e.d.) in het buitenland te gebruiken (op een ander netwerk dus).

Waarvoor wil je internet eigenlijk gebruiken? Is het puur om contact te houden met het thuisfront (emailen of af en toe eens chatten) of heb je het nodig om uren mee te surfen, VPN verbindingen open te houden etc.?

* = niet helemaal waar bedenk ik me nu. Vodafone heeft een datacard welke je via USB in kunt pluggen.[/news]

(Bewerkt door Buibkier om 10:10, 6-06-2007)

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 10:18    reactie #9
geplaatst door: Eduard Cornet
Er bestaat tegenwoordig een adapter waardoor PCMCIA wordt omgezet wordt naar USB waardoor ik op mijn MacBook mobiel kan Internetten (zie Google). Ik heb Internet alleen nodig om af en toe mijn banksaldo te checken en om soms te mailen.
eduard
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 10:25    reactie #10
geplaatst door: Macsel
Ik denk dat het handiger is om gewoon je telefoon als modem te gebruiken. Mobiel is volgens mij nog niet zo snel dat de blue-tooth verbinding de bottle-neck wordt... Dan heb je geen dingen met draadjes aan je mac hangen, wat onderweg niet echt praktisch is natuurlijk...
Mac mini | 21,5" iMac Fusion Drive | vintage iPad (1st g) | iPhone (4S) | Airport extreme / express | Business: 15" MBP | 24" LED monitor
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 10:49    reactie #11
geplaatst door: Buibkier
[news]@Eduard,

Maar waarom zou je PCMCIA willen omzetten naar USB als je gewoon USB-poorten op je MacBook hebt?
Als je enkel je banksaldo wilt checken en af en toe wilt mailen, zou ik zeker van de Bluetooth optie gebruik maken. Je kan de telefoon gewoon in je rugzak of broekzak laten zitten en verbinding maken met het internet.
Zorg er alleen wel voor dat je de juiste instellingen vooraf bemachtigd. De meeste Nederlandse aanbieders hebben contracten met buitenlandse aanbieders. Probeer erachter te komen welk netwerk dat is voor jouw land, en ga op zoek naar de juiste instellingen. Sowieso zou ik proberen om eerst de boel werkend te krijgen met je huidige Nederlandse (of Vlaamse) provider. Op die manier leer je makkelijker wat je waar, hoe en waarom in moet vullen.[/news]

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 13:49    reactie #12
geplaatst door: Eduard Cornet
De adapter zorgt er juist voor dat PCMCIA wordt omgezet en deze adapter kan in mijn USB poort!
Dus is een datacard niet veel sneller (en goedkoper) dan Internet d. m. v. een GSM?
eduard
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 14:12    reactie #13
geplaatst door: Henri
Zoals iemand al eerde meldde, je hebt op je MacBook geen PCMCIA (als het een pro is heb je een Xpresscard-slot) Een datacard is feitelijk een GSM-card maar dan voor in je laptop, er zit een simkaart in van de telefoonmaatschappij bij wie je het abbonnement afsluit.

Ik snap ook nog steeds niet hoe je met een (PCMCIA->)USB-poort zou willen internetten trouwens! VodaPhone heeft prima USB-sticks voor dataverkeer (ook hier zit een sim-kaart in) en die kunnen in je standaard USB-poorten.

Ik zou eens goed zoeken welke opties (dataplan en hardware) de telefoonmaatschappijen in het land van bestemming hebben!

Succes

[Dit doet me een beetje (no-offense) denken aan een man die bij Dixons vroeg of ze een verloopje hadden van zijn televisie naar USB, hij wilde zo zonder een "kassie van UPC" internetten op zijn laptop]

(Bewerkt door Henri om 14:39, 6-06-2007)

Zin om eens lekker rond te kijken?
[MacBook Pro 2.8] • [iPad 3G] • [iPhone 3GS] • [iPod 5G] • [AEx]
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 14:22    reactie #14
geplaatst door: Buibkier
[news]Dat begrijp ik, geloof ik, ook nog niet helemaal.

Maar om antwoord op je vraag te geven, een datacard is in het geval van GPRS waarschijnlijk niet sneller dan een Bluetooth verbinding. De theoretisch maximale datarate van GPRS is 115 kb/s, die van Bluetooth (2.x) bedraagt 2.1 mb/s. M.a.w. je overschrijd de maximale datatoevoer niet, en daarom zul je geen verschil merken. [/news]

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 14:40    reactie #15
geplaatst door: Eduard Cornet
Ik werd er een beetje moedeloos van, omdat ik geen antwoord op de belangrijkste vraag kreeg. Als je bij Google PCMCIA naar USB adapter voor Apple MacBook invoert, begrijp je misschien wat ik bedoel.
In ieder geval bedankt voor de andere tips!
eduard
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 14:48    reactie #16
geplaatst door: Esquare
Zo te zien, wil Eduard juist van USB naar PCMCIA (oftewel een PCMCIA-kaart aansluiten op een USB-poort!). :)
Probleem? Check eerst de opstartschijf met Schijfhulpprogramma én SMART Utility.
En kijk ook eens op: discussions.apple.com,•• The X LabOSX Daily of Tuts+ •en vermijd 'handige tooltjes' als CleanMyMac, Onyx, MacKeeper of Monolingual.
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 14:49    reactie #17
geplaatst door: Buibkier
[news]Je bedoelt dit?

Op die manier creeër je een PCMCIA slot vanuit je USB-aansluiting. Dat is dus precies het omgekeerde van wat je steeds aangeeft. Als dit is wat je bedoelt (miss. handig als je voortaan linkjes plaatst van wat je nu precies bedoelt ;) ), dan nogmaals, je hebt het niet nodig.

Je geeft zelf aan dat er geen UMTS netwerk is in het land waar je heen gaat. In het voorgaande bericht heb ik uitgelegd hoe het zit met snelheden en datarates. Je kunt dus gewoon volstaan met een BT-verbinding.

Qua kosten maakt het niets uit, want de simkaart maakt gewoon contact met het lokale netwerk. Net als een gsm-telefoon dus.

[/news]

(Bewerkt door Buibkier om 14:49, 6-06-2007)

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Adapter PCMCIA naar USB?
6 juni 2007 - 15:35    reactie #18
geplaatst door: Henri
Ahaaa, nu snap ik het, je schrijven sugereerde het omgekeerde, althans in mijn perceptie dan, of net andersom dan dat je je omgekeerd aangaf,... of zoiets ;)

Als je inderdaad al zo'n PC-kaart beschikbaar hebt is het logisch dat je die omzetter wilt maar ik kan me voorstellen dat een directe USB dongle toch handiger zou zijn;

En dan blijft het een feit dat je een simkaart van een telefoonaanbieder nodig hebt, mogelijk zelfs dat die vodafone dingen gesimlocked zijn zodat je ook alleen vodafone simkaarten kan gebruiken.

En dan heb je nog het probleem van internettoegang vanuit het buitenland, dat is doorgaans errug kostbaar. T-Mobile rekende oorspronkelijk zelfs een euro voor elke 10KB of zo. Wat de exacte tarieven nu zijn weet ik even niet daar ik in het buitenland meestal via WiFi op mijn laptop werk.

Tot slot is het ook belangrijk te weten waar je zult zijn. Ik was onlangs in Peru en daar had ik in de grote steden prima bereik maar onderweg en in de kleinere steden slecht/geen bereik. Internet cafe's werkten in afgelegen gebieden met toegang via satelliet, over traag gesproken!

(Bewerkt door Henri om 15:51, 6-06-2007)

Zin om eens lekker rond te kijken?
[MacBook Pro 2.8] • [iPad 3G] • [iPhone 3GS] • [iPod 5G] • [AEx]