hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 20:29   
geplaatst door: MacManic
Aangezien ik een bijzonder grote hoeveelheid muziek digitaal op mijn schijf heb staan begin ik (door de groote van mijn huis en afstand tussen Maccie en Stereo in de woonkamer) erg geinteresserd te raken in de squeeze box (http://www.voorjegemac.nl/artikelen/audio/squeezebox.php) vooral omdat deze een digitale uitgang heeft die mooi op mijn versterker past. Nu heb ik de volgende vraag, ik ben een absolute no-no op het gebied van netwerken etc. Maar ik heb voor deze squeezebox dus wel een wireless netwerk kaart (of zo iets) nodig. Zou iemand van jullie eens willen kijken wat ik nu precies in mijn G4 moet plaatsen om deze squeezebox ook daadwerkelijk wireless te laten werken. (kan ik gewoon een willekeurige ide-kaart kopen bij de plaatstelijke digi-boer of is dat te kort door de bocht)
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 20:58    reactie #1
geplaatst door: iguana9999
Even snel gelezen en ook de brochure gelezen en ik denk dat je met een airportkaart in je G4 gewoon met deze sqeezbox kan communiceren. Je zou misschien ook een ide wireless kaart kunnen proberen maar airport is makkelijker.
Dus gewoon een airportkaart bestellen/kopen bij macdealer en de wireless squeezbox.
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 21:01    reactie #2
geplaatst door: dehoek
je hebt voor je computer geen wireless netwerkkaart nodig, als ik het zo zie. sterker nog je bent er niet met alleen die kaart. je computer kan ook via een ethernetverbinding naar een wifi basestation gaan. kortom begin met het basestation en zet die desnoods naast je pc en je kan aan de gang. je kan ook 1 op 1 met ethernetkabel naar dit leuke apparaatje, maardat zal je wel niet willen, met kabels door de kamer heen.
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 21:02    reactie #3
geplaatst door: Big Mac
Ik zou hem niet kopen....

kijk eens op de site www.linksys.com
daar staat een media adapter voor:
http://www.linksys.com/products/product.asp?grid=33&scid=38&prid=554

dan moet je nog een wifi kaartje in je g4 doen ......en klaar is uw draadloze connectie met uw stereo

'Nulla tenaci invia est via' - Voor de volhouder is geen weg onbegaanbaar !
[yooph=BigMac][/yooph]
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 21:14    reactie #4
geplaatst door: Roeland
Volgens mij stond er in de macfan van 1 of 2x geleden een artikel (test) van deze squeeze box.

Volgens mij waren ze erg positief. maar je zou het artikel er even bij moeten pakken.

hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 21:35    reactie #5
geplaatst door: Jurriaan
in de macfan stond dat iemand op zijn ibook een itrip had aangesloten en dan de stereo het geluid van de ibook liedt ontvangen. Of dat ook op een imac past?
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 21:40    reactie #6
geplaatst door: Ger Nijkamp
Yep, die had gewoon het plastic pootje van de iTrip afegzaagd. En het plugje
(minijack) die dan overblijft past op iedere gewone audio-uitgang. Dus op alle
PowerBooks, iBooks, iMacs... etc. Werkt, maar geluidskwaliteit blijft dan wel
op FM-niveau.

Die Squeezebox is wel even wat anders hoor. Perfect digitaal geluid, bijna de
ideale stereotoren. En (relatief gezien) niet zo heel duur eigenlijk.

[ Ger ]

Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 23:00    reactie #7
geplaatst door: MacManic

Citaat
dehoek om 21:01, 5-06-2004
je hebt voor je computer geen wireless netwerkkaart nodig, als ik het zo zie. sterker nog je bent er niet met alleen die kaart. je computer kan ook via een ethernetverbinding naar een wifi basestation gaan. kortom begin met het basestation en zet die desnoods naast je pc en je kan aan de gang. je kan ook 1 op 1 met ethernetkabel naar dit leuke apparaatje, maardat zal je wel niet willen, met kabels door de kamer heen.

Dus ik koop zo'n airport extreme kaard (dus alleen de kaart en niet zo'n base -ik weet echt niet wat het verschil is....ben ik nu dom????   :cry:-) en die klik in in een van de vrije ide poorten...Squeeze box aan en klaar (met uiteraard wat aan de instellingen rommelen)

hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
5 juni 2004 - 23:41    reactie #8
geplaatst door: dehoek
volgens mij kan je juist niet direct van de je kaartje in je G4 naar de squeeze. en heb je dus ook een basestation nodig om er ook nog een echt netwerk van te maken en iedreen met iedereen te laten babbelen (zeg maar asl een hub of switch).
een airport kaart gaat trouwens niet op je ide, maar heeft een apart snoertje in je G4 aan het board en daar zit ook een slot waar je hem in kan doen. je hoeft niet per se een apple kaartje er in te doen.
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
6 juni 2004 - 02:26    reactie #9
geplaatst door: Jules
MacManic:

Airport kaartje is in niet-draadloos jargon gelijk aan de ethernet poort op je Mac. Basestation is in niet-draadloos jargon gelijk aan een modem + router/switch.

Je kunt een Mac met modem en/of ethernetpoort + airportkaartje natuurlijk met wat kleine moeite als basestation (met minder antennebereik nochthans) configureren: je krijgt je internet binnen via ethernet of modem en zendt het weer uit over je airportkaartje.

Maar: dan zet je hem op kabellengte vast op de plek waar je internet binnenkomt; offer je continu een stukje rekenkracht op de achtergrond op aan die functionaliteit; en moet je hem voor andere gebruikers van je airport netwerk altijd aan laten staan (ook geen slaapstand dus). Met een desktop moet dat kunnen, maar wel tegen de prijs van een hogere energierekening en een enigszins vertraagde computer.

Snappie het zo een beetje? Of begreep ik je vraag verkeerd?

hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
6 juni 2004 - 13:12    reactie #10
geplaatst door: ook peter
Stel je  hebt jouw muziek alleen maar op je desktop staan en je hebt de stereo op zo'n 10 meter afstand (hemelsbreed en ook nog eens wat muren) dan denk ik dat je uitkomt met alleen een Airport kaartje (is PCMCIA) of een ondersteunde WiFi-PCI kaart.
Werk hier met twee keer Airport (de oude) en kom toch door verschillende muren en isolatie-folies heen zonder veel aan kwaliteit in te boeten. Werkt ook goed als ik de iMac instel als iTunes-host, de iBook laat aanhaken en daar de stereo op aansluit.
iPhone ? my phone !
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
6 juni 2004 - 13:46    reactie #11
geplaatst door: MacManic
Mijn g4 (dp 1,25) staat boven en is tevens het kloppend hart van mijn kleine studio-tje (Met digital performer als base-sequencer voor de geinteresserden) en de stereo staat beneden. Dat is hemelsbreed in mijn geval wel zo'n 15 a 20 meter met drie muren cq plafond. Overigens komt de ADSl lijn ook boven binnen (of beter die heb ik verlegd naar boven) dus zakel als een base bij binnekomst van de ADSl of iets dergelijks is eigenlijk geen issue.
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
6 juni 2004 - 16:00    reactie #12
geplaatst door: MacDokter

Citaat
Big Mac om 21:02, 5-06-2004
Ik zou hem niet kopen....kijk eens op de site www.linksys.com

Nou, ik heb gekeken, maar bij de specs van die Linksys staat duidelijk dat hij Windows XP nodig heeft, dus laten werken met je iTunes collectie zit er dan niet in.

Overigens is de verwachting dat een (wireless) multimedia-ontvanger voor je digitale bestanden (muziek en foto's) van je computer naar je stereo te krijgen de komende jaren een belangrijk fenomeen wordt. Ook de hifi-merken schijnen nogal geïnteresseerd te zijn zo'n soort apparaat in je stereo-toren te krijgen.
:wink:

Het leven wordt vooruit geleefd, maar achterwaarts begrepen
hoe ga ik dit aan mijn G4 hangen !!!!
6 juni 2004 - 19:28    reactie #13
geplaatst door: MacManic
HAd die linksys ook gezien, is om te zien tien keer mooier, maar ik ga in ditsoort gevallen toch angstvallig voor apparaten waar met grote letters Mac en Apple worden genoemd, alsmede dat deze producten in gerenommerde Apple bladen staan.

Resume....ik koop een airpoort kaart, stop die in de speciale poort van mijn G4 en na wat instellingen 'modificeren' kan deze de squeezebox vinden.......  :cool: