@Home draadloos
8 januari 2007 - 22:47   
geplaatst door: arnoldm
Hoi MacFreakers,

Vandaag geprobeerd een @Home Arris modem (internet+bellen) te activeren op een Intel MacBook. Met de ethernet kabel en een directe verbinding tussen het modem en het MacBook werkt alles prima, maar als ik de Airport Express activeer om een draadloos netwerk te initieren gaat het mis. Wie kan me kort en bondig de truck leren hoe dit op te lossen. Ik heb veel info, maar niets werkt! Het zou met het mac adres te maken hebben van @Home modem?

Met dank voor het juiste antwoord/instructie

@Home draadloos
8 januari 2007 - 23:09    reactie #1
geplaatst door: Ger Nijkamp
[news]Hallo, Arnoldm en welkom op het forum. Deze vraag is (uiteraard) wel eens vaker langsgekomen op MacFreak. Ik adviseer je even de zoekfunctie te gebruiken (b.v. op '@Home') en je komt een aantal eerdere discussies met oplossingen tegen over dit onderwerp.

[ Ger ][/news]

Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
@Home draadloos
9 januari 2007 - 06:00    reactie #2
geplaatst door: arnoldm
Beste Ger,

Had natuurlijk alles al bekeken op het onderwerp @Home, maar de aangedragen oplossingen werken niet! Het basis station de CPxxxxx-A naam geven helpt niet. Het gele (amber) licht blijft knipperen, waar het groen moet zijn. Je kunt wel met het MacBook waarmee de AirportExpress configuratie is gemaakt  internetten, maar de tweede iMac en andere Mac's maken geen verbinding. Enkele "deskundigen" vertellen me dat je het Mac nummer van het @Home modem moet klonen en toewijzen aan het Airport Express basis station. Wat is waar? En hoe doe je dat?

Met dank voor de juiste tip

Arnold

@Home draadloos
9 januari 2007 - 09:49    reactie #3
geplaatst door: BartjeGossen
@home heeft er vannacht even uitgelegen dus modem eruit halen is sowieso verstandig ook om even het ip-adres te refreshen, dan moet het werken.

Ik heb in tegenstelling tot de handleiding van Bossina over @home wel ip-adressen verspreiden aan staan en vervolgens één gezamenlijk ip-adres (Airport Hulpprogramma).

Voor beveiliging kun je het beste voor WPA2 kiezen.

@Home draadloos
21 januari 2007 - 14:56    reactie #4
geplaatst door: macwolt
Sinds kort heb ik een mac, dus nieuw in het forum. In ieder geval veel dank aan iedereen voor de handige tips.

Ik loop ook tegen een probleem aan met airport extreme en @home. Ik wil gelijktijdig kunnen werken met mijn imac en mijn (oude, maar nog goede) PC. Het lijkt mij het handigst om wireless te verbinden met de imac en middels een kabel door te lussen naar mijn PC. In eerste instantie ging dit goed, maar na een uur of zo valt de verbining weg en lukt het me niet meer om  opnieuw in te loggen. Ik heb alleen maar problemen gehad sindsdien. Via @home service nu een update gekregen van mijn modem en maar zelfs nu valt de verbinding af en toe weg terwijl ik nu alleen maar de kabel direct op mijn imac heb aangsloten (dus niet via de airport). Pas de volgende ochtend doet de verbinding het dan weer.

Ik heb steeds begrepen dat ip-adressen verpreiding moest worden uitgezet, maar BartjeGossen adviseert een gezamenlijk adres. Je moet dan een keuze maken tussen reeksen ('gebruik 10.0.1.1. adressering etc'). Maakt het uit welke?

Bij voorbaat dank,
Mark

@Home draadloos
21 januari 2007 - 18:00    reactie #5
geplaatst door: BartjeGossen
In jouw geval is er sprake van een PC als complicerende factor waardoor de uitleg van Bossina over @Home draadloos naar mijn mening niet opgaat. Je dient dus wel degelijk ip-adressen te verspreiden in te schakelen en vervolgens te kiezen voor een van de drie opties. Overigens wil het af en toe ook wel eens helpen daarna even de stroom van het modem af te halen zodat er opnieuw verbinding wordt gezocht met @Home.
@Home draadloos
21 januari 2007 - 21:32    reactie #6
geplaatst door: PSYCHOMAC
@ arnoldm  :

Ik heb dezelfde configuratie hier. @home: arris modem; internet en bellen; verschillende mac's achter de router en een nieuw gekochte airport express.

Ik had dezelfde moeilijkheden......veel dingen uitgeprobeerd....op een bepaald moment had ik succes ! groen lampje ! Kon zelfs de ethernetkabel er af halen en muziek streamen via iTunes bleef het doen....
Helaas geen screenshots gemaakt van de configuratie.... Ik was aan het klooien met mijn nieuwe Belkin N1 (nieuwe snelle draadloos norm )
Dus vandaag nog eens er voor gaan zitten en : het is me met screenshots gelukt om via mij Powerbook G4 muziek te streamen naar mijn AE en de daaraan gekoppelde versterker.

Ik heb vanavond nog een paar andere dingen te doen , moet nog eens nakijken of de screenshots in de goede volgorde staan, ik zal je ze sturen, goed?

Psychomac.

iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!
@Home draadloos
21 januari 2007 - 21:37    reactie #7
geplaatst door: PSYCHOMAC
Trouwens:

Je vermeldt het nummer CPXXXX-A.....

Dat was voordat ik bellen erbij nam bij @home ook mijn 'computernaam'. Nu ik ook kan bellen heb ik een
CPXXXX-C 'computernaam....

Misschien heel eenvoudig, maar ik heb hier al in het verleden van veel freakers heel 'eenvoudige' tips gehad die voor mij 'geweldig' en 'geniaal' waren.

Fijn dat je er ook bij bent, trouwens


Psychomac

iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!
@Home draadloos
22 januari 2007 - 15:45    reactie #8
geplaatst door: PSYCHOMAC
@ arnoldm  :

Voordat ik allerlei plaatjes ga sturfen.... ik heb het zo gedaan...zie link

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=302153

als het niet duidelijk genoeg is, meldt je je maar......

iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!