HotSpot
27 oktober 2003 - 13:57   
geplaatst door: kebdarge
Ik wil graag een gratis toegankelijke WiFi hotspot maken in het bedrijf waar ik werk, zodat onze klanten bij ons met hun laptops op internet kunnen.
Nu hebben wij een bedrijfsnetwerk dat op een Windows 2000 server draait en een Power ADSL verbinding, en dat alles nog gewoon met kabels aan een gesloten.
Het internet verkeer loopt niet via de server maar via een router/firewall kastje.
Nu bedacht ik me; als ik stomweg een antenne op die router aansluit, dan is de kans groot dat men ook op ons interne netwerk kan komen (met wat moeite wellicht, maar toch...)

Hoe kan ik het beste voorkomen dat men dat doet, en dat men toch gebruik kan maken van dezelfde internet verbinding?

HotSpot
27 oktober 2003 - 14:46    reactie #1
geplaatst door: osxy

Gewoon zorgen dat het netwerk beveiligt is dan is er niks aan de hand.

Workstation: iMac 20" Core 2 Duo 2.16 GHZ, 2 GB ram, 250 GB HD, 256 MB VRAM
Portable workstation: iBook G4 1.33 GHZ, 1 GB ram, 40GB HD, AP+BT
Server: Mac Mini 1.42GHZ, 1GB ram, 3x 80GB HD
HotSpot
27 oktober 2003 - 14:48    reactie #2
geplaatst door: RVW
Poorten blocken misschien? Wanneer je alleen poort 80 (http) en wat mailpoorten (weet niet uit m'n hoofd welke dat zijn) openlaat voor die draadloze bridge kunnen klanten zonder problemen het internet op, maar kunnen ze niet bijvoorbeeld gebruik maken van fileservers e.d.
My new computer's got the clocks, it rocks! But it was obsolete before I opened the box.
You say you've had your desktop for over a week? Throw that junk away, man, it's an antique!
Your laptop is a month old? Well, that's great. If you could use a nice, heavy paperweight...
HotSpot
29 oktober 2003 - 14:23    reactie #3
geplaatst door: kebdarge
ja, inderdaad. Lijkt erop dat het toch wel niet al te moeilijk zal zijn..
bedankt