Binnenkort ga ik verhuizen en wil in het nieuwe huis graag met mijn G5 draadloos gaan netwerken / internetten.
De G5 komt op zolder te staan (2de verdieping).De router zal beneden komen te staan.
De draadloze verbinding moet dus aardig wat meters afleggen (ik schat zo'n 6 a 7 meter) en ook nog eens door een paar lagen beton.
Ik wil absoluut geen geneuzel met het het netwerkbereik hebben.
Wie o wie kan mij tips geven ? (router ? enz enz )
(whoohoo, 500e post op dit forum!)
(Bewerkt door hendriksmj om 0:19, 11-05-2007)
Emerik om 12:12, 11-05-2007De meeste reviews van de nieuwste AirPort Extreme zeggen tochallemaal dat het een zeer goed bereik heeft ook door twee lagenbeton.
Ik merk ook vaak dat reviews wat positiever zijn dan mijn praktijkervaringen...En dan gaat het niet alleen om draadloze netwerken
Voordelen van een kabel zijn - niet storingsgevoelig (denk aan buren die op hetzelfde kanaal zitten, naast natuurlijk het beton)- 100% veilig (alhoewel het meevalt met de hoogste versleuteling)- 100% snelheid (slechte wifi verbinding gaat ten koste van je snelheid)
Pas wanneer je een MacBook hebt en overal in huis wilt kunnen gaan zitten heeft draadloos zin.
grtz, MM
(Bewerkt door MacMiep om 12:57, 11-05-2007)
(Bewerkt door Florrie C Snorring om 13:02, 11-05-2007)
http://www.devolo.nl/nl_NL/index.html
Ik heb al een aantal jaar op deze manier een netwerk aangelegd naar de kamers van mijn kinderen.Werkt echt probleemloos. Er zijn intussen ook ander merken die iets vergelijkbaars hebben.http://www.alecto.info/dataplughttp://www.netgear.nl/producten/index.php?cat=26
(Bewerkt door Paul Sondervan om 14:00, 11-05-2007)
Bij mij gaat het van de woonkamer via de zekeringkast naar de 3 slaapkamers op de begane grond, 1e en 2e etage (3 verschillende groepen).Het werkt overal prima.
grtz, MM (ja ons bin zunig)
Paul Sondervan om 14:03, 11-05-2007@VitruviusBij mij gaat het van de woonkamer via de zekeringkast naar de 3 slaapkamers op de begane grond, 1e en 2e etage (3 verschillende groepen).Het werkt overal prima.
Wat ik me nou afvraag, als dit via de zekeringenkast gaat kunnen de buren dan óók meegenieten van jouw netwerk?
Nico
NicoJ om 15:46, 11-05-2007Wat ik me nou afvraag, als dit via de zekeringenkast gaat kunnen de buren dan óók meegenieten van jouw netwerk?Nico
Je kunt bij de Devolo "The dLAN-software package" (Mac OS X) downloaden.Met dat programma kun je een wachtwoord ingeven waardoor alleen je eigen Devolo stekkers met elkaar communiceren.
dLANAssistent.zip
(Bewerkt door Paul Sondervan om 17:24, 11-05-2007)
Tot hoever reikt dat dan?
En dit dus op een hele basis simpele manier...
cat om 16:17, 11-05-2007Ik haal de 6 meter niet eens... gewoon op dezelfde etage, maar wel vanaf de entresol, dat is minder dan anderhalve meter hoger. Maar men (kweenie meer wie) heeft wel eens gezegd dat dat ook wel zou kunnen komen door de aluminium behuizing van mijn Powerbook...
Ik wil maar zeggen dat het perfect mogelijk is. En zoals je kan zien speelt het alu van de Macbook pro geen enkele rol. Waar de antenne precies zit, weet ik niet, maar het werkt perfect.In de iMac en mac Mini is er binnen de behuizing een 'uitsparing' in de metalen binnenbekleding, voor de airport en bluetooth antenne.