Niet alles willen delen
21 september 2004 - 23:26   
geplaatst door: MacFreakGirl
Het is me eindelijk gelukt om mijn ADSL-aansluiting met mijn broertje te delen via een router. Ik heb Mac OS X en hij Windows ME. Nu kwam ik er vandaag achter dat er in mijn iTunes een map staat met zijn muziek. Op zich wel grappig, maar niet de bedoeling. :wink:
Hoe zorg ik ervoor dat alleen de ADSL wordt gedeeld, en niets anders?
En hoe zit het bv. met andere bestanden of mail? Hebben we vrijelijk toegang tot elkaars pc op deze manier?

Wie verschaft heldernis in deze duisternis en kan ervoor zorgen dat alles netjes gescheiden blijft?  

Niet alles willen delen
22 september 2004 - 06:09    reactie #1
geplaatst door: mvdg
Heeft hij niet per ongeluk een keer op jouw machine gewerkt?
Met de standaardinstellingen kan ik me namelijk niet voorstellen dat hij zomaar in jouw itunes map kan komen.
Zolang 'personal file sharing' en 'windows file sharing' uit staat hoort hij niet op je computer te kunnen komen.
Ik zou dat eens checken, misschien heeft ie het wel gewoon op je computer gedaan en helemaal niet via het netwerk?
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Niet alles willen delen
22 september 2004 - 11:48    reactie #2
geplaatst door: Toivo
@MacFreakGirl, twee dingen: als het goed is, heeft die router ook een ingebouwde firewall. De computers aan de binnenkant (LAN) kunnen elkaar onbeperkt zien, maar aan de buitenkant (WAN) kunnen ze niet bij jullie computers. En toch kun je fijn naar buiten surfen en mailen en zo. Volkomen veilig, maar als je het zeker wilt weten: geef even aan welke router jullie gebruiken, dan weten er vast wel mensen hier of het inderdaad een firewall bevat, en hoe die goed moet worden ingesteld.

Maar goed, antwoord op je vraag is dat je broer het delen van zijn iTunes bibliotheek moet uitzetten. Kjik daarvoor in de Preferences (menu Edit, Preferences) onder de Sharing tab. Daar staan twee opties: "Share my music" en "Look for shared music". Vink beide uit. Op jouw Apple kun je het zelfde doen.

Voor de rest kun je de tip van mvdg opvolgen: alles wat in het voorkeurpaneel "Sharing" ("Delen") staat in jouw System Preferences (Systeemvoorkeuren) uitvinken. En hij, op zijn beurt, moet ook niets delen.

Toivo.

Time is nature's way of keeping everything from happening at once.
Niet alles willen delen
22 september 2004 - 12:20    reactie #3
geplaatst door: mvdg
Aha stom van mij. De map die MacFreakGirl bedoelde is natuurlijk niet een map op je harddisk maar het mapje dat je in iTunes zelf ziet. Dat is geen echte map, maar alleen een koppeling tussen de twee iTunes programmas om elkaars muziek te kunnen laten luisteren. Buiten iTunes om is er geen mogelijkheid om dingen op elkaars computer te zien of te schrijven. Het delen van iTunes zou je dus wel aan kunnen laten staan als je het makkelijk vindt om muziek te luisteren. Voor de rest wordt je computer er niet minder veilig van.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Niet alles willen delen
22 september 2004 - 21:43    reactie #4
geplaatst door: MacFreakGirl
'Samengebruik' in mijn systeemvoorkeuren heb ik voor de zekerheid gecheckt. De 'persoonlijke bestandsserver' staat uitgeschakeld. En ik heb meteen de firewall ingeschakeld.
We maken gebruik van een router van sitecom. Er staat 'broadband router' op. Weet niet of iemand dat iets zegt.

Toivo en mvdg: bedankt voor de tips!