SE/30-ADB-Imac G4
25 februari 2004 - 16:28   
geplaatst door: romanista
Is het eigenlijk makkelijk mn oude se/30 je aan mn imac te koplen, adb-usb convertor? is dat betaalbaar?  of is dat eigenlijk toch niet de moeite waard?
Voor al uw Nostalgische Gevoelens: www.macretro.tk (Amiga, Arcade etc.)
www.ricklindeman.nl
Mac SE/30: Systeem7.1, 16 Mhz, 5 MB; iMac: OS X.Tiger, 1 GHz, 768 MB; MacBook Pro: 2,4 Ghz, Lion 4GB
SE/30-ADB-Imac G4
25 februari 2004 - 17:15    reactie #1
geplaatst door: hardus
aan een adb-usb convertor heb je niets, dat is voor heel iets anders.
je moet een ethernetkaart in je SE/30 hebben, dan is het geen probleem.
of een scsi naar ethernet convertor.
SE/30-ADB-Imac G4
27 februari 2004 - 10:47    reactie #2
geplaatst door: tecks
In je SE/30 zit alleen een 030PDS slot (een ruimte voor een insteekkaart)

Bij mijn weten zit zo'n specifiek slot alleen in de SE/30. Er zijn dan ook erg weinig uitbreidingskaarten voor gemaakt. Een zoektocht naar een ethernetkaart zal dan ook heel erg moeilijk zijn. Bovendien moet je dan nog een aaui-rj45 verloopje hebben, want toendertijd zat er een andere aansluiting op ethernetkaarten.

De suggestie van Hardus om een SCSI-ethernet convertor te kopen lijkt me dan ook het makkelijkst.

Zorg wel dat je een driver hebt!! Ik weet niet op welke systeemversie je SE/30 draait, maar vooral voor de oudere systeemversies is het erg moeilijk om de juiste drivers te pakken en aan de praat te krijgen.

Al met al denk ik dat het best een wat geld zou kunnen gaan kosten. Ik weet niet waarom je ze gekoppeld wilt hebben, maar externe floppenlezers, ZIPs of HD's op beide machines gaat misschien nog wel makkelijker, goedkoper en sneller.

Succes.

The power to be your best
SE/30-ADB-Imac G4
28 februari 2004 - 13:02    reactie #3
geplaatst door: romanista
wel, dat wordt dus niks ben ik bang, leek me gewoon leuk, een netwerkje bouwen en dan via de se 30 beneden de harddisk van boven gebruiken, via apple talk ofzo, maar dit wordt dus niks denk ik...
Voor al uw Nostalgische Gevoelens: www.macretro.tk (Amiga, Arcade etc.)
www.ricklindeman.nl
Mac SE/30: Systeem7.1, 16 Mhz, 5 MB; iMac: OS X.Tiger, 1 GHz, 768 MB; MacBook Pro: 2,4 Ghz, Lion 4GB
SE/30-ADB-Imac G4
28 februari 2004 - 14:59    reactie #4
geplaatst door: hitchhiker
Het is misschien niet makkelijk, maar ze zouden er nog moeten zijn die Ethernetkaarten voor een SE/30. Er zijn er toen relatief veel verkocht omdat de SE/30 een populaire AppleShare Server was. Zet 'm samen met een beetje flinke HD, een kaart en AppleShare in de vensterbank en je had zó 300MB online.
Wat je ook nog kunt proberen is met iets als een Dayna Etherprint of Etherport of een Farallon EtherMac iPrint. Je G4 blijft op Ethernet en je SE/30 op Localtalk/Phonenet, daar is zeker nog wel aan te komen. :satisfied: