Welke Ip range geeft Airport uit?
9 september 2004 - 09:28   
geplaatst door: Hammerite
Ik zit met het volgende probleem: heb een Linksys wireless router en 3 macs, waarvan 2 met pci Linksys wireless kaarten en 1 i-mac met een Airport kaart.

Mijn router geeft via DHCp IP adressen uit in de range 192.168.x.xxx enz.

De twee mac's met de Linksys kaart hebben inderdaad na opstart een nummer in die 192 range, de imac met de airport kaart ook wel, maar heel vaak heeft ie een ip-adres in de range 169.xxx.x.x
Omdat ik deze machine als server gebruik is dit erg lastig.

Nu zag ik wel dat er bij mij in de buurt een Airport netwerk actief is (zie ik o.a. met Macstumbler, kan het misschien zo zijn dat mijn airport kaart een "voorkeur" heeft voor het Airport netwerk?
Immers mijn Linksys kaartjes doen het wel goed.

Hoezo lerarentekort? Nederland zit vol met schoolmeesters.
Welke Ip range geeft Airport uit?
9 september 2004 - 09:50    reactie #1
geplaatst door: Toivo
Als de iMac een adres krijgt in de range 169.254.x.x, dan betekent dat (meestal) dat hij zichzelf een IP-adres heeft toegekend.

Mijn idee is dat de Mac in dat geval opgestart is buiten het bereik van je Airport Base Station. Remedie is om de Mac dichter bij het Base Station op te starten, het Base Station anders op te stellen (in een poging om het bereik te vergroten) of een externe antenne aan te koppelen, ook om het bereik te vergroten.

Persoonlijk vind ik het geen goed idee om een Airport client als server in te zetten. Is het niet mogelijk om één van de bedrade Macs als server te gebruiken? Je hebt dan een robuustere opstelling.

Toivo.

Time is nature's way of keeping everything from happening at once.
Welke Ip range geeft Airport uit?
9 september 2004 - 09:55    reactie #2
geplaatst door: neoman
Een adres in de 169.x.x.x reeks is een z.g. self assigned adres. Dat wil zeggen als je iMac dit IP address heeft kreeg ie bij de opstart geen IP address van een airport of ethernet netwerk toegewezen. In zo'n geval krijgt je Mac dan een self assigned IP address. Kortom, waarschijnlijk krijgt je iMac krijgt niet altijd een voldoende sterk airport signaal binnen (andere netwerken/storingsbronnen?) waardoor het draadloze netwerk niet kan worden herkent en wijst zichzelf dan een IP address toe.
Paar dingen die je kunt proberen:
- stel een ander kanaal in de reeks in.
- verplaats iMac/linksys opdat je een betere signaal sterkte krijgt.
- Maak gebruik van vaste ip adressen (als het signaal dan even zwak is vind je iMac even later automatisch het netwerk wel weer.
- Stel in netwerk voorkeuren het SSID van jouw voorkeur als voorkeurnetwerk in.
Welke Ip range geeft Airport uit?
9 september 2004 - 10:03    reactie #3
geplaatst door: Hammerite
Jongens bedankt voor de info.

Er zijn echter twee vreemde zaken:

De imac met airport en de g3 met linksys kaart staan allebei boven (router staat beneden); alleen de airport heeft dit probleem, de g3 met linksys nooit.

Het airport signaal is altijd vol dwz alle streepjes staan zwart in de menubalk.

Ik ga inderdaad de g3 als server met vaste ethernet verbinding maken

Hoezo lerarentekort? Nederland zit vol met schoolmeesters.
Welke Ip range geeft Airport uit?
9 september 2004 - 11:52    reactie #4
geplaatst door: neoman
idd vreemd als het signaal altijd volle sterkte aangeeft.

Probeer anders eerst een een tijdje de iMac met een vast IP address in de 192.168.x.x reeks.

(Bewerkt door neoman om 11:55, 9-09-2004)

Welke Ip range geeft Airport uit?
9 september 2004 - 11:54    reactie #5
geplaatst door: Hammerite

Citaat
neoman om 11:52, 9-09-2004
Probeer anders eerst een een tijdje de iMac met een vast IP address in de 192.168.x.x reeks.

Heb ik al geprobeerd (dmv manual in systeemvoorkeuren), alleen krijg ik dan wel een groen balletje voor mijn airport en de tekst dat ie verbonden is met het internet.
Maar als ik een link ingeef in de browser krijgt ik alleen maar "not found" errors.

(Bewerkt door Hammerite om 11:55, 9-09-2004)

Hoezo lerarentekort? Nederland zit vol met schoolmeesters.
Welke Ip range geeft Airport uit?
9 september 2004 - 11:57    reactie #6
geplaatst door: neoman
Ok! Nou komen we ergens. De 'not found' errors kun je vermijden door ook de DNS servers te specificeren. Doordat je 'manual' aan had staan maakt ie namelijk niet meer gebruik van DHCP en weet ie dus niet hoe de sitenames in ip adressen moeten worden omgezet.
Welke Ip range geeft Airport uit?
9 september 2004 - 12:30    reactie #7
geplaatst door: Cailin Coilleach
Een ding wat iedereen tot nu toe lijkt te missen is dat de TS aan geeft _geen_ Airport basisstation te hebben, maar een Linksys bak. Tevens zegt de TS dat er in de buurt _wel_ een ander Airport basisstation is, wat binnen zijn bereik was.

Als ik er niet naast zit was z'n vraag origineel dan ook of het niet mogelijk is dat hij een IP adres krijgt toegewezen door dat andere wifi netwerk. En _dat_ klinkt voor mij redelijk plausibel, ook in combinatie met het hele "server not found" verhaal.

Stel: jou iMac komt automagisch in een anders wifi netwerk terecht. Dan krijgt ie ook een ander IP adres dan de rest van jou systemen. Als je nu zelf met de hand het IP adres van die iMac aan gaat passen dan past hij niet meer in de range van het netwerk waar hij in zit -> tada! routerings probleem.

Kun je bij je Airport settings niet _kiezen_ in welk wifi netwerk je deel wilt nemen? Dacht het wel toch? Dan hoort het allemaal goed te komen...

Welke Ip range geeft Airport uit?
10 september 2004 - 15:58    reactie #8
geplaatst door: Roman78
Als er meerdere AP's in de buurt staan kan je het beste je SSID vast zetten op je computers (dus allemaal). En beveilig het met een WEP code, anders kunnnen de buren meegenieten.

Als je geen gebruik maakt van DHCP moet je ook niet vergeten naast je DNS ook je Default Gateway op te geven, anders werkt inet nog steeds niet.

1984: To create a new standard, it takes something that's not just a little bit different; it takes something that's really new and really captures people's imagination and the Macintosh, of all the machines I've ever seen, is the only one that meets that standard. (Bill Gates)
1995: To see tomorrow's PC, look at today's Macintosh. (BYTE Magazine)