WPA keylengte probleem
3 juni 2004 - 13:30   
geplaatst door: neoman
Na de berichten over niet beveiligde draadloze netwerken dacht ik er goed aan te doen de beveiliging van mijn netwerk van WEP 128 naar WPA met PSK op te schroeven. Alles keurig ingesteld, de machine meldt keurig dat er een WPA beveiligd netwerk is gedetecteerd en vraagt om de sleutel. OK, so far so good. Nou heb ik in mijn draadloze router (Draytek 2600VG) een 64 hex digit sleutel voor WPA gespecificeerd maar die past dus niet in het daarvoor bestemde veld in OS X 10.3.4. Het veld is n.l. max. 64 tekens lang en om duidelijk te maken dat er sprake is van een hex sleutel moet er een '$' of '0x' voor de sleutel gespecificeerd worden. Dat maakt dat het invoerveld 65 dan wel 66 characters moet accepteren en dat doet het dus niet. :wacko: weglaten van de '$' of '0x' resulteert zoals te verwachten was in een ongeldig password. Wie heeft dit al eerder aan de hand gehad en een oplossing gevonden? (heb tijdelijk een iets kortere ASCII key ingesteld :music: maar ik heb liever een hex key en die moeten 64 lang zijn naar ik heb begrepen.)
WPA keylengte probleem
3 juni 2004 - 19:25    reactie #1
geplaatst door: neoman
Er moet toch iemand zijn die dit al eens is tegengekomen!
Maakt er überhaupt iemand gebruik van WPA met PSK?
Hoe heb je het aangepakt?
WPA keylengte probleem
4 juni 2004 - 18:58    reactie #2
geplaatst door: Arjan van den Bulk
Ik heb geen ervaring met WPA beveiligingen, maar kijk eens naar de volgende documenten.

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=150715- en
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=107921

Wat ik hier uitbegrijp is dat Mac OS 10.3.4 automatisch detecteerd welke beveiliging je gebruikt, misschien kan je dit ook kiezen in de keuzebox "wireless security" dan kun je bij WPA gewoon je 64 hexadecimale tekens invoeren zonder het voorvoegsel "0x" te gebruiken.

sucses, laat even weten of het is gelukt.

WPA keylengte probleem
4 juni 2004 - 22:14    reactie #3
geplaatst door: neoman
Dank voor je moeite Arjan. Deze documenten (en nog heel veel andere) had ik gevonden maar brachten geen oplossing. Feit is dat ik de hex key bij internet connect moet invullen en dat veld is nu eenmaal max. 64 lang, dus dat past niet. Nu heel wat puzzelen heb ik de moed opgegeven en ben weer terug bij een WEP 128 beveiliging. Begin ook het idee te krijgen dat de implementatie van WPA met PSK in de Draytek (firmware versie 2.5.2_H) nog niet helemaal optimaal functioneert, in ieder geval niet met MacOS X 10.3.4. Ik wacht wel op een upgrade van de firmware en dan ga ik wel weer eens verder spelen. :smile: