geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/iPhone_3G_S.jpg[/img]Bij de lancering van de iPhone 3G S vroegen veel mensen zich af of Apple, inmiddels de zoveelste speler op de markt van de smartphones geworden, het zou lukken om voort te bouwen op het succes. Misschien dat het op de markt komen van de Palm Pre in de dagen er voor een negatieve impact zouden hebben?

Terwijl eerst de voorspelling van analist Gene Munster van Piper Jaffray dat in het eerste weekend er zeker 500.000 verkocht zouden worden nog optimistisch leek, blijkt nu dat het er inmiddels al meer dan 1 miljoen over de toonbank zijn gegaan.

Bij de lancering van de eerste iPhone duurde het ongeveer twee en een halve maand voordat de eerste miljoen verkocht waren, bij de tweede iPhone (de 3G) was het bijna een miljoen in drie dagen. Nu is het dus meer dan een miljoen, en daarbij gaat het alleen om de nieuwe iPhone 3G S. Dus hoeveel er van de 3G verkocht zijn, die ook nog steeds verkocht wordt en nu als het goedkope instapmodel geldt, is nog niet bekend gemaakt.

Eerlijkheidshalve moet wel vermeldt worden dat de iPhone nu in meer landen gelanceerd is dan bij de vorige keren, want dit keer deden Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk ook mee.

Het is dan ook de vraag in hoeverre er al echt concurrentie op de smartphone-markt is, want voorlopig is dat een markt waar erg veel groei zal plaatsvinden en er dus plaats voor meerdere modellen naast elkaar.

Dat neemt niet weg dat het moeilijk is voor sommige fabrikanten. Zo heeft RIM, de makers van de Blackberry, het afgelopen kwartaal geen groei laten zien en blijkt 12 procent van de iPhone 3G S kopers er zijn Blackberry voor weg te doen.

Het lijkt er dan ook op het nog interessante tijden gaan worden op de smartphone-markt.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.