[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Cupertino-Apple-HQ.jpg[/img]Apple heeft informatie online gezet over hoeveel banen het bedrijf in de V.S.
heeft gecreëerd en de teller staat volgens het bedrijf op ruim een half miljoen (514.000 om precies te zijn).

Daarbij is Apple niet zuinig geweest bij het optellen, want bij Apple zelf in de V.S. werken 'maar' 49.000 mensen, de rest zijn toeleveranciers e.d. en vooral makers van apps voor de iOS App Store.
Het is opvallend dat Apple deze pagina nu publiceert, want het komt na een serie artikelen in The New York Times. Die artikelen gingen vooral over de werkomstandigheden in China, maar daar werd ook kritiek geuit op het feit dat Apple vooral banen in China creëert. Het lijkt er dan ook op dat deze pagina een reactie daarop is.
Apple is sinds Tim Cook aan het roer staat een stuk opener in de communicatie geworden, maar lijkt daarbij nu wel het risico te lopen dat ze te reactief te werk gaan. Het lijkt een absolute plus dat Tim Cook besloten heeft om opener te communiceren, gezien de groei van Apple heeft hij waarschijnlijk ook weinig keus. Maar het risico is natuurlijk dat Apple op een gegeven moment op iedere speldenprik moet gaan reageren, en ik denk niet dat dat bedoeling is van Tim Cook.
En Apple geeft in ieder geval één detail weg van het glas dat gebruikt wordt voor de iPhone, want ze schrijven zelf: "Corning employees in Kentucky and New York who create the majority of the glass for iPhone". Dat Apple Corning's
Gorilla Glass gebruikt voor de iPhone was al bijna zeker, dat hebben ze dus bij deze bevestigd.
Niet wereldschokkend, maar wel een andere koers dan in het verleden...