geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/MoneyBag_dollar.jpg[/img]Ruim een week geleden kon je hier op MacFreak al lezen dat er geruchten waren dat Apple samen met Microsoft en Google de patent-portfolio van Kodak zou overnemen. Inmiddels is het zover, en heeft Kodak een persbericht op het web gezet waarin we kunnen lezen dat deze partijen inderdaad de kopers waren en dat ze 525 miljoen dollar hebben betaald voor een slordige 1100 patenten.

Het lijkt er dus op dat de beoogde aanpak gelukt is, het eindbedrag ligt dichtbij de eerder geraamde 500 miljoen en de patenten worden door de grote spelers verdeeld, zodat er daarna geen eindeloze rechtszaken gevoerd hoeven te worden.

Mocht je trouwens in dat persbericht zoeken naar Apple, Microsoft of Google, dan zal je die namen niet tegenkomen. Apple liet samen met Microsoft (en nog een aantal partijen) hun belang vertegenwoordigen door Intellectual Ventures en Google werd vertegenwoordigd door RPX Corporation, en die twee bedrijven komen we al in de eerste zin tegen.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Apple en partners betalen 525 miljoen voor patenten Kodak
19 december 2012 - 16:48    reactie #1
geplaatst door: Tim 006
Dat geld wordt gewoon uit de achterzak betaald.

Nou nog afwachten hoelang het duurt voordat we deze patenten terug gaan zien in de productlijn van Apple.
Ik heb wel het een en ander ;P
Apple en partners betalen 525 miljoen voor patenten Kodak
19 december 2012 - 16:53    reactie #2
geplaatst door: odo
Opvallend is dat alle grote partijen hebben meebetaald: Bloomberg is reporting that the 12 companies are made up of just about every major player in the tech business, including Apple, Google, Samsung, Microsoft, and Facebook
Apple en partners betalen 525 miljoen voor patenten Kodak
19 december 2012 - 18:06    reactie #3
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

@Tim 006

Ik denk niet dat we deze patenten terug gaan zien in de producten, ik denk eerder dat deze patenten al in de producten van Google en Apple zitten verstopt maar dat deze zijn aangericht om rechtszaken te voorkomen.


Apple en partners betalen 525 miljoen voor patenten Kodak
19 december 2012 - 21:27    reactie #4
geplaatst door: bacon
Sorry hoor. Ik begin ontzettend moe te worden van al het "nieuws" over het eindeloze patentengezeur van alle partijen. Daar worden we hier en elders al een paar jaar mee om de oren geslagen. En waar gaat het steeds om?: Schaamteloos meer en meer en meer en meer geld. Met als uiteindelijk doel een monopoliepositie.. Hoezo vrije markt?
"De wereld gaat aan vlijt ten onder" 1956 (!!) Boektitel Max Dendermonde
Apple en partners betalen 525 miljoen voor patenten Kodak
20 december 2012 - 08:02    reactie #5
geplaatst door: macsniper
...
Bewerkt: 14 juli 2020 - 07:04 door macsniper
Apple en partners betalen 525 miljoen voor patenten Kodak
20 december 2012 - 08:16    reactie #6
geplaatst door: Robert
@ bacon: je kan dat nieuws toch overslaan? En ironisch genoeg gaat dit nieuwsbericht nu juist niet over alles wat jij noemt...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Apple en partners betalen 525 miljoen voor patenten Kodak
20 december 2012 - 09:31    reactie #7
geplaatst door: bacon
@Robert,
Beschouw die reactie, evenals deze, maar als een oprisping, waar overigens niet alleen ik "last" van heb.
In de kop van het nieuws: "Apple en partners betalen 525 miljoen voor patenten Kodak." word ik voor de zoveelste keer geconfronteerd met "miljoenen" in samenhang met het woord "patenten", De afbeelding daarbij is een zak met geld. Ik ben allergisch geworden in de afgelopen jaren voor deze woorden en dat soort afbeeldingen. Ik heb hetzelfde bij het lezen van, en de beoogde uitwerking, van  kijk-, luister- en leesgetallen, die ook alleen maar representatief zijn voor geld, niet voor de inhoud. Des temeer des tebeter is het misverstand. De inhoud sla ik dan maar over, en mijn mening daarover schreef ik al in het einde van mijn eerste reactie: geld, geld en nog eens geld. Misschien is dit nieuws dan ook symptomatisch te noemen voor onze tijd: het gaat altijd over geld.
Natuurlijk mag/moet dit bericht geplaatst worden omdat het "nieuws" zou zijn. Maar neem het me s.v.p. niet kwalijk dat ik de inhoud niet meer lees! Om met wijlen Wim Bosboom te spreken, zonder me verder ook maar een greintje met deze man te identificeren, "dit moest ik even kwijt". :biggrin:

"De wereld gaat aan vlijt ten onder" 1956 (!!) Boektitel Max Dendermonde