Apple heeft ambitieuze plannen met de iTV
22 augustus 2010 - 23:30   
geplaatst door: SteveJobs
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/gerucht.gif[/img] Kevin Rose, miljonair, oprichter van Digg, zelfbenoemd Apple waarzegger en Angel investeerder, heeft op zijn blog wat details geplaatst over wat Apple's plannen zouden kunnen zijn met de iTV.

De nieuwe Apple iTV zou in lijn liggen met de ontwikkelingen van de iPad en iPhone en dan met name de Appstore en het succes daarvan. De iTV gaat draaien op een variant van het iOS en zal ook een eigen Appstore hebben waarin je TV Apps kan kopen zoals, video delen, streamen, opnemen en natuurlijk ook games.

Niet alleen zijn de 'usual suspects' aanwezig. Apple heeft met de iTV een geheel nieuw businessmodel in gedachte waarmee ze de traditionele TV wereld op zijn kop gaan zetten.

De diverse TV stations zouden namelijk hun eigen App krijgen waarmee de gebruiker, met het aanschaffen van zo'n TV station App, toegang krijgt tot de televisie zonder tussenkomst van kabel of satelliet. Internet zal dus je kabelabonnement moeten gaan vervangen.

Als laatste denkt Kevin dat de iPad in een afstandsbediening verandert waarmee je de iTV kan bedienen. Ons lijkt het meer logisch als Apple daar in eerste instantie de iPhone voor zou gaan gebruiken, aangezien de penetratiegraad van de iPhone hoger is dan die van de iPad. En krijgen we dan in de toekomst misschien ook een Apple iTV App voor Android, Nokia en Blackberry om de iTV te bedienen?

Deze plannen klinken, zelfs voor Apple, erg ambitieus. Ben benieuwd of Apple zoiets als dit voor elkaar kan krijgen in de VS, laat staan in Europa. Voor Nederland en Belgie zal dit nog wel een tijdje duren, mocht de iTV er daadwerkelijk komen op 14 september.

Voor meer over de Apple iTV verwijzen we je naar geruchten over nieuwe Apple iTV
Don't panic