geplaatst door: Ger Nijkamp
[IMG=right]http://www.gigashare.com/files/hotlink/1883657091.gif[/IMG]De werkelijke omvang van de natuurramp in het zuiden van Amerika veroorzaakt door de orkaan Katrina begint eigenlijk nu pas tot de wereld door te dringen, zo lijkt het.

Apple is via de Amerikaanse iTunes Music Store is inmiddels gestart met een inzamelingsactie voor het American Red Cross. Ook op de voorpagina van de Apple-site wordt hiervoor ook verwezen naar iTMS. Apple biedt een optie om 5, 10, 25, 50, 100 of 200 dollar te doneren ten behoeve van gedupeerden van de orkaan Katrina die afgelopen dinsdag o.a. over New Orleans raasde. Apple voert de actie geheel belangeloos uit: 100% van het gedoneerde geld komt bij deze neutrale hulporganisatie terecht.

Apple bood één keer eerder de mogelijkheid om via iTMS geld te doneren. Toen was het geld bestemd voor de slachtoffers van de tsunami in Azië. Of Apple de huidige inzamelingsactie nog uit gaat breiden naar andere iTunes Music Stores in de wereld is niet bekend.
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 09:25    reactie #1
geplaatst door: Missundaztood
Het verbaasd mij vooral hoe slecht de hulpverlening op gang komt.  :thumbs-down:
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 10:39    reactie #2
geplaatst door: SuperNilles
Zal erg politiek worden deze topic (sorry) maar als je een oorlog kan betalen is het erg lullig dat je op deze manier je eigen mensen laat stikken.Dat dan Apple geld gaat inzamelen voor het rijkste land van de wereld. Omgedraaide wereld dit.
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 11:46    reactie #3
geplaatst door: Asmodean
Volgens mij ziet 'de wereld ' wel de ernst van de situatie in, nu Bush en z'n maatjes nog.
Ik zeg maar zo, ik zeg maar WOEF!!
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 12:39    reactie #4
geplaatst door: MacMiep
Van mij krijgen ze geen cent. Laat Willem de Veroveraar maar eens bij zijn vriendjes van de Carlyle groep langsgaan. Centen zat, oorlog verdient.

MM
Al meer dan 20 jaar beheert Miep de MacMiepMacCursus op macmiep.nl & op macostutorial.com in het Engels èn Duits!
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 12:54    reactie #5
geplaatst door: wannabe steve
had je gedacht! de oorlog kost dagelijks 110 mil.
I know you're with me, so what if we do fall apart?
Give into all that we are and let all the broken pieces shine
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 13:35    reactie #6
geplaatst door: draaischaap

Citaat
wannabe steve om 12:54, 2-09-2005
had je gedacht! de oorlog kost dagelijks 110 mil.

...wat dubbel en dwars wordt terugverdiend bij onder andere de wederopbouw, als het niet al is terugverdiend door de wapenindustrie. Elke raket die afgeschoten wordt levert (indirekt) geld op.

Waar denk je dat de VS z'n geld vandaan haalt. Tomatenteelt?
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 13:42    reactie #7
geplaatst door: iPascal
Het machtigste ontwikkelingsland ter wereld.  :crazy:
Onderschrift buiten gebruik.
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 14:19    reactie #8
geplaatst door: dUb
Daar gaan we weer, tis ook overal hetzelfde.

Iedereen altijd en overal commmentaar op de VS, en dat meestal omdat ze een keer iets hebben gehoord of iets hebben gezien. 9 van de 10 keer praten mensen elkaar maar na. Dan heeft een buurman weer een half verhaal gehoord en geeft er zelf nog een leuke draai aan, en voiia de VS hate story heeft er weer een verhaal bij.

Ik ben de laatste die zegt dat de VS altijd correct beleid voert, maar mensen kijk/luister eerst eens ff voordat je je verhaal klaar hebt!!

En by the way, als de VS overal zijn handen vanaf zou trekken, en zich lekker alleen met zichzelf zou bemoeien, dan wil ik nog wel eens zien wat voor rotzooitje het in de wereld wordt!!

Hoop dat Apple de donatie ook op onze eigen NL store beschikbaar gaat maken, kunnen mac gebruikers tenminsten makkelijk en doeltreffend doneren!
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 14:28    reactie #9
geplaatst door: backspinner
tja kan het niet laten: toch weer hypokriet om wel de hele wereld te willen verbeteren maar zelf niet eens een aangekondigde ramp kunnen behappen. als de USA gewoon zich met hun eigen politiek bezig hadden gehouden, dan waren er geen terroristische aanslagen gekomen. Canada (om maar eens een voorbeeld te noemen) lukt het toch ook om buiten schot te blijven? ik ga echt niet doneren aan het "machtigste" en rijkste land ter wereld!
<uw wens is mijn gedachte>
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 14:31    reactie #10
geplaatst door: Missundaztood
@dUb, ik wist niet dat jij vrede een rotzooitje vind :wink:
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 14:58    reactie #11
geplaatst door: dUb
@ Missundaztood

ok nog 1 kleine reactie.

Zeggen de jaren 1940-1945 je wat?

Volgens mij waren er toen ook o.a. wat mensen met een de Amerikaanse nationaliteit in ons kleine kikkerlandje om de rotzooi hier recht te zetten!
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 15:08    reactie #12
geplaatst door: iPascal
En omdat ze in 1940-1945 hier waren voor ons moeten we dat tot het einde onzer dagen gaan horen.
Pakt bij mij echt niet hoor.
Ik doneer niks,nul,nada,nouggabollen.

Pas op, misschien brengt deze ramp ook goed nieuws.
Nu kan de machtigste aap ter wereld het plan om ook Iran binnen te vallen zich waarschijnlijk op de buik schrijven.
ik zeg wel waarschijnlijk want met zo een idioot weet je het maar nooit.

Onderschrift buiten gebruik.
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 15:10    reactie #13
geplaatst door: draaischaap
@dUb: Je bedoeld de Canadezen?
Canadezen zijn blijkbaar alleen amerikanen als er een koe uit de spreekwoordelijke sloot getrokken dient te worden...
Het is geen vrijbrief weet je...
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 15:16    reactie #14
geplaatst door: CurliBook
@dUb: Please niet die clichés uit de kast nu.. jij en ik hebben geen kredietwaardige mening over 1940-'45 aangezien we dat niet eens kunnen vatten wat er toen zoal omging in de wereld aangezien we er niet zelf bewust getuige van zijn geweest. Wij leven nu en zijn nu bewust getuige van het feit dat de U.S. of A. nu te maken  heeft met een waargeworden nachtmerrie van elk 'westers' land...

Totale disharmonie en wanorde. Totaal onvoorbereid op deze scenario's. Ik vind het ongelofelijk dat een rijk en welvarend land niet eens hoofd kan bieden aan deze vormen van chaos... Ik vind de inzamelingsactie van Apple in deze een puur commercieel en politiek statement hebben waarvoor ik wel sympatie kan opbrengen, maar ik niet het nut inzie, aangezien men met verschillende maten meet op dit moment - oorlog en de scepter zwaaien tijdens diverse brandhaarden (al dan niet zelf uitgelokt of gestart) op diverse plekken in de wereld, maar op het 'thuisfront' geen enkele vorm van concrete hulp bieden en het eigen volk dat in deze tijd verwaarloosd wordt en velen zelfs gewoonweg sterven op straat... ik vind het heel raar... ik kan er eigenlijk niet bij. Wel diverse pogingen trachten terrorisme voor te zijn en niet een rampen-scenario voor ogen/handen waarin men gewaarschuwd is voor de gevolgen van een dergelijke (natuur)ramp... snap het niet...
Wijzigingen, type- en/of drukfouten voorbehouden ©1974-2005
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 15:33    reactie #15
geplaatst door: dUb
Laat maar... zinloze discussie! Zoals zo vaak hiero!
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 15:37    reactie #16
geplaatst door: Missundaztood

Citaat
dUb om 14:58, 2-09-2005
Zeggen de jaren 1940-1945 je wat?
Ja, me opa heeft gevochten in de oorlog (en is daar nooit over heen gekomen). Mijn oma heeft hierdoor een duidelijk mening over oorlog, "Oorlog is het ergste wat je een mens kan aandoen".
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 15:50    reactie #17
geplaatst door: cvanmeer
van het ModeratorTeam Ok, nu is het genoeg...voordat het uit de hand loopt.
Alleen nog on-topic reacties...als je een discussie over bijv.
de oorlog wilt hebben, doe dat dan a.u.b. ergens anders, maar
misbruik dit forum daar dan niet voor. Verdere off-topic reacties
worden verwijderd.

[cvanmeer]
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 16:06    reactie #18
geplaatst door: draaischaap
@cvanmeer: Zo'n artikel is natuurlijk wel een beetje vragen om gedonder. :music:

Goed dan: NOS teletekst (op dit moment pagina 105) meldt dat er in elk geval geen Nederlandse hulpactie komt.
http://teletekst.nos.nl/?101-01

Citaat
Er komt in Nederland geen nationale actie voor de VS. Volgens de Samenwerkende Hulporganisaties heeft de VS zelf genoeg geld en capaciteit om de gevolgen van de ramp op te vangen.
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 16:34    reactie #19
geplaatst door: Hildo
van het ModeratorTeam Ik dacht dat ik redelijk duidelijk was.
Bericht verwijderd.

[cvanmeer]
Show me a man who loves football and nine times out of ten you'll be pointing at a really bad shag. (Julie Burchill)
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 16:49    reactie #20
geplaatst door: JPZ
Toch een goed initiatief van Apple,alle kleine beetjes helpen.

En ik mag niet meer off-topic.....
Mijn avatar zegt genoeg neem ik aan.
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 17:08    reactie #21
geplaatst door: cvanmeer
Inderdaad, alle kleine beetjes helpen.
Ik vind het een goed initiatief. :thumbs-up:
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 17:11    reactie #22
geplaatst door: Hildo

Citaat
 NOS teletekst (op dit moment pagina 105) meldt dat er in elk geval geen Nederlandse hulpactie komt.
http://teletekst.nos.nl/?101-01

Citaat
Er komt in Nederland geen nationale actie voor de VS. Volgens de Samenwerkende Hulporganisaties heeft de VS zelf genoeg geld en capaciteit om de gevolgen van de ramp op te vangen.


Maar we sturen wel een fregat met mariniers en hulpgoederen: http://www.nu.nl/news/584318/22/Nederland_stuurt_fregat_naar_New_Orleans_%28video%29.html
"....Nederland loopt met het sturen van het fregat vooruit op een formeel Amerikaans verzoek..."



Show me a man who loves football and nine times out of ten you'll be pointing at a really bad shag. (Julie Burchill)
Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 17:23    reactie #23
geplaatst door: draaischaap
LOL, Op teletekst pagina 105 is het bericht over de Samenwerkende hulporganisaties nu vervangen voor het bericht van die fregat.

Apple start donatie-actie voor slachtoffers Katrina
2 september 2005 - 18:12    reactie #24
geplaatst door: BuzzE
Op deze pagina is de verwoesting die de orkaan teweeg heeft gebracht door middel van QuickBird satellietbeelden te zien:
http://www.digitalglobe.com/katrina_gallery.html

Ik denk niet dat er ooit eerder een miljoenenstad op zo'n manier door natuurgeweld is getroffen. De kritiek op de traag opgang komende hulpverlening is natuurlijk terecht. De situatie is in het begin volkomen onderschat. En een ramp in een wereldstad is, door het soort mensen dat daar rondloopt, nou eenmaal van een hele andere orde dan een ramp in niet-stedelijk gebied. Binnen de VS zelf is de kritiek ook erg luid. Ik denk niet dat het nodig is daar vanuit Nederland nog een schepje bovenop te doen. Het is volgens mij nog maar zeer de vraag of de gang van zaken beter zou zijn als zoiets in een grote stad in een ander land zou gebeuren. We kunnen alleen maar hopen dat we daar nooit achter zullen komen.