Apple koopt aandeel ITG
19 december 2008 - 11:58   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/apple.jpg[/img]Apple is al een tijdje bezig met strategie waar van de buitenkant wel de contouren van te onderscheiden zijn, maar de details - zoals zo vaak bij Apple - allemaal nog erg wazig zijn.

Eerst kocht Apple acht maanden geleden chipmaker P.A. Semi. Vervolgens stapte Mark Papermaster over van IBM naar Apple, hoewel die - sinds hij van de rechter voorlopig niet bij Apple mag werken - op het moment natuurlijk weinig voor Apple kan betekenen.

En vandaag is er het nieuws dat Apple voor 5 miljoen dollar 3,6 procent aandeel heeft genomen in de Britse chipfabrikant Imagination Technologies Group. Daarbij werd ook bekend dat Apple daarmee een licentie heeft gekregen van de PowerVRmobile graphics technology van dit bedrijf.

Het lijkt er op dat Apple een strategie ontwikkelt, in combinatie met onder andere de ontwikkelingen in Snow Leopard en dan met name OpenCL and Grand Central, met als bedoeling om parallel processing en versnelling met behulp van de videokaart niet alleen in Mac desktops, maar ook in mobiele apparaten te krijgen. Als dat volgens plan verloopt zou het voor andere platformen, zoals Android, Windows Mobile en Symbian, nog wel eens erg moeilijk kunnen worden om Apple voorsprong hierin te kunnen volgen.

En misschien dat de iPhone en de iPod touch dan nog wel eens een concurrent voor de Nintendo DS zouden kunnen worden.

Bron: AppleInsider

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Apple koopt aandeel ITG
19 december 2008 - 20:00    reactie #1
geplaatst door: candykane
ik denk gewoon dat ze een betere iphone willen maken met beter grapichs want games lijken aardig goed te verkopen op de iphone.
ehm de iphone is eigenlijk al een platvorm opzich zelf, er is volgens mij geen enkel mobile telefoon platvorm wat zo veel verschillende software develepers heeft.
waar een wil is, is een weg.