
Bill Gates: Apple heeft straks een Surface nodig
Bill Gates werk al een tijdje officieel niet meer voor Microsoft, maar dat betekent niet dat hij te beroerd is om even lekker reclame voor Microsoft te maken. Daarbij is hem niets te gek, want hij denkt niet alleen dat Surface een groot succes gaat worden,
hij zegt zelfs dat dat succes zo groot zal zijn dat Apple zijn aanpak zal moeten heroverwegen en ook zal moeten komen met een tablet dat een desktop besturingssysteem draait.
Een mooi marketingpraatje, maar de Surface is natuurlijk eigenlijk de aanpak die Microsoft eerder heeft gekozen, een volledig besturingssysteem op een computer met een aanraakscherm, alleen is er nu een leuk uitziende grafische schil (Metro) overheen gelegd die speciaal is gemaakt voor een aanraakscherm.

Bill had trouwens wel een verklaring voor de reden dat de eerdere experimenten van Windows tablets geflopt waren, ze waren gewoon te vroeg en de aanpak was niet goed. En waarom lukte het Steve Jobs wel, waar Bill zelf gefaald had? Steve's timing was beter en het totaalpakket was beter samengesteld (
the package that he had put together).
Dat zegt niet dat Microsoft niet succesvol zal zijn met deze aanpak, maar een garantie is het zeker niet. Daarbij is het leuk dat Bill er een verhaal van Microsoft versus Apple van maakt, maar de OEM's van Microsoft zijn er niet blij mee. Acer's Stan Shih heeft al gezegd dat hij er van uit gaat dat Microsoft helemaal niet met de Surface zal komen en dat het allemaal een marketing-actie is om de aandacht van de iPad af te leiden en volgens geruchten zou HP er over denken om Windows RT helemaal niet te gaan gebruiken.
Wordt ongetwijfeld vervolgd