[img=right]http://macfreak.nl/base/data/news/images/iPhone3g_Homescreen.jpg[/img]Op de iPhone kan je veel dingen doen die gelijk staan aan de activiteiten die gedaan worden op een computer. Echter hebben programmas bepaalde mogelijkheden niet, zoals achtergrondprocessen. Bij een achtergrondproces wordt een programma niet geheel afgesloten, maar blijft het nog actief. Tot nu toe is de enige achtergrondproces die zich op de iPhone kan afspelen, de muziek aan laten staan. Dat kan alleen maar door de door Apple ontwikkelde software.
Silicon Alley Inside (SAI) beweert dat Apple de achtergrondprocessen wel toestaat, maar dan alleen voor een selecte groep applicaties. Het zou via 2 mogelijkheden kunnen, of de gebruiker bepaalt zelf welke applicatie op de achtergrond mag draaien, of Apple bepaalt welke applicaties van de achtergrondprocessen mogen profiteren.
De reden dat er geen gebruik mag worden gemaakt van de achtergrondprocessen is waarschijnlijk omdat de iPhone schaarse RAM heeft (128 MB) en een achtergrondproces neemt veel van dat probleem op.
Wanneer Apple een nieuwe iPhone uitbrengt met meer RAM zouden de achtergrondprocessen makkelijker kunnen worden gerealiseerd.
Via:
SAI