DisplayPort 1.4a: 8K en minder energieverbruik
11 februari 2015 - 15:20   
geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Displays.png
DisplayPort 1.4a: 8K en minder energieverbruik
De Video Electronics Standards Association (VESA) heeft deze week een nieuwe DisplayPort standaard aangekondigd, en dat lijkt goed nieuws voor onze toekomst. Want deze standaard brengt ondersteuning voor hogere doorvoer van data, een grotere kleurdiepte en nog hogere 'refresh rates'.

Dat er meer data met DisplayPort 1.4a getransporteerd kan worden betekent ook dat er ondersteuning komt voor 8K schermen (7.680 bij 4.320 pixels).

Naast deze snelheidsverbeteringen komt er ook ondersteuning voor Segmented Panel Displays. Volgens de VESA baant dat de weg voor dunnere, lichtere en goedkopere panelen, die ook nog minder energie zouden verbruiken.

Het duurt nog wel even voordat wij schermen met deze standaard in handen zullen hebben, die worden pas in 2016 verwacht. Als je meer wilt lezen over DisplayPort 1.4a dan kan dat in dit artikel van displayport.org.



Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
DisplayPort 1.4a: 8K en minder energieverbruik
11 februari 2015 - 15:45    reactie #1
geplaatst door: Pieterr
Kunnen we alvast gaan sparen voor een iMac 8K! Want zeg nou zelf, wie wil er nu nog een iMac 5K?  :happy:
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
DisplayPort 1.4a: 8K en minder energieverbruik
11 februari 2015 - 17:03    reactie #2
geplaatst door: tactac
Hoe verhoudt zicht dit tot thunderbolt? Blijft het dezelfde aansluiting? Krijgen we dan aparte kabeltjes met het ene type aansluiting aan de ene kant en de nieuwe displayport aan de andere kant?
DisplayPort 1.4a: 8K en minder energieverbruik
11 februari 2015 - 17:46    reactie #3
geplaatst door: Pieterr
Er zal tzt wel een Tunderbolt 3 of 4 komen die compatible is met DisplayPort 1.4a.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."