[img=right]http://static.flickr.com/27/88698041_090842e374_m.jpg[/img]Apple heeft in Amerika
aangekondigd dat de onderdelen van Final Cut Studio (Final Cut Pro, DVD Studio Pro 4, Motion 2, Soundtrack Pro en Production Suite) niet meer apart te koop zullen zijn, maar dat vanaf nu het hele Final Cut Studio pakket gekocht moeten worden.
Ondanks dat er zeer vriendelijke upgrade prijzen gerekend zullen worden (voor bezitters van Final Cut Pro 5 kost een upgrade naar Studio maar US$99) zullen veel mensen hier niet erg blij mee zijn. Er zullen genoeg eindgebruikers zijn die bijvoorbeeld wel de features van Final Cut Pro willen zonder behoefte te hebben aan het hele pakket dat je nu als koppelverkoop wordt opgedrongen.
En ondanks dat de upgrade prijs op dit moment erg aantrekkelijk is, lijkt het aannemelijk dat je in de toekomst voor het hele pakket de volle prijs (US$ 1299) zal moeten betalen.
Op die manier is de kans groot dat het voor relatief kleine gebruikers nu plotseling wel een èrg duur (en op termijn misschien zelfs onbetaalbaar) pakket wordt.