
Het Chinese Xiaomi gaat ver in Apple-imitatie
Samsung heeft de naam als grootste imitator van Apple, waardoor het bedrijf vaak de bijnaam Samesung meekrijgt. Dat is trouwens een bewuste keuze van het bedrijf, zelfs toen Google
ze waarschuwde dat ze daarin te ver gingen namen ze geen gas terug, in tegendeel.
Maar Samsung is de enige niet, ook het het Chinese bedrijf Xiaomi kan er wat van. Hun nieuwe telefoon de Mi 3 heeft bijvoorbeeld
productpaginas waarin het wel erg duidelijk wordt waar de inspiratie vandaan komt. Nu kan je zeggen dat een 'cleane look' op wit gewoon eigentijds is, maar dat praat natuurlijk niet goed dat ze het icoon van Aperture gepikt hebben en in hun 'fotos' van de camera van de Mi 3 hebben gebruikt (bij "13MP camera with dual-LED flash." en "Amazing from the inside out.").
En dat jatwerk is voor Xiaomi nog redelijk subtiel, de Mi4 is gewoon een ordinaire imitatie van de huidige lijn iPhones, zoals
hier te zien is.
Daar stopt het niet bij, zowel de nieuwe smartphones als de tablets van Xiaomi zijn samenraapsels van Apple design, hoewel het gezegd moet worden dat ze dat aardig doen. Zo hebben ze als één van de weinige makers van Android tablets gekozen voor dezelfde 4:3 beeldverhouding als de iPad, in plaats van de 16:9 verhouding die de meeste Android tablet makers kiezen.
Ook hun design ziet er allemaal aardig uit, maar lijkt vooral een samenraapsel van wat Apple allemaal al op de markt gezet heeft.
Xiaomi's global vice president Hugo Barra vindt het gedoe over dat imiteren allemaal maar onzin, en maakt zich er zelf boos over.
Hij zei bijvoorbeeld dat hij doodmoe en doodziek (sick and tired) is dat Xiaomi steeds als een kopie van Apple weggezet wordt. Xiaomi is "an incredibly innovative company" en de mensen die het bedrijf van kopiëren beschuldigen zijn "sweeping sensationalist statements because they have nothing better to talk about."
Misschien tijd om meneer Hugo Barra te vragen waarom er bij een recente presentatie van Xiaomi er iemand in jeans met een zwart t-shirt op toneel stond met de volgende tekst achter hem op het scherm.

Het Chinese Xiaomi gaat ver in Apple-imitatie