Koosjere lettertypen-stamppot met Smasher
4 oktober 2005 - 01:03   
geplaatst door: Peter Villevoye
[img=right]http://www.xcite-international.com/main/assets/webpictures/Smasher1_w1.jpg[/img]Een populair modern gezegde luidt: "je kunt nooit genoeg schoenen hebben".
Dat geldt ook voor lettertypen, oftewel "fonts". Een beetje verzamelwoede is dus niet erg bij fonts. Je moet ze alleen goed beheren, alsof je postzegels spaart: series bijeen houden, goed op je dubbele versies letten en kapotte exemplaren verwijderen. Maar wie weet dat nog in deze tijd van email en sms ?
De makers van Font Agent Pro hebben daarom een nieuwe font-tool ontwikkeld: Smasher (Kies product vanaf de XCite-homepage). Daarmee kan je:

- lettertypen met andere tools of programma's beheren en/of gebruiken
- lettertypen zuiniger gebruiken, namelijk per font i.p.v. hele koffers
- lettertypen controleren op correcte/corrupte fonts (stabieler systeem)
- lettertypen in meerdere koffertjes tegelijk bekijken en vergelijken
- Multiple Master-fonts ("Barbapapa-fonts") onderzoeken en afleiden
- TrueType-fonts maken (voor o.a. Classic) van Apple's dfont-formaat
- bitmap- en PostScript/printer/outline-fonts netjes bijeen houden
- informatie van de makers van een font raadplegen
- gebruikersrechten verifiëren

Als je dit allemaal leest, dan denk je: wat zit er dan nog méér in hun andere tool, die Font Agent Pro ? En wat doen al die andere merken font-tools dan anders of beter ? De een zweert bij SuitCase en de ander zegt geen van alle nodig te hebben en is content met Apple's eigen Lettertypencatalogus. Het ligt er een beetje aan welke werkwijze je gewend bent en in hoeverre je postzegels sparen (en beheren) je tijd waard vindt. Soms kost het preventief schoon houden van je collectie meer tijd dan af en toe een fontje met Lettertypencatalogus erbij of eruit plukken. En systeemtechnisch kosten geactiveerde fonts relatief weinig geheugen, het scrollt alleen zo onhandig door een lettertypen-menu als je d'r 500 hebt aan staan.

Dus, vooruit dan maar, nòg een tool erbij.
Voor 59 Euro is Smasher van jou, maar natuurlijk mag je 'm ook gratis proberen.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Koosjere lettertypen-stamppot met Smasher
4 oktober 2005 - 01:51    reactie #1
geplaatst door: Vrijman
Lettertypecatalogus, Font Agent Pro, Font Explorer X en nu Smasher: gelukkig komen er allemaal nieuwe tools voor de mac om je fontjes te beheren. Maar ... ik was redelijk gelukkig met ATM de Luxe en Type Reunion op 9.x tot ik over stapte op een G5. De vooruitgang komt met chaos lijkt het: waarom zie ik bij geen van de nwe fontbeheerprogramma's iets wat lijkt op Type Reunion? Of zie ik een knopje of preference instelling over het hoofd?

(Bewerkt door Vrijman om 1:53, 4-10-2005)
Koosjere lettertypen-stamppot met Smasher
4 oktober 2005 - 01:55    reactie #2
geplaatst door: andries
met atm was ik destijds inderdaad ook gelukkig; fontbook is met 1000 lettertypes enorm traag, suitcase is niet echt stabiel. Smasher ziet er op het eerste gezicht goed uit.. Zou er dan toch een goed fontprogramma komen?!

(Bewerkt door andries om 1:57, 4-10-2005)
Koosjere lettertypen-stamppot met Smasher
4 oktober 2005 - 02:07    reactie #3
geplaatst door: Peter Villevoye
Adobe Illustrator biedt in het Teken-palet een bijzonder handige weergave
van hoe families bijeen horen - per familie alle varianten in uitklap menu,
inclusief een weergave van het font ìn het betreffende font. Dat komt het
meeste in de buurt van ouwe Type Reunion en de SuitCase optie-toets...
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Koosjere lettertypen-stamppot met Smasher
4 oktober 2005 - 09:05    reactie #4
geplaatst door: Philip Mees
Ik kan een ieder FontExplorer X aanraden. Is in ieder geval een stuk goedkoper dan Smasher want gratis. Het is nog beta dus als je een werkend systeem werkend wil houden misschien nog even wachten maar bij mij loopt het super stabiel.

http://www.linotype.com/fontexplorerX
Do not eat iPod shuffle
Koosjere lettertypen-stamppot met Smasher
4 oktober 2005 - 12:17    reactie #5
geplaatst door: ee
Eh... Smasher is toch echt geen alternatief voor Suitcase, Font Agent Pro of FontExplorer X. Het kan enkel 1 ding: fonts uit elkaar slaan.

Ik hoop dat Adobe ooit weer eens met een killer-app komt voor Fontbeheer... tot die tij  - na testen van alle opties - beheer ik mijn fonts lekker modern met de hand.
En dus...