geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Numbers_09_icoon.jpg
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
Apple heeft de cijfers over het tweede kwartaal van hun gebroken boekjaar bekend gemaakt. Kort samengevat komt het neer op meer omzet, minder winst, meer iPhones, veel meer iPads en iets minder Macs dan hetzelfde kwartaal een jaar geleden.

De nettokwartaalwinst bedroeg $ 9,5 miljard ($ 10,09 per aandeel), bij een kwartaalomzet van $43,6 miljard. In hetzelfde kwartaal van het vorige boekjaar werd een omzet geboekt van $ 39,2 miljard, en een nettokwartaalwinst van $ 11,6 miljard, ofwel $ 12,30 per aandeel. De brutomarge bedroeg het afgelopen kwartaal 37,5 procent, vergeleken met 47,4 procent in hetzelfde kwartaal van het vorige boekjaar. De internationale verkopen vertegenwoordigden in het afgelopen kwartaal 66 procent van de totale omzet.

In het afgelopen kwartaal werden er 37,4 miljoen iPhones verkocht, vergeleken met 35,1 miljoen exemplaren in hetzelfde kwartaal van het vorige boekjaar. Apple verkocht verder het afgelopen kwartaal 19,5 miljoen iPads, vergeleken met 11,8 miljoen exemplaren in hetzelfde kwartaal van het vorige boekjaar. Het bedrijf verkocht iets minder dan 4 miljoen Macs, vergeleken met 4 miljoen exemplaren in hetzelfde kwartaal van het vorige boekjaar.

Het meest opvallende daarbij is dat Apple heeft aangekondigd om het programma om geld terug te geven aan de aandeelhouders door aandelen op te kopen verhoogd heeft van 10 miljard naar 60 miljard, eigenlijk precies wat Warren Buffett eerder ook al adviseerde.

Tim Cook zei het volgende hierover:
Citaat


We are very fortunate to be in a position to more than double the size of the capital return program we announced last year. We believe so strongly that repurchasing our shares represents an attractive use of our capital that we have dedicated the vast majority of the increase in our capital return program to share repurchases.

En CFO Peter Oppenheimer deed natuurlijk ook een duit in het zakje:
Citaat


We will continue to return capital to shareholders through dividends, share repurchases, and cash used to net-share-settle vesting RSUs. We continue to generate cash in excess of our needs to operate the business, invest in our future, and maintain flexibility to take advantage of strategic opportunities.

Als je zelf de conference call waar dit alles bekend werd gemaakt wilt beluisteren, dan kan dat via deze link.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
24 april 2013 - 08:03    reactie #1
geplaatst door: robertjan
Vermeldenswaard wellicht is het verloop van de omzetten en winsten van dezelfde kwartalen over de afgelopen jaren?
_________________
Omzetten:
2009: $ 8,16 miljard
2010: $ 13,5 miljard (=165%)
2011: $ 24,67 miljard (=183%)
2012: $ 39,2 miljard (=159%)
2013: $ 43,6 miljard (=111%)
__________________
Nettowinsten:
2009: $ 1,21 miljard
2010: $ 3,07 miljard (=254%)
2011: $ 5,99 miljard (=195%)
2012: $ 11,6 miljard (=194%)
2013: $ 9,5 miljard (=82%)
__________________

Zo bezien valt de winst inderdaad best wel tegen. Maar goed, soms moet er veel gebeuren binnen een bedrijf. Hopelijk weet Cook dat weer recht te trekken over de langere termijn. Van de andere kant: flinke winsten zijn er nog steeds, dus daar valt niet over te klagen. Ook de marge is niet bijzonder laag, maar verbetering lijkt zeker mogelijk over de loop van de jaren. Hij moet zich natuurlijk eerst nog bewijzen in de komende paar jaar.
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
24 april 2013 - 08:46    reactie #2
geplaatst door: Ger Nijkamp
Waar ik even heel benieuwd naar ben is of er tussen omzet en winst ook nog iets gemeld is over afschrijvingen en investeringen. Netto winst zegt niet zo veel zonder die andere twee mee te nemen, en (nog veel interessanter): het zegt vaak iets over het niveau van activiteit aan de kant van R&D. Oftewel: innovatie.

De omzetten zijn (wederom) gestegen, maar de pure winst is gedaald. Dat zit 'm vast niet alleen in een iets lagere marge. Alleen zie ik (nog) nergens iets over investeringen/afschrijvingen. Iemand anders wel..?

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
24 april 2013 - 19:50    reactie #3
geplaatst door: mgroeneboer
Wat Ger zegt inderdaad, soms wordt er ineens een mega afschrijving of investering gedaan. Winst is gemakkelijk te beïnvloeden als je dat even beter uitkomt.
Neem een kijkje op mijn fotokunst shop: Wallstars fotokunst
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
24 april 2013 - 20:30    reactie #4
geplaatst door: Ger Nijkamp
Nou, dat ook. Maar waar ik benieuwd naar ben is of Apple recent nog forse investeringen heeft moeten doen. Dat kan namelijk een idee geven van de omvang van zaken die aanstaande zijn. Achteraf bleken de investeringen in de productiemethodes voor de huidige MacBook Pro casings en b.v. de ontwikkeling van de eerste iPhone (indirect) zichtbaar in de cijfers. Dat zou nu ook best het geval kunnen zijn.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
25 april 2013 - 07:40    reactie #5
geplaatst door: robertjan
Ja, zo'n $ 3,5 miljard minder winst dan verwacht zou kunnen worden, dat zou best een grote investering betekenen.
In het najaar weten we mogelijk meer. :wink:
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
25 april 2013 - 07:57    reactie #6
geplaatst door: Robert
Ik weet niet hoeveel geld nu al gereserveerd wordt voor het nieuwe gebouw, maar dat gaat ook aardig wat kosten... (5 miljard dollar).
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
25 april 2013 - 12:10    reactie #7
geplaatst door: Ger Nijkamp
Goede opmerking. Eén van de zaken die ergens tussen netto omzet en netto winst uit de geldla verdwijnt. Voordat mensen omzet en winst koud tegen elkaar af gaan zetten en vervolgens een discussie over afgenomen marges of zo beginnen...

 :wink:

Zelfde geldt voor de algemene gedachte over hoge marges. Ik hoop dat iedereen zich realiseert dat een groot deel daarvan in R&D gepompt moet worden om te blijven vernieuwen. Dit in tegenstelling tot generiek producerende bedrijven.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
25 april 2013 - 22:13    reactie #8
geplaatst door: Pertinax
De uitgaven voor R&D lagen in maart inderdaad een derde hoger dan een jaar geleden.
Bron
Kwartaalcijfers Apple over het tweede kwartaal
25 april 2013 - 22:53    reactie #9
geplaatst door: Ger Nijkamp
Dank je. Voilà. Die 33% zou bij b.v. kopers van aandelen een belletje moeten doen rinkelen. Even 1/3e extra bovenop R&D zetten gebeurt natuurlijk niet omdat ze zitten te niksen...

 :biggrin:

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp