[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Launchbar_Icoon.jpg[/img]
Sinds we over zijn gegaan naar Mac OS X zijn er een aantal erg interessante programma's gekomen waarmee je snel programma's kunt starten, en in de meeste gevallen kan er zelfs nog veel meer mee worden gedaan.
Voor zover ik weet was
Launchbar het eerste programma dat dit principe in praktijk bracht. Maar sindsdien zat de concurrentie niet stil en kwamen er alternatieven op de markt, zoals
Butler en
Quicksilver (bij download van deze laatste even het '.bx2' aan het eind van de bestandsnaam verwijderen).
En eigenlijk werd Launchbar door die laatste twee ingehaald, simpelweg omdat die meer functionaliteit boden, waarbij Quicksilver nog gratis is ook.
Kennelijk is dat bij Objective Development ook doorgedrongen, want inmiddels hebben ze een nieuwe versie van Launchbar klaarstaan:
LaunchBar 5 Beta 1 (directe download-link van 2,2 MB groot), deze beta is gratis uit te proberen maar stopt met werken op 15 januari 2009.
LaunchBar 5 Beta 1 heeft zoveel nieuwe functies aan boord dat het teveel is om hier allemaal op te noemen. Dus iedereen met interesse in wat er op het gebied van launchers te vinden is, raden we aan om een kijkje op
de pagina van LaunchBar 5 Beta 1 te nemen.