geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/tip.gif[/img]De een vindt het handig, de ander verafschuwt het: wanneer je in Lion een applicatie opent, zal deze precies zo openen zoals je hem verlaten hebt, inclusief alle openstaande vensters.

Er is een aantal manieren binnen Lion om dit gedrag te beïnvloeden:

1: Je kunt het helemaal uitzetten door in de Systeemvoorkeuren het volgende vinkje uit te zetten (klik het plaatje voor een grotere versie).

http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/LionTip_vensters.png
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters


2: Je kunt, wanneer je een programma verlaat de:key_option:(optie/alt) toets ingedrukt houden: Alle openstaande vensters worden dan gesloten en zonodig word je gevraagd een naam en lokatie aan te geven voor nog niet bewaarde documenten.

3: Je kunt bij het openen van een programma de:key_shift:(Shift) toets ingedrukt houden, dan zal het programma zonder de voorgaande vensters openen (met uitzondering van nog niet bewaarde documenten).

Kortom, ook hier: voor elck wat wils.
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
28 juli 2011 - 22:18    reactie #1
geplaatst door: Nick Seamore
Onderstaande tip kwam ik tegen op appletips.nl

Met behulp van Terminal is het mogelijk om alleen de Resume functie van Safari uit te schakelen. Sluit hiervoor Safari af, kopieer en plak het onderstaande commando in OS X Terminal:

defaults write com.apple.Safari NSQuitAlwaysKeepsWindows -int 0

Wanneer je nu Safari opnieuw opstart zal deze altijd starten met de startpagina die als standaard is ingesteld via de Safari voorkeuren.

Je kunt de resume functie in Safari opnieuw activeren met het commando:

defaults write com.apple.Safari NSQuitAlwaysKeepsWindows -int 1
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
28 juli 2011 - 22:40    reactie #2
geplaatst door: schmrtzzz
Handig maar al op veel meer sites te vinden. Een fles goede wijn voor de gouden tip hoe je System Resume definitief kunt killen.

Wat meer uitleg is misschien handig. Als ik mijn computer opnieuw opstart wil ik graag met een schone lei beginnen. Dat vergt in Lion een extra handeling. Als je de computer wilt uitzetten of herstarten moet je nu telkens het vinkje weghalen bij 'Open vensters opnieuw bij inloggen'. Het zou precies andersom moeten zijn: aanvinken als je dat wel wilt. Een Mac hoeft namelijk niet uit, en als je dat wel doet, dan heeft dat vaak een reden. Irritant dus. En zo te zien een functie die is gejat van Microsof. Hadden ze beter niet kunnen doen. Het meest ergerniswekkende is nog wel dat je deze System Resume kennelijk niet zomaar kunt uitzetten. Dus zou ik graag weten wat je in Terminal moet intikken om ervoor te zorgen dat System Resume standaard uit staat en kan worden aangevinkt als ik dat wil. Nergens op internet te vinden. Dus wie neemt deze handschoen op?
(Bewerkt door schmrtzzz om 11:26, 29-07-2011)

(Bewerkt door schmrtzzz om 11:27, 29-07-2011)
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
29 juli 2011 - 15:28    reactie #3
geplaatst door: Evam
Ik heb Lion nog niet; ik kijk de kat eerst even uit de boom.
Maar wat ik me hierover afvraag is of die functie voor alle programma's geldt, of alleen voor Apple's eigen programma's? Doet ie het bij MSWord ook? Daar zou het nou wel weer handig bij zijn...
(Ik weet nog dat AppleWorks5 dat onder OS9 ook deed, en daar had ik veel gemak van.
~~ An Apple a day keeps the PC's at bay. ~ ~
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
29 juli 2011 - 15:53    reactie #4
geplaatst door: Photocell
@Nick Seamore,

bedankt voor de tip, meteen even toegepast.
Teveel om hier op te noemen
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
29 juli 2011 - 17:49    reactie #5
geplaatst door: hitchhiker

Citaat
karel apple om 20:29, 28-07-2011
...dan zal het programma zonder de voorgaande vensters openen (met uitzondering van nog niet bewaarde documenten).

Hoe doe je dat, niet bewaarde documenten hebben in een ongeopend programma? :nervous:
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
29 juli 2011 - 20:42    reactie #6
geplaatst door: karel apple
@hitch:
Open teksteditor, maak een nieuw document aan en ga aan de slag.
Quit Teksteditor zonder te bewaren: het document houdt de status 'Naamloos' en de volgende keer dat je Teksteditor start zal dit document openen, zelfs wanneer je de Shift-toets ingedrukt houdt.

Leuk hè?  :biggrin:
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
31 juli 2011 - 21:56    reactie #7
geplaatst door: Feek
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
28 augustus 2011 - 18:42    reactie #8
geplaatst door: boni

Citaat
schmrtzzz om 22:40, 28-07-2011

Wat meer uitleg is misschien handig. Als ik mijn computer opnieuw opstart wil ik graag met een schone lei beginnen. Dat vergt in Lion een extra handeling. Als je de computer wilt uitzetten of herstarten moet je nu telkens het vinkje weghalen bij 'Open vensters opnieuw bij inloggen'. Het zou precies andersom moeten zijn: aanvinken als je dat wel wilt. Een Mac hoeft namelijk niet uit, en als je dat wel doet, dan heeft dat vaak een reden.

Mee eens. Mijn bejaarde buurvrouw is ervan overtuigd dat voor de nacht haar iMac afzetten energiebesparend is.
Nu klaagt ze wel dat haar iMac onder Lion trager is geworden tijdens het opstarten.
Dat is inderdaad zo, hij start steeds alle applicaties die ze de vorige dag heeft geopend.

Afvinken bij 'algemeen' in de systeemvoorkeuren helpt niet. Ze moet nog steeds het vinkje weghalen tijdens het afsluiten, wat ze meestal vergeet.

Een bug dus, en nog steeds onder 10.7.1. Is ook de conclusie bij de buren: http://www.onemorething.nl/community/topic/vensters-bij-opstarten
MBA 13” M1-chip / 8 GB geh. / 512 GB SSD - Mac mini M1-chip / 8 GB geh. / 512 GB SSD - MBP 16” M1 PRO-chip / 16 GB geh. / 2TB SSD - MBA 15” M4-chip /  16 GB geh. / 1TB SSD.
 Mijn Mac en Synology NAS'en.
Lion tip: Applicaties openen zonder laatste vensters
31 augustus 2011 - 09:48    reactie #9
geplaatst door: chrismacjazz
Vinkje staat af en op hij start toch zijn laatste geopende programma's. Ongeacht wat je ingesteld hebt. Zoals op de tekening wordt aangegeven.
@Boni zoals je zelf al aangeeft is dit een bug in 10.7.1 want deze werkt niet bij mij onder Lion.
Ik wilde natuurlijk  dat Mbp fresh opstarte en niet alle laatste pagina's terug opent.
Het zal waarschijnlijk wachten worden voor mij eer deze tip kan gebruiken vermoed ik.  :sad:
macOS Catalina op MacBook Pro 15 inch 2012  😊15 Inch 2.2 Ghz 8 GB; 1 Tb SSD./ Apple Aiport Express 802.11n /Apple TV3/4  1 x iPhone 1, iPhone SE/2020 1 iphone 15
1 Ihpone 8 /Ipad4