Joh, ik verkoop al jaren alleen maar eboeken. Dus misschien morgen een artikel plaatsen onder de kop "papieren boeken jaren geleden al afgeschaft"?
Kortom, een wat raar bericht, wat bovendien helemaal niet gaat over de Nederlandse ontwikkelingen. In het Engelse taalgebied is de situatie rond eboeken heel anders en niet te vergelijken met Nederland. Amazon meldde enige weken geleden dat "het omslagpunt" is bereikt. Halverwege 2010 verkochten die jongens meer ebooks dan papieren uitgaven. En dat niveau is in slechts een paar jaar bereikt. Maar in de Engelstalige markt praat je over hele andere marktvolumes en een heel andere leescultuur dan hier.
In Nederland zal de omzet van eboeken in het afgelopen jaar ongeveer 1% zijn geweest, als je af zou gaan op bijvoorbeeld verkoopvolumes van Bol. Dat dit fors gaat toenemen ligt voor de hand, maar die ontwikkeling zal in Nederland om allerlei redenen wat meer voeten in aarde hebben, vrees ik.