Nieuwe MacBook Pro's zijn een stuk sneller
28 oktober 2013 - 09:23   
geplaatst door: de Redactie
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Numbers2013-icoon.jpg
Nieuwe MacBook Pro's zijn een stuk sneller
De tijden dat alleen een grafische kaart voldoende power kon leveren en dat Intel Graphics op zijn best stond voor redelijke prestaties lijken inmiddels achter ons te liggen. Want twee modellen van de nieuwe MacBooks Pro’s zijn door Macworld vergeleken met een model van de generatie daarvoor (begin 2013) en die blijken een stuk sneller, onder andere door Intel's Iris integrated graphics.

Ze namen een 13-inch Retina MacBook Pro uit begin 2013 met een 2,6 GHz dual-core Ivy Bridge processor, 8GB RAM, Intel HD 4000 integrated graphics en 256 GB SATA SSD en die werd vergeleken met twee nieuwe modellen. De ene was het goedkope model met een 2.4 GHz dual-core Core i5 processor, 4GB RAM en 128 GB SSD en een high end 13-inch model met 2.6 GHz dual-core Core i5 processor, 8GB RAM en 512GB SSD.

Het goede nieuws dat de nieuwe modellen een stuk sneller liepen en dat dat onder andere komt omdat Intel met succes erg veel heeft geïnvesteerd in deze integrated graphics. De resultaten zijn hieronder te zien.

http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Art.SnelheidMacBookProEind2013.png
Nieuwe MacBook Pro's zijn een stuk sneller


Nieuwe MacBook Pro's zijn een stuk sneller
28 oktober 2013 - 09:34    reactie #1
geplaatst door: jetskyer
Opvallend dat de oude macbook toch ruim 20% sneller is bij het in en uitpakken van een bestand :confused:
MacBook Pro 15.4"|1TB MyBook Studio|iPhone 4S
tip: corepad skatez onder je mighty/magic mouse. een echt genot
Nieuwe MacBook Pro's zijn een stuk sneller
28 oktober 2013 - 10:09    reactie #2
geplaatst door: proosdij
Dit is een bijzonder welkome bijdrage van Intel aan deze Apple producten! Temeer daar tot nog niet zo heel lang geleden (8 jaar) Intel een scheldwoord was in de wereld van Apple gebruikers.
Nieuwe MacBook Pro's zijn een stuk sneller
28 oktober 2013 - 16:17    reactie #3
geplaatst door: odo
Helaas zijn er nog wel wat kinderziektes
Toch  jammer dat het blijkbaar nooit in een keer goed kan gaan.
Nieuwe MacBook Pro's zijn een stuk sneller
28 oktober 2013 - 16:28    reactie #4
geplaatst door: Brinky
Benieuwd of Apple ook zo snel is met een fix hiervoor. Ik wacht nog maar even met aanschaffen.